Імам мечеті Айя-Софія в Стамбулі Мехмет Бойнукалин виступив за зниження облікової ставки і повне її скасування. Про це пише РБК.
Імам мечеті Айя-Софія в Туреччині закликав скасувати облікову ставку
Причина заяви
Таку заяву імам зробив на фоні різкого падіння курсу турецької ліри, спровокованого несподіваною зміною президентом Туреччини глави Центробанку країни.
Пропозицію імам пояснив вимогами ісламу, що забороняє давати гроші в зростання.
«Зниження процентної ставки і, нарешті, її повне скасування — вимога як ісламу, так і розуму, — написав він у своєму Twitter. — У країнах з сильною економікою процентні ставки складають від 0 до 1%».
Açıklama: Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz% 0−1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir. Önceki tivitim biraz da bununla ilgilidir.
— Mehmet Boynukalın (@M_Boynukalin) March 22, 2021
Передісторія
Турецька ліра впала на відкритті торгів у понеділок, 22 березня, після того, як президент країни Реджеп Ердоган звільнив голову центрального банку (ЦБ) через два дні після підвищення ключової ставки.
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган 20 березня, через два дні після різкого підвищення процентних ставок, несподівано звільнив главу Центрального банку Туреччини і призначив на цю посаду ексдепутата від правлячої партії і прихильника більш м'якої монетарної політики.
Читайте також: Нова вимога Туреччини: з 15 березня туристам потрібно заповнювати анкети
Звільнений Начі Агбал був призначений на посаду голови Центробанку менше п'яти місяців тому. Він отримав схвалення ринку, агресивно підвищивши ставку на 875 б. п. — до 19%, що є найвищим показником серед всіх великих економік.
Однак його несподіване звільнення відбулося після того, як Центробанк підняв процентні ставки більш ніж на 200 пунктів у четвер, 18 березня.
Вже більше двох років курс турецької ліри стрімко падає. Національна валюта втратила половину своєї вартості з 2018 року.
Іслам та фінанси
Одним із принципів організації ісламських фінансів є відмова від отримання доходу у вигляді відсотка по депозитах і боргах. Зокрема, ісламський банкінг виключає видачу позик під відсотки.
Крім того, заборонені угоди з невизначеністю, інвестиції в виробництво алкоголю і тютюну, переробку і продаж свинини, а також азартні ігри.
Замість видачі кредитів під відсоток в мусульманських країнах використовують механізми партнерства і розділу доходу від спільного бізнесу або використання майна. Наприклад, емітенти розміщують ісламські облігації (сукук), які дають негарантований дохід з прибутку фінансованого бізнесу.
Коментарі - 9