Ключові індекси фондового ринку США продемонстрували 11 березня впевнене зростання після підписання президентом США пакету допомоги для постраждалої від пандемії економіки. Індекси Dow Jones та S&P 500 досягнули нових історичних максимумів, проте індекс Nasdaq перебуває нижче історичного рекорду лютого, пише ucap.io.
План порятунку Байдена сколихнув американський фондовий ринок. Динаміка індексів рекордна
Динаміка основних індексів
Індекс Dow Jones виріс на 188,57 пункта до рівня 32 485,59 пункта — додав 0,58% за торги 11 березня.
Динаміка індексу Dow Jones за 20 років
Джерело: BI
S&P 500 додав 40,53 пункта та піднявся до рівня 3939,34 пункта — додав 1,04%.
Динаміка індексу S&P 500 за 20 років
Джерело: BI
Nasdaq до завершення дня виріс на 329,84 пункта та піднявся до рівня 13 398,67 пункта — додав 2,52%. Цей індекс перебуває нижче історичного максимуму, який було досягнуто минулого місяця.
Динаміка індексу Nasdaq за 20 років
Джерело: BI
Думка «Мінфіну»
Як вважає фінансовий аналітик порталу «Мінфін» Михайло Федоров, крім підписання Джо Байденом пакету допомоги в розмірі $1,9 трлн, ринки відреагували ще на декілька факторів.
В середу, 10 березня, було оприлюднено дані щодо інфляції в США. Вона виявилася нижче, ніж очікував ринок. Зокрема, рівень базової інфляції склав всього 1,3% р/р. «Слабка інфляція розвіяла страхи ринку про те, що ФРС США незабаром будуть змушені посилити свою політику», — підкреслив експерт.
В четвер, 11 березня, Європейський центробанк оголосив, що найближчими місяцями прискорить темп викупу активів у межах програми PEPP (Pandemic Emergency Purchase Programme). На думку регулятора, це прискорить надходження ліквідності на ринок з боку ЄЦБ.
«Новини про безперервний грошовий дощ не могли не порадувати ринки. Тому в них просто не було вибору, окрім як знову зростати. Але варто зазначити, що дані стосовно інфляції в США за березень матимуть під собою базу у вигляді провалу цін в аналогічному періоді минулого року внаслідок початку карантинних обмежень», зазначає Федоров.
Тому, на його думку, інфляція за підсумками березня буде вже високою. Це поверне на ринок інфляційні побоювання.
Як збираються рятувати американську економіку
Президент США Джо Байден підписав пакет допомоги для постраждалої від пандемії економіки Сполучених Штатів. Американський план порятунку розміром у $1,9 трлн було підписано у річницю запровадження локдауна у США.
Читайте також: ФРС США експериментує зі своєю політикою
Антикризовий пакет, зокрема, передбачає:
- розширення допомоги з безробіття до $300 на тиждень;
- виплату $1400 для платника податків або ж $2800 для подружжя, якщо їхні річні доходи не перевищують відповідно $70 тис. або $150 тис. відповідно;
- податкові пільги для родин з дітьми та без;
- $30 млрд в цілому допомоги для родин, які не здатні оплатити орендну плату за житло та комунальні послуги;
- $46 млрд на тестування на коронавірус і приблизно $14 млрд на пришвидшення вакцинації від коронавірусу;
- приблизно $170 млрд на допомогу системі освіти;
- $25 млрд — для ресторанів і барів.
Коментарі - 19
С пенсиями аналогичная ситуация. Хотя я рад за пенсионеров.
В том случае, который вы описали, только увеличение пенсий как-то похоже на перераспределение налогов в пользу незащищенных. Повышение минималки — то скорее наоборот повышение налогов, а не помощь. Возможно как раз одно и финансирует другое.
Также интересно, как будет развиваться ситуация, если вакцинация не поможет радикально и придётся сохранять карантины и зонирование еще год или годы, а не открывать границы в третьем квартале, как надеются.
— оце найцікавіше.
Гроші друкуються трильйонами, а базові ціни майже не ростуть. Де підвох?
Кажется, бороться и излишней денежной массой потом станут именно в последнем направлении)
— якесь занадто просте пояснення
Приміром ваша авіакомпанія за рік зазнала 1 млрд збитків через скасування значної кількості польотів. Уряд вам дає 1 млрд допомоги, при цьому попит на ваші послуги залишається суттєво зменшеним.
То ви, як керівник, той додатковий мільярд витратите на покупку елітних автівок, квартир і коштовностей, розганяючи попит і зростання цін серед виробників лакшері сегменту? Чи піднімете ціни на свої авіаперевезення? Мабуть ні те, ні інше.
Те саме але в мініатюрі - то родини, які втратили роботу. Або навіть і ті, чиїх колег за сусіднім столом скоротили. Також мабуть не створять значного додаткового попиту через отримання «додаткових» грошей.
Тим більше не всі гроші з пакету QE роздаються налом. Значна частина падає у вигляді резервів фінустанов і надається у вигляді викупу зобов’язань, за якими емітент ще сплачує уряду відсотки.
Кстати для США инфляция поможет выкупить свои долги — как у нас некоторые брали в девяностых ипотеку на годы и расплачивались за пару месяцев, попутно становясь купоно-карбованцевыми миллионерами.
Для США это проект означает неизбежную гибель, потому что цифровой юань выбивает последний козырь, на котором еще зиждется мировая гегемония США. А именно доллар, как мировую резервную валюту и возможность накладывать санкции на своих противников.
https://www.nytimes.com/2021/03/01/technology/china-national-digital-currency.html
Можливо розпишіть трохи детальніше ваше розуміння перекосу і вірогідного боку для предметного обговорення.
До речі є цікаве відео від Рея Даліо «Как работает экономическая машина» в YouTube. Трохи надає бази для розмірковувань.