Іпотеку під 7% річних можуть взяти тільки особи, які вперше купують житло та потребують поліпшення умов проживання, пише The Page.
Як отримати іпотеку під 7% річних
27 січня Кабмін видав постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів. Нова процедура дозволить споживачеві отримати іпотеку під 7% річних.
Спочатку клієнт домовляється з банком про отримання іпотеки. Далі Фонд розвитку підприємництва виплачує банку компенсацію задля того, щоб споживач отримав дешеву іпотеку.
Які діють обмеження
Отримати іпотеку під 7% річних можуть особи, які потребують поліпшення житлових умов, про що йдеться у статті 34 Житлового кодексу. За умови, що вони не продавали нерухомість протягом останніх 5 років.
Пільгову іпотеку можна отримати лише один раз.
В іпотеку можна брати житло (квартиру або приватний будинок), яке ще будується або якому не більше 3 років.
Для самотньої людини або сім'ї з двох осіб площа житла обмежена 50 кв. м. На кожного наступного члена родини додається 20 кв. м.
Читайте також: Українцям обіцяють іпотеку під 7% вже цього року. Кабмін затвердив механізм
Про іпотечний кредит
Пільги діють на кредити до 2 млн грн і на предмети іпотеки вартістю до 2,5 млн грн. Термін іпотечного кредиту — до 240 місяців.
Перший внесок споживач має сплатити за рахунок власних коштів — не менше 15% вартості предмета іпотеки.
Базова відсоткова ставка за іпотечним кредитом встановлюється:
- на придбання квартири або приватного будинку — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 4,5 в.п.;
- на придбання житла в об'єкті незавершеного будівництва — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 7 в.п.
За надання гарантії банк сплачує Фонду комісію — 0,5% річних від суми гарантованого кредитного портфелю позичальників банку.
Читайте також: Як зміниться кредитування та депозитні ставки в 2021 році
Як писав «Мінфін», за поточного рівня ставок за 5 років бюджет витратить на компенсацію понад 5 млрд грн. За умови, що програма діятиме 5 років і щомісяця видаватиметься по 400 млн грн, а щорічне зростання іпотечного портфелю становитиме 30%.
Для порівняння: середньомісячні обсяги видачі у 2020 році становили 300 млн грн.
За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, останні місяці дійсно спостерігається збільшення обсягів іпотечного кредитування, проте поки що — це «крапля у морі». За рахунок іпотеки в Україні сьогодні фінансується менше 5% угод з купівлі житла.
«В Україні співвідношення іпотеки до ВВП — це 0,7%. Не буду навіть порівнювати з розвиненими Францією, Німеччиною чи Швецією, де цей показник понад 50% ВВП. Ми досі залишаємося позаду всіх наших сусідів», — зазначила вона.
Коментарі - 14
Аххахах, вот так с ходу обламайтис пересичному. Зато можно рассказывать красивые байки по ТВ про то что «в Украине ипотека под 7%».
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/125944/
Речь не о том что программы для отдельных слоёв населения, как например для молодёжи, для многодетных семей,… подставь свой вариант благотворительности… имеет право на жизнь в социальном государстве.
Речь о том что у нас нет ни 7% ипотеки, ни 10% которую Голобородько-Зеленский обещал к прошлому сентябрю.
Бесплатный проезд для пенсионеров не называется «в Украине бесплатный проезд».
Мы же читаем: «Новая процедура позволит потребителю получить ипотеку под 7% годовых.». Нет, не позволит.
«Д» — доступная ипотека.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/142017/
1. Если вы владеете недвижимостью менее 3 лет, то вы должны заплатить 7,5% налога со стоимости при продаже. Соответственно часть или вся эта сумма ложиться на плечи покупателя.
2. С 1 пункта делаем вывод, что эти нововведения заточены только под покупку новостроек на этапе строительства, что очень рискованно. Мне интересно, как будут решаться моменты, когда застройщик обанкротиться? Покупатель обязан будет выплачивать ипотеку и дальше или ему вернут деньги?
Надо ж с чего-то скомпенсировать эту «доступную» ипотеку?
Вот и компенсируют налогом)
А все разговоры о «доступности» — бесплатные спагетти на уши от правительства.
— Никак
Пузырь недвиги недостаточно надут?
Надо поддуть его «доступной» ипотекой.