Morgan Stanley став першим великим банком в США, клієнти якого зможуть інвестувати в біткоїн-фонди. Про це повідомляє CNBC з посиланням на внутрішній документ інвестиційного банку.
Morgan Stanley дозволить клієнтам інвестувати в біткоїн-фонди
Що відомо
Відповідно до публікації, інвестиційний банк з активами на $4 трлн оголосив своїм фінансовим консультантам у внутрішньому повідомленні про відкриття доступу до трьох фондів, що дозволяє володіти біткоїном.
Два фонду належать компанії Galaxy Digital, третій є спільним підприємством FS Investments і NYDIG. У двох з них інвестиції приймаються від $25 000, а в одному з фондів Galaxy Digital — від $5 млн.
За словами джерел, на цей крок банк пішов після запитів клієнтів про надання доступу до криптовалют.
Читайте також: Morgan Stanley придбав 11% агресивного скупника біткоїна
У майбутньому працювати з сервісом зможуть лише заможні клієнти Morgan Stanley, які передали йому під управління не менше $2 млн.
У банку пояснюють це тим, що такі клієнти повинні бути здатні справлятися з підвищеними ризиками інвестицій в криптовалюту. Для інвестиційних компаній мінімальне обмеження становить $5 млн. У обох випадках рахунок повинен бути старше шести місяців. При цьому Morgan Stanley не дозволить навіть відповідним вимогам клієнтам вкласти в біткоїн більше 2,5% їх капіталів.
Очікується, що Morgan Stanley відкриє сервіс в наступному місяці, після того як його співробітники пройдуть необхідне навчання. Підрозділ Morgan Stanley з обслуговування заможних клієнтів нараховує 16 000 консультантів і $ 2,3 трлн в активах під управлінням.
Читайте також: Morgan Stanley: Біткоїн поступово витіснить долар
Достовірність цієї інформації підтвердив засновник Galaxy Digital Майк Новограц в Twitter. «Galaxy рада вступити в співробітництво з Morgan Stanley, першим американським банком, що надав заможним клієнтам доступ до біткоїн-фондів», — написав він.
Передісторія
Раніше підрозділ Morgan Stanley з обслуговування заможних клієнтів опублікував замітку, в якій закликав їх звернути увагу на криптовалюти.
Коментарі - 3
Разрешают родители и НБУ.
В цивилизованом мире банки не являются родителями, а лишь советчиками, партнерами или просто предоставляют услугу (перевода денег, инвестирования денег, хранения денег).
Единственное что хочу отметить: предлагается это как отдельная услуга.
Чтобы начать пользоваться надо прийти в отделение (не смотря на всю диджитализацию которая позволяет открывать счета не посещая отделений) и подписать бумаги. Если вдруг банк недостаточно аккуратно проинформирует клиента о том что фонды это рисковые операции или не дай бог навяжет клиенту участие — у банка будут проблемы, как например у Getin Bank и Idea Bank получилось с облигациями GetBack.
У нас в этом плане очень устаревшее, очень патерналисткое, очень забюрократизированное законодательство. Потому в Монобанке, у которого уже не первый год просят дать возможность покупать акции, нет ничего подобного.