За оцінками Національного банку, січневий локдаун матиме незначний вплив на економіку України. Про це під час монетарного брифінгу заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
У НБУ розповіли, як позначиться на економіці січневий локдаун
Скільки втратить економіка
«Ми підтверджуємо нашу оцінку, що вплив буде достатньо стриманим. Ця оцінка залишається актуальною», — повідомив він.
За даними НБУ, введенні урядом жорсткі карантинні заходи призведуть до втрати всього 0,2% ВВП.
«Якщо дивитися на високочастотні показники: скільки люди подорожують, автомобілі, то вони знизилися, звичайно. Але це сезонний фактор і він не дуже відрізняється від того, що ми бачили рік тому», — зауважив Сологуб.
Він зазначив, що подальший розвиток економічної ситуації в країні залежатиме від пандемічної ситуації.
Нагадаємо
В Україні з 8 по 24 січня запровадженний жорсткий карантин.
З 14 листопада було введено карантин вихідного дня: обмеження діяли з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.
2 грудня Кабмін скасував карантин вихідного дня. Почали діяти обмеження «помаранчевої зони».
Як вплинув карантин вихідного дня
Заступник голови НБУ нагадав, що регулятор прогнозував втрати від карантину вихідного дня, який був введений в листопаді 2020 року, на рівні 0,2 п.п. від ВВП, однак за фактом втрати могли бути значно менше. У той же час, невизначеність значно погіршила ділові очікування бізнесу, що стало більш значним ударом, ніж сам карантин.
Читайте також: Зеленський підписав закони про підтримку бізнесу
Оцінка карантину вихідного дня МЕРТ
Згідно із оцінками Мінекономіки, втрати від впровадження в листопаді 2020 року карантину вихідного дня складають 0,04−0,06 п.п. ВВП в розрахунку за рік.
Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України в першому кварталі 2021 року становитиме близько 3%. Надалі ситуація покращиться.
Читайте також: Кредитні канікули і готівка в карантині. Повний перелік заходів, які ввів НБУ на банківському ринку на час карантину
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 5
«Це боротьба з малим і середнім бізнесом. Тому що великі підприємства працюють. Хто не працює? Не працюють маленькі магазинчики. Людина, яка заходить туди, вам кожен лікар може сказати, для того, щоб заразитися, щоб було достатнє вірусне навантаження — треба 15−20 хв на відстані не менше двох метрів з людиною говорити. Коли ви заходите в магазинчик щось купити на п’ять чи на три хвилини в масці і продавець чи продавчиня в масці - ризик зараження мінімальний. Через те все це є імітацією діяльності Зеленського», — Княжицький.
https://www.youtube.com/watch?v=OmzJUpbthK8
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфин», оставляйте комментарии с вопросами под видео