Практично безрезультативність перемовин з Міжнародним валютним фондом може позначитися на припливі нерезидентів в українські ОВДП. Такою є думка виконавчого директора CASE Україна Дмитра Боярчука, про яку пише Інтерфакс-Україна.
Якщо перемовини з МВФ не матимуть успіху, нерезиденти менше купуватимуть ОВДП
Що відбувається
«Основні ризики — це потенційне скорочення припливу нерезидентів в українські облігації і відтягування критичних рішень (критичних реформ) в умовах, коли фінансова ситуація «не тисне», — підкреслив Боярчук.
Експерт зауважив, що поки критичної ситуації немає. У світі відбувається масштабне кількісне пом'якшення — друкують трильйони доларів та євро. З'явилося багато вільних грошей, які нікуди вкладати, від чого і виникає високий апетит до ризиків, вважає Боярчук. І додає: тому українські борги купуватимуть і без МВФ.
Читайте також: Місія МВФ завершила роботу в Україні. Результат — потрібен більший прогрес
Які можуть бути очікування
Такий стан справ може призвести до накопичення проблем і створити ризик політичного і соціального вибуху, коли програми кількісного пом'якшення згорнуться. Одночасно проблема фінансування стане гострою, а політичної можливості провести необхідні реформи вже не буде, зазначив експерт.
«Бачимо, що Зеленському стає складно проводити рішення через парламент. Судова і антикорупційна реформи дуже болючі для еліт», — підкреслив Боярчук.
Читайте також: Шмигаль назвав діалог з МВФ «конструктивною співпрацею», яке триватиме
Аналітик прогнозує, що до середини року нічого з МВФ не налагодиться. Активніший рух почнеться, коли стануть з'являтися сигнали про потенційне згортання кількісного пом'якшення. «Тоді в уряді будуть змушені більш активно рухатися. Поки не буде тиску, не тиснутиме фінансова ситуація — ймовірність просування болючих реформ залишиться досить низькою», — підсумував виконавчий директор.
Коментарі - 14
Для простих громадян прогноз не такий райдужний. Аналітик компанії «Центр біржових технологій"Максим Орищак вважає, що вигідних і «правильних» цін для конвертації гривні поки не буде. Це пов’язано саме зі стабільністю курсу гривні - він не сприяє такого роду спекуляціям.
А от в середньостроковій перспективі долари краще купувати, радить експерт:
«Якщо говорити про середньострокові накопичення, при наявності незадіяних гривень — то краще їх конвертувати в долари. Якщо є плани витрат у євро в перспективі року, то більш правильним буде формувати накопичення в євро».
Перспектива падіння гривні до 30 гр дол. і 37 грн/євро все ж таки присутня. Але це можливо лише при появі негативних коментарів про співпрацю України з МВФ та іншими зовнішніми кредиторами.
Перспектива падіння гривні до 30 гр дол. і 37 грн/євро все ж таки присутня. Але це можливо лише при появі негативних коментарів про співпрацю України з МВФ — ми постійно в цьому «інфо шумі»
і знов 2 прогнози і обидва різні, більш того за таких крітеріїв вигідніше бути в грн на депозиті, але це точно не моє.
Вопрос будут ли они это делать? Они могут, а как говорил Рейган, важны не намерения, а возможности.
Это я к тому, что указанная в статье организация «случай такой — Украина» и есть то самое отделение милиции.
Теперь по сути. Это сигнал угроза, не будете делать то что мы скажем, получите доллар по 40.
«Найближчі пів року, я думаю, ми нічого не отримаємо. А пан Шмигаль в серпні казав, що транш буде у вересні, у вересні казав, що буде в листопаді, в листопаді казав, що в січні. У нього постійно так, що скоро-скоро отримаємо транш. Проблеми ті самі, які були до цього. Це боротьба з корупцією, а саме наступ на антикорупційну інфраструктуру, який здійснюється Офісом президента, Конституційним судом, парламентом. Тобто йде системна руйнація антикорупційних інститутів. А вони вибудовувалися разом з МВФ — це була частина співпраці з МВФ. І, до речі, частина співпраці з Європейським Союзом», — зазначив Фурса.
Експерт наголосив, що позика від Міжнародного валютного фонду можлива лише за умови верховенства права в Україні та бажання влади виконувати умови міжнародних партнерів.
Сергій Фурса також додав, що Україні критично важливо отримати кошти, адже співпраця з Міжнародним валютним фондом забезпечує доступ до фінансування — це маркер адекватності України.
сейчас было под 3,8%