Як зазначив під час обговорення Національної економічної стратегії-2030 директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап, починаючи з перших років незалежності українська економіка залучила близько $50 млрд за показником FDI Stock.
За майже 30 років Україна залучила близько $50 мільярдів ПІІ. Польща — $240 мільярдів
За цей самий період у Польщі було накопичено близько $240 млрд таких інвестицій, що майже в 5 разів більше, підкреслив Криволап.
Що відбувається з ПІІ
На думку голови Ради Нацбанку Богдана Данилишина, в 2020 році практично зупинилися надходження в Україну прямих іноземних інвестицій (ПІІ): за 11 місяців їх відтік з України склав близько $200 млн. «З урахуванням інвестицій резидентів України за кордон — „мінус“ $540 млн, в тому числі шляхом вилучення доходів прямим інвестором — „мінус“ $1,2 млрд», — пояснює Данилишин на своїй сторінці в фейсбуці.
Для порівняння: за аналогічний період 2019 року в Україну надійшло ПІІ в сумі $5,1 млрд, з яких $3,1 млрд склали реінвестовані доходи прямого інвестора.
Кирило Криволап на сьогоднішньому засіданні наводить і такі цифри: в 2019 році прямі іноземні інвестиції в Україну були в 3 рази менші за перекази трудових мігрантів. «Прямі іноземні інвестиції зросли на 7% в 2019 році і були втричі менші, ніж переклади від трудових мігрантів», — підкреслив він.
Читайте також: Приплив іноземних інвестицій в Україну практично зупинився — глава Ради НБУ
«Пандемія COVID-19 нашкодила економікам країн усього світу, і Україна не стала винятком. У результаті пандемії ті цифри ПІІ, які ми бачимо по країні за дев'ять місяців 2020 року, — гірші за 20 років», — підтвердила ситуацію партнер-засновник і головний виконавчий директор інвестиційної компанії Horizon Capital Олена Кошарна під час обговорення НЕС-2030.
Як це впливає на економіку
Недостатньо швидкий прогрес у реалізації структурних реформ і невизначеність з подальшими перспективами подолання епідемії covid-19 визначають мізерні обсяги іноземних інвестицій в економіку України. Це не дозволяє, на думку Данилишина, повною мірою розкрити виробничий потенціал української економіки.
«Разом з відтоком портфельних інвестицій в боргові цінні папери уряду і корпоративного (в тому числі банківського) сектору на рівні $1,9 млрд, чистий відтік коштів з України за фінансовим рахунком за 11 місяців 2020 року складав $7,7 млрд, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий приплив коштів по фінансовому рахунку склав $9 млрд», — додав голова Ради НБУ.
Олена Кошарна додала, що з метою зміни ситуації бізнес налаштований на співпрацю з українським урядом, і насамперед для проведення судової реформи. «Ми всі повинні діяти для рішучого просування судової реформи, оскільки Україна посідає 105-е місце серед 141 країни за незалежністю судової системи. Ми повинні підтримати введення в Україні ринків капіталу, товарів й енергетики і запустити механізми залучення інвестицій…», — сказала очільниця Horizon Capital.
При цьому Кошарна наголосила, що до 30-ї річниці незалежності України слід поставити мету — впровадити судову реформу, реформи ринків капіталу та інвестиційні реформи.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус«
Коментарі - 5
1. «Центр экономического восстановления» — а что это за организация такая? При каких делах она сотрудничает с кабмином, и кто её на это уполномочил??? — Ответ — тут: http://www.fin.org.ua/news/1381213
Лично у меня доверия к этой организации — ноль целых ноль десятых.
2. Если нет доверия к организации — то и нет доверия к данным, которые она предоставляет.
3. Криволап Кирило Костянтинович — досьє: https://agropolit.com/dosye/krivolap-kirilo-kostyantinovich
Компании: SLAV AG (братья Клюевы), Astron — это только те компании, которые «наследили» в Украине, и про которые знаю я.
4. Елена Кошарная — «соросёнок» до глубины души: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%88%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0
Подобных «реформаторов» надо гнать в шею туда, где они обучались. Пусть западные экономики пожинают плоды своих же выпускников-лоббистов.
5. Ну и вишенка на тортик:
А на каком основании правительство (ИСПОЛНИТЕЛЬНАЯ власть) — решает, что надо реформировать СУДЕБНУЮ власть??? Согласно Конституции Украины, это — прерогатива ЗАКОНОДАТЕЛЬНОЙ вла
Да что в Польшу, сколько денег получила Греция?)
А сколько за те же годы влили в Украину?
Ноль целых, хрен десятых.
Вот и ответ.