Компанія VanEck, яка є одним з лідерів ринку біржових фондів (ETF) в Нью-Йорку, хоче дати можливість інвесторам заробити на нових чутках і спекуляціях, які обов'язково з'являться в майбутньому. Для цього компанія запускає біржовий фонд (ETF), орієнтований на соціальні настрої. Про це пише ProFinance.
«Акції на хайпі». VanEck запускає ETF, орієнтований на соціальні настрої
Що відомо про створення фонду
Фонд планує інвестувати в акції компаній, які будуть найбільше обговорюватися в інтернеті.
Однак, все нове є добре забутим старим, і новий ETF стане реінкарнацією іншого фонду (Sprott Buzz Social Media Insights ETF (BUZ)). Базою обох фондів є індекс соціальних настроїв Buzz NextGen AI US Sentiment Leaders Index, найбільшим компонентом якого є Virgin Galactic мільярдера Річарда Бренсона. Ця компанія конкурує зі SpaceX Ілона Маска.
BUZ існував з квітня 2016 року по березень 2019 року, і був закритий через те, що середній обсяг його активів за цей період склав лише $9 млн. Проте, за цей же час фонд показав кращу динаміку, ніж S&P 500 (+ 10%).
Читайте також: Що таке ETF і як на них заробляти
Глава Periscope Capital Джеймі Вайз, який створив зазначений вище індекс соціальних настроїв, говорить, що дуже радий появі нового ETF.
За його словами, у Periscope Capital не було інфраструктури для реклами свого індексу, тому він і не привернув великий інтерес.
«Сьогодні існування широкого інвестиційного співтовариства, якому є, що сказати, стало набагато очевидніше. Можливо, ми просто випередили час», — зазначає експерт.
Зазначений вище індекс соціальних настроїв формується, виходячи зі змісту повідомлень, розміщених на різних сайтах і в соціальних мережах. Штучний інтелект аналізує цю інформацію і намагається «визначити патерни, тренди і зміни в соціальних настроях, які можуть вплинути на динаміку ринку».
Після цього 75 найбільш активно обговорюваних акцій лягають в основу індексу.
«На цей раз все може вийти по-іншому», — вважає глава департаменту аналізу біржових і взаємних фондів CFRA Research Тодд Розенблат, кажучи про запуск нового ETF.
З ним згоден і глава департаменту аналізу біржових фондів Morningstar Бен Джонсон. Експерт вважає, що новий ETF є «цікавою концепцією» і «приверне увагу інвесторів».
Як інвестувати в ETF з України
Українці мають доступ до світових фондових ринків через брокерські компанії — вітчизняні і міжнародні. Процедура реєстрації у брокера, як правило, дистанційна і не набагато складніша за відкриття депозиту в банку.
Потрібно надати інформацію про себе та копію документів. В різних брокерів вимоги можуть відрізнятись, але, швидше за все, від вас попросять скан копії закордонного паспорта та документа, який підтверджує адресу проживання, і вказати ідентифікаційний номер.
Заявка на відкриття рахунку розглядається кілька днів, після чого брокер відкриває рахунок, на який можна перевести кошти і починати торгувати.
Максимальну суму, яку фізособи можуть інвестувати за кордон, обмежив НБУ. Зараз вона становить 100 тис. євро на рік.
Коментарі - 1