Голова Банку Норвегії Ойстейн Олсен, впевнений, що біткоїн ніколи не замінить гроші, контрольовані центральними банками. За його словами, це просто немислимо. Про це пише Profinance з посиланням на Bloomberg.
Дорогий та незручний. У Центробанку Норвегії розповіли, що думають про біткоїн
Що думають про біткоїн в банку
«Біткоїн занадто ресурсомісткий, занадто дорогий і, головне, нестабільний», — заявив Олсен в телефонному інтерв'ю.
«Головне завдання центрального банку і підтримуваної ним валюти — забезпечити стабільну вартість грошей в системі. Біткоїн цього не може».
Що думає бізнес
Норвезький бізнес дотримується іншої думки. Раніше в цьому році місцевий мільярдер К'єль Інге Роккі заявив про те, що біткоїн вийде переможцем у цій кредитно-грошової історії. Він навіть припустив, що одного разу за одну монету будуть платити «мільйони доларів».
Читайте також: Курс біткоїна впав на 8%
Цифрова валюта
Однак Норвегія не поспішає з розробкою власної цифрової валюти Центробанку (CBDC) і навіть не входить в число лідерів.
Зараз топові позиції займають Швеція і Китай. Фінансова влада активно співпрацюють з експертами в області технологій і розробляють цифрові гроші, які можна контролювати.
Банк Норвегії збирається опублікувати звіт зі своїм проектом CBDC в квітні. Раніше в цьому місяці Уолден Бач заявила, що мета полягає в тому, щоб користувачі «могли ефективно і безпечно платити» в норвезьких кронах. На слайдах в її презентації йдеться про те, що норвезька CBDC «не змінить кредитного посередництва в приватному секторі».
Читайте також: Які знаменитості інвестують в криптовалюту
Багато фінансових регуляторів порівнюють біткоїн з тюльпановою лихоманкою 17 століття, проте, на думку Олсена, криптовалюта не представляє ніякої загрози для центральних банків.
Коментарі - 16
Норвежский бизнес придерживается иного мнения. Ранее в этом году местный миллиардер Кьель Инге Рокке заявил о том, что биткоин в конечном счете выйдет победителем в этой кредитно-денежной истории. Он даже предположил, что однажды за одну монету будут платить «миллионы долларов».
Разговор слепого с глухим. Один говорит, что биток не заменит деньги ЦБ, т.к. те должны иметь стабильную стоимость, другой говорит, что биток победит, потому что будет только дорожать. Если биток будет только дорожать, то именно поэтому он и не заменит денег ЦБ. Т.е. все должны быть довольны: и деньги продолжат контролироваться ЦБ, и биток будет дорожать.
Помилкове мислення, але це ваше право.
Поточний світовий ВВП — приблизно 80 трильйонів доларів, тобто 8 квінтільйонів центів.
Максимальна кількість біткоїнів — 21 мільйон. Тобто 2,1 квінтільйонів сатоші.
Не так його вже й мало. Всім вистачить :)
А сколько осталось в мире разведанного золота — вы знаете?