Китайський інвестор «Мотор Січі» — Skyrizon — прокоментував санкції, які Україна ввела проти компанії.
Санкції проти китайських акціонерів «Мотор Січ» спричинять величезні збитки- офіційна заява
Події навколо загальних зборів акціонерів ПАТ «Мотор Січ» спричинили гранично гостру реакцію акціонерів підприємства, які планували 31 січня провести ці збори.
Skyrizon вважає неможливим примирення
В офіційній заяві Skyrizon підкреслюється, що введення Україною санкцій проти китайських акціонерів «Мотор Січ» спричинить за собою величезні непоправні збитки.
«Після набуття чинності санкціями компанія Skyrizon як акціонер компанії „Мотор Січ“ буде незаконно позбавлена своїх законних прав, обов'язків і зобов'язань. Також компанія буде змушена перервати загальноприйняті ділові відносини з українською компанією „Мотор Січ“, що спричинить за собою величезні непоправні збитки», — йдеться в заяві.
В компанії вважають, що з боку держави Україна такі дії — серйозне порушення законних прав та інтересів китайських компаній, що працюють за кордоном, безпрецедентна неповага до принципів і правил міжнародної торгівлі, а також серйозне порушення відповідних положень Угоди між урядом України та урядом Китайської Народної Республіки про заохочення і взаємний захист інвестицій.
За словами Skyrizon, в указах Президента України не зазначено конкретні причини введення санкцій. Тож, є підстави вважати, що це навмисні дії України з метою недопущення реалізації проєкту міжнародного співробітництва. «У нас є підстави вважати, що такі дії збігаються з метою дій Бюро промисловості та безпеки (BIS) Міністерства торгівлі США від 14 січня 2021 року про включення компанії Skyrizon до списку військових кінцевих користувачів (MEU)», — говориться у повідомленні.
Китайські інвестори пообіцяли використовувати всі можливі юридичні засоби для рішучого захисту своїх законних прав та інтересів.
Інвестиції у технологічні компанії NASDAQ100 з Фондом «Отаман»
У DCH вважають санкції незрозумілими
Про це йдеться у повідомленні пресслужби бізнес-групи DCH.
«Держава Україна в особі відповідних владних інститутів ухвалила рішення про обмежувальні заходи — санкції щодо китайських інвесторів ПАТ „Мотор Січ“. Зі свого боку, група DCH перед тим, як взяти участь у долі ПАТ „Мотор Січ“, глибоко вивчила ситуацію. Провідні юридичні компанії за нашим дорученням незалежно одна від одної провели власний аудит і надали свої експертні висновки. І дійшли єдиного висновку — китайські інвестори є сумлінними покупцями і законними власниками придбаних ними акцій ПАТ „Мотор Січ“. Тому запровадження санкцій стало для нас несподіванкою. Нам невідомі мотиви такого рішення — у тексті Указу Президента України вони не описані, зрозуміло лише, що ініціатором є СБУ», — йдеться у повідомленні пресслужби DCH.
При цьому в бізнес-групі визнають, що держава має право застосовувати такого роду заходи щодо тих чи інших юридичних і фізичних осіб-резидентів інших держав, не оприлюднюючи підстав. «Однак не можна не брати до уваги той факт, що санкції запроваджені безпосередньо напередодні позачергових зборів акціонерів, призначених на 31 січня 2021 року, і метою їх ініціаторів могла бути заборона проведення цих зборів, результатом яких мало стати відновлення законних прав китайських акціонерів „Мотор Січ“. Оцінку юридичних та інших наслідків внесення Skyrizon як першої китайської компанії до санкційного списку України ще мають дати фахівці», — зауважили в DCH.
«Усі подальші дії DCH будуть здійснюватися з урахуванням нашої зацікавленості у розвитку українського авіабудування та виключно у правовому полі», — резюмували в бізнес-групі.
Читайте також: Нацкомісія з фондового ринку вважає дії акціонерів «Мотор Січі» неправомірними
Що передувало
Як писав «Мінфін», 28 січня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.
Згідно з цим рішенням, Україна запровадила обмежувальні заходи на три роки до громадянина Китаю Ван Цзін та компаній Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (Пекін, КНР) та Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd (Пекін, КНР). У ЗМІ цих осіб пов’язують із інвесторами компанії «Мотор Січ».
- На початку серпня 2020 року в групі DCH заявили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.
- 6 серпня минулого року АМКУ повідомив, що проведе оцінку продажу підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству.
- 4 вересня 2020 року китайські інвестори ПАТ «Мотор Січ» подали до Міністерства юстиції претензійний документ — Notice of Investment Dispute про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з держави Україна збитків у розмірі 3,5 млрд дол. До складу робочої групи з доарбітражного врегулювання входить і представник АМКУ.
- У листопаді стало відомо, що китайські інвестори «Мотор Січі» найняли три юркомпанії для процесу проти України на $3,5 мільярда.
Читайте також: Президент категорично заперечив можливість продажу «Мотор Січі» іноземцям
Поки готувалася новина
Стало відомо, що президент Зеленський підписав ще один указ про санкції проти китайських інвесторів.
Згідно з додатком 1 до рішення РНБО, до списку санкцій потрапили: Ду Тао (президент компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment) і Чен Хойшен (генеральний представник компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment в Україні). Санкції вводяться на три роки. Серед обмежень — обмеження торгових операцій, заборона передачі технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності, запобігання виведення капіталів за межі України.
Згідно з додатком 2 до рішення РНБО, санкції також вводяться проти таких компаній: Twinstar Holdings SA (ця компанія через суд вимагала від АМКУ дозволу на концентрацію акцій «Мотор Січі»), JET4U SRL (зареєстрована в Молдові) і JET4U LDA (зареєстрована в Португалії).
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 56
Вальцмана на зону!
если страна так обеспокоена утечкой технологий, то гдн лицензирование поставок за рубеж (санкции сша именно такие)?
если страна не знает что с 2015 года постановлением КМУ завод не стратегическое предприятие, то почему не читают свои нормативные документы?
если силовики утверждают о возможном уничтожении завода собственниками, то почему они не вмешиваются в закрытие шахт, больниц, ???
У нелохів виходить яйця є, на відміну від тих хто тільки просив по світу і корупцію прикривав. СБУ молодці, не злякались китайців і олігархів в обличчі Ярославського. Збереження українського підприємства це однозначно перемога.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/money/1-ljutogo-ukrajina-mozhe-pochati-import-elektroenergiji-z-rosiji-zmi-1537972.html
Порошенко её строил?
===за состав Конституционного суда
Есть какие-то претензии к судьям утверждённым Порошенко?
====за продажу МоторСичи
Порошенко его продавал?
====Ежегодно уже более 40 млрд.грн. за зеленую энеретику…
Что ж мешает Голобородько-Зеленскому отказаться от зеленой энергетики? Уже считай два года как президент.
Порошенко за два года сумел восстановить армию. А Голобородько-Зеленский даже проблему зеленой энергетики решить не может.
А ви спробуйте спочатку самі погуглити, хто в першу чергу впирається, коли хочуть понизити «зелений тариф»? Коли Порох наобіцяв інвесторам золоті гори (на які будуть скидатись населення і українські підприємства), то звичайно європейці, та й українці, тепер впираються і нехочуть щоб ці зелені тарифи (і відповідно їхні прибутки) меншали. Думай те!
Порошенко ничто не мешает два года *** Зеленскому в штаны зеленой энергетикой. Почему же Зеленскому что-то постоянно мешает?
Ну і головна перепона у відміні зеленого тарифу це не те що Порох і ко скрізь ***, не треба завищувати їхню значимість. Головна перепона — європейські можновладці та бізнес асоціації. Ми залежимо від їхньої милості, в чому, безперечно, є і плюси і мінуси.
Я?
Ты сравниваешь Пороха, то что он выступает на ТВ с деятельностью президента? Вот уж точно твоя поговорка про божий дар и яичницу в тему.
Но главное ты так и не дал ответа на вопрос который бросился комментировать: почему Голобородько-Зеленский не смог за два года разобраться с зеленой энергетикой в то время как Порошенко за два года смог восстановить армию.
Чесно кажучи іноді дивуюсь, як люди з таким слабким рівнем розвитку і логіки осилили інтернет. І відповідь на питання я написав і потім повторив ще раз, просто тепер розумію, що декому не дано цього осилити. Навіть якщо й тричі напишу.
Не я. Я лишь продолжил начатое не мной сравнение.
Порошенко за два года показал результ в виде воссановленной армии, а это не зеленую энергетику привести в русло.
Зеленский за два года не может решить банальную проблему зеленой энергетики которая очень острая судя по заявлениям вас обоих.
+++
Якщо ми будемо незалежними — на європейському ринку хороші умови, де немає монопольного свавілля і є нормальна прозора ціна».
че-то знакомое. не это ли кричат рашкинские пропагандоны, начиная с 2014-го, по поводу свои войск на Донбассе?
во какую риторику боня взял. символичненько.
Можно только представить как прочие инвест-няни будут развивать инвестирование в нашей стране.
Влияли и относились.
===
Во всех странах -торговля предприятиями в этой сфере -ограничена
Спор вовсе не о том что Украина имеет право регулировать торговлю крупными предприятиями. Спор о том что президент Украины в угоду США незаконными действиями блокируе инвестирование в экономику страны.
Если ты не идешь — это не значит что никто не идёт.
====Там, не продают, предприятия по производству вооружений…
Продают.
https://biz.liga.net/ekonomika/it/novosti/stareyshiy-v-ssha-proizvoditel-orujiya-obyavil-o-bankrotstve
А Боинг нельзя купить просто потому что никто его не продаёт, а не потому что США запрещает это сделать.
А о том что клоун по указке США вводит незаконные санкции против инвесторов.
Про це він заявив в інтерв'ю американському виданню Axios, передає прес-служба Офісу президента.
«Якщо б я тоді був президентом, ми б там всі померли в Криму, але ми б туди „зелених чоловічків“ не пустили», — заявив він.
Им же не на этапе предварительных переговоров отказали.
Инвестор потратил время своих специалистов на подготовку сделки, наверняка зарезервировал средства под эту сделку, построил производственные планы с учётом нового актива. А тут оп: извините нам антимонопольный комитет не разрешил.
Может быть заводу нужно было с ним согласовать с ним свои действия изначально?
Та не, бред какой-то… Лучше наподписываем, а потом если что комитет отменит сделку.
А другие инвесторы смотрят и думают: так, я сейчас совершу сделку, а потом её отменит аниминопольный комитет, или ещё какой-то комитет, или суд. И я останусь и без объекта инвестиций и инвестированные средства буду забирать с боем. Лучше рассмотрю другие варианты.