Україна не запроваджуватиме додатковий податок для великих техногігантів, які не є резидентами, а лише змусить їх платити податок на додану вартість з тих електронних послуг, які вони продають українцям. Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає Укрінформ.
Як Україна оподатковуватиме Google та Facebook. Гетманцев розповів подробиці
Пояснення Гетманцева
Голова Комітету пояснив, що ПДВ мають сплачувати всі, зокрема й техногіганти, проте наразі в законодавстві просто немає інструментів, щоби «адмініструвати цю діяльність». Саме тому в новому законопроєкті прописали обов’язок «сервісів електронної комерції» сплачувати ПДВ.
«Ситуація, яка є — наші рекламісти повинні сплачувати ПДВ, а великі гіганти транснаціональні, чомусь від ПДВ фактично звільнені. Це неправильна ситуація, ми повинні її виправити. І, до речі, ми зустрічалися з Facebook, з іншими великими компаніями, вони не заперечували, щоби сплачувати цей податок», — зазначив він.
Тобто йдеться про той податок, який є зараз, а новий закон має ввести полегшений механізм його сплати, пояснив Гетманцев.
«Віддалена реєстрація в електронному кабінеті, сплата у валюті, спілкування англійською мовою з нашою податковою службою. Тобто все, аби їм було зручно це робити і вони робили віддалено», — навів депутат інструменти, завдяки яким техногіганти зможуть платити податки в Україні.
Як податок вплине на споживача
Проте у зв’язку з цим виникає питання, чи не перекладуть компанії на кшталт Google, Facebook та Netflix цей податок на споживача, тобто чи не підвищать вони ціни. Бо зазвичай так виробники й роблять в разі введення/підвищення податків.
«Вчені прийшли до висновку, що хто є фактичним платником податків або на кого перекладається це, залежить не від конструкції податку, не від наміру законодавця, а залежить від конкретної кон’юнктури на ринку — тобто як співвідноситься попит і пропозиція. Якщо мій товар не користується попитом, я беру цей податок на себе, якщо користується — я перекладаю на споживача», — сказав Гетманцев.
Сам він припускає, що якісь послуги подорожчають через цей податок, а якісь — ні.
Схожі ініціативи в Європі
У жовтні 2019 року Італія прийняла проект бюджету на 2020 рік, в якому передбачено новий податок для цифрових компаній, зокрема американських технологічних гігантів.
Франція в 2019 році прийняла подібний закон. Він зобов'язує великі компанії, що надають цифрові сервіси, сплачувати податок у розмірі 3% від суми річного доходу, який вони одержують від послуг французьким користувачам.
Читайте також: Франція відклала введення податку для Google, Amazon і Facebook
У США розкритикували цей документ, заявивши, що податок прямо націлений на великі американські технологічні компанії, такі як Google, Facebook і Amazon. Франція поки відклала введення цього податку.
Передісторія
- Раніше в Раді був зареєстрований законопроєкт № 2634. Він пропонує ввести податок на додану вартість в розмірі 20% на електронні послуги, які надають фізособам компанії-нерезиденти України. Ідеться, зокрема, про Google, Facebook або Youtube. Автор законопроекту — Данило Гетманцев.
Коментарі - 59
Срывают те яблоки, до которых проще достать.
Кроме бессильно плакать в уголке.
Ведь мордатые мужики в масках-«балаклавах» в гугловский офис не вломится.
И серваки «лицокниги» никак не конфискует.
А администрирование этого налога — то такое, дело для них привычное. Потому под налогом на техногигантов скрывается очередной налог для потребителей.
А ну да, еще купите в заграничном интернет магазине (например али) на сумму выше 100 евро. И еще раз повторите вопрос, «Кто платит НДС?»
Садитесь, два :) У Вас представления об НДС как у типичного обывателя, который думает, что он купил батон за десятку, в чеке написано, что НДС 2 грн. — и это значит, что он заплатил 2 грн. налога в бюджет, и впридачу что больше никто ничего с этого батона не заплатил. Повторюсь, изучите законодательство, а потом пишите комменты, а то смешно получается.
Что там НДС, кто его платит?
> Что там НДС, кто его платит?
«любое лицо, которое ввозит товары на таможенную территорию Украины в объемах, подлежащих налогообложению»
По вашему я попадаю под определение компании импортер?
потому-что выходит так, что НДС тем или иным способом попадает в конечный чек потребителя, а не примере покупки на Алиэкспресс этот НДС явно принуждают оплатить покупателя, иначе покупку нет возможности получить ибо таможня с налоговой «забракует».
Так вот вопрос, кто платит НДС?
Что за набор слов? :))