24 лютого 2021 року Державна податкова служба надала звіт про борги по ЄСВ (єдиний соціальний внесок) та зобов'язалася робити це щомісяця. Про це «Мінфін» дізнався з пресрелізу компанії Опендатабот.
Податкова оприлюднила борги по ЄСВ. Сума чималенька — 21,6 мільярда
Що це означає
Відтепер ФОПи зможуть дізнатися з відкритих даних наявність боргу по ЄСВ у себе або своїх контрагентів. Це дасть змогу ефективніше контролювати власну звітність перед державою.
ДПС також оприлюднила суму боргу, який становить 21,6 млрд грн. З них 12,5 млрд грн винні саме ФОПи, яких налічується серед боржників майже 770 тис.
ФОПи, які винні державі понад 100 тис. грн, складають лише 1% у загальній кількості боржників. А от тих, хто має борг від 10 тис. до 50 тис. грн, налічується 41%.
Крім ФОПів, серед боржників держави понад 87,5 тис. компаній, борг яких становить 9,1 млрд грн. Найбільше заборгували великі підприємтсва вугільної і машинобудівної промисловості.
Читайте також: Чому не вистачає грошей у Пенсійному фонді і що з цим робити
Що передувало
Раніше ФОПи не могли дізнатися з відкритих даних про наявність боргу по ЄСВ у себе або своїх контрагентів. Дізнатися про свої заборгованості можна було тільки в власному електронному кабінеті. ДПС констатувала, що ЄСВ не належить до податкового боргу, тому публікація інформації про боржників за такими платежами не обов'язкова.
Коментарі - 3
Нащо?
Тим більше що там далі по тексту: "ФОПи, які винні державі понад 100 тис. грн, складають лише 1% у загальній кількості боржників."
====Раніше ФОПи не могли дізнатися з відкритих даних про наявність боргу по ЄСВ у себе або своїх контрагентів.
Брехня — про себе могли дізнатись. І знов таки ви сами спростовуєте цю брехню вже в наступному реченні: "Дізнатися про свої заборгованості можна було тільки в власному електронному кабінеті."
А про контрагентів — воно ФОП-ам нафіг не треба. Це не борги по ПДВ, немає ніякої різниці що там в контрагентів з ЕСВ.
2020 року кількість підприємців, задоволених станом справ у їхньому бізнесі, знизилась майже вдвічі порівняно з попередніми роками.
Таких 24% проти 42% торік. Відповідно зросла кількість незадоволених — від торішніх 29% до нинішніх 58%, повідомляють результати власного дослідження у Європейській Бізнес Асоціації.
Погіршилось і очікування змін. Тільки 27% респондентів очікують покращення стану справ у бізнесі протягом найближчих 6 місяців проти торішніх 59%. 52% підприємців очікують, навпаки, погіршення.
Близько половини опитаних не планують наступного року зміни в штаті компанії, як у кількості робітників, так і в заробітній платі. 18% збільшуватимуть кількість працівників, а 23% запланували підвищення заробітної плати.
Найгірше з усіх складників учасники опитування оцінили економічну ситуацію в країні. 80% вважають поточну економічну ситуацію несприятливою для ведення бізнесу. Головні причини цьому — низька купівельна спроможність населення, вплив карантинних обмежень, податкове навантаження та фіскальний тиск.
Серед наслідків впливу пандемії 58% підприємців відзначають зменшення кількості замовлень. Ще 18% були змушені переглянули бізнес-модель та шукати нові напрямки, 10% — оптимізували діяльність та скоротили персонал, 3% — змогли збільшити продажі чи відкрили нові ринки збуту, 14% — не помітили впливу коронавірусу на їх діяльність.