Найбільш оплачуваними вакансіями в базі столичної служби зайнятості є вакансії для ріелтора (25 тис. грн), електрослюсаря з ремонту та обслуговування автоматики й засобів вимірювань електростанцій (24,4 тис. грн) і головного механіка (23,8 тис. грн). Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на дані Київського міського центру зайнятості.
Кому роботодавці пропонують найвищі зарплати в Києві. Рейтинг вакансій
Рейтинг вакансій
«За ними йдуть керівники відділів і структурних підрозділів (22,7 тис. грн), електромонтер контактної мережі (22 тис. грн), виконавчий директор і продюсер (21,8 тис. грн), інженер-програміст (21,7 тис. грн), муляр (21 тис. грн), газозварник, випробувач і слюсар-складальник двигунів, електромонтажник будівельний, ливарник металів і сплавів (по 20 тис. грн)», — зазначається в повідомленні.
Загалом станом на 18 січня 2021 року роботодавці столиці поінформували службу зайнятості про наявність 7038 тис. вакансій.
Читайте також: Реальна зарплата у столиці може більше ніж у 10 разів перевищувати офіційну
Відзначається стабільно високий попит на професіоналів і фахівців із досвідом роботи — вихователів, інженерів, учителів, економістів, медсестер, бухгалтерів. У дефіциті представники робітничих професій. При цьому на ринку праці столиці спостерігається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили — серед зареєстрованих безробітних переважають законодавці, найвищі державні службовці, керівники та професіонали, натомість існує гостра потреба в представниках робітничих професій.
Попит на ринку праці
На одну вакансію на початку 2021 року в Києві в середньому претендували троє безробітних, тоді як у відповідний період 2020 року — один безробітний.
Попит у столичних роботодавців мають кваліфіковані робітники: слюсарі-сантехніки, електромонтери з ремонту й обслуговування електроустаткування, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів, слюсарі-ремонтники, пекарі, слюсарі з ремонту рухомого складу, кондитери, електрогазозварники, малярі та ін.
Читайте також: Середні зарплати IT-фахівців в різних країнах світу
Високий попит і на працівників сфери торгівлі та послуг — продавців-консультантів, продавців продовольчих товарів, помічників вихователів, кухарів, охоронців тощо. Затребувані також прибиральники, двірники, вантажники, підсобні робітники.
Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце налічується у сферах інформації і телекомунікації та фінансової і страхової діяльності (по 29 осіб), надання інших видів послуг (16), тимчасового розміщення і організації харчування (7 осіб), найменше — у сфері водопостачання.
За професійними групами найбільше претендентів на одну вакансію — серед законодавців, керівників, менеджерів (29 осіб), а найменше — серед кваліфікованих робітників і представників найпростіших професій.
Читайте також: Шмигаль: Середня зарплата 15 тисяч і пенсія 5 тисяч — ось до чого ми прагнемо
Нагадаємо
Ухвалений Верховною Радою державний бюджет на 2021 рік передбачає, що з 1 січня мінімальна заробітна плата становить 6000 гривень.
Станом на 1 січня прожитковий мінімум не змінився і становить 2189 гривень. Протягом року його планують підвищувати двічі: 1 липня до 2 294 гривень і 1 грудня — до 2 393 гривень.
Коментарі - 39
Инженер-программист 21700, надо отучится 4 года и потом все время учиться, что бы быть на волне.
Каменщик 21000, 1 год профтехучилища, и всё.
Какие ж нормальные люди будут идти программистами, при таких же доходах каменщиком при несоизмеримо меньших затратах?
Если вспоминать СССР, то там ИТР-овцы получали в разы меньше рабочих специальностей. Не всегда, но в подавляющем большинстве случаев. Не знаю как сейчас, но раньше в ИТ многие шли без мысли о будущих заработках. По зову сердца, так сказать.
— «вівця», який фінансував сім'ю ще й дав змогу в країні ЄС пожити?
Дійсно «баран», якщо його донька (а ймовірно і дружина з тещею) так зневажливо його називають. Краще б вже ключив «режим мачо», поїхав би сам в Болгарію — утримання сім'ї йому дешевше б обійшлося. А на зекономлені кошти розважався б з повіями, як справжній мачо. Може тоді й донька його би перестала називати «вівцею»…
:)
Allenstein писав, що «ИТР-овцы получали в разы меньше рабочих специальностей».
А у вашому кейсі «баран» працював і жив з сім'єю закордоном — тут явно його доходи були значно вище середньоукраїнського рівня. Але схоже «сімейним» все було мало, тому й відносились до нього як до «вівці».
«Вы же пишете, что хорошо знаете…»
— я ніде не писав, що «добре знаю». Все написане — мої аргументовані фантазії ;)
Чого ж в такому разі ви назвали його «такая „овца“», прирівнявши його до "ИТР-овцы получали в разы меньше рабочих специальностей"? Тому що "было некомфортно"?
В світі майбутнього 80% людей стануть непотрібними. А з тих 20% «потрібних» схоже більшість буде програмістами.
Ви можете з цим не погоджуватись, але світовий прогрес не питає думок пересічних.
Штучний інтелект швидко еволюціонує і навіть може нести загрози.
Час покаже, а нам нічого іншого не залишається, як просто спостерігати ;)
А кирпичи класть ИИ пошлет человека. Т. к на 3д принтере не все здания можно будет построить.
На разработку приложения сравнимой сложности сегодняшнему программисту требуется на 1−2 порядка меньше времени, чем такому же программисту 20 лет назад. Только вот при этом спрос на программистов вырос примерно на столько же. Хотя казалось бы.
Каменщик — 31 вакансия
Бухгалтер — 1 742 вакансии
Программист — 3 277 вакансий
С удовольствием посмотрю на ваши пруфы о том, что «сократила штат».
Насчет того, что ИИ заменит программистов, возможно и такое, но это может быть только после замены более простых профессий, таких как тот же каменщик.
Так что вопрос спорный, кто первый станет современным луддитом — кодер или муляр.
https://www.dw.com/uk/rynok-pratsi-yaki-fakhivtsi-budut-potribni-nimechchyni-cherez-20-rokiv/a-56274011
Если коротко про спрос на специалистов будет, промышленность падать, медицина расти, сфера услуг расти, строительная падать, ИТ расти.
компания epson продавала принтеры не просто дёшево, а почти с 0 прибылью, знаете чего? Ото ж бо
Причем галочки «За» ставить не в бюллетенях, а сразу рядом с настройками.
Мечта антикоррупционера)
— тут ось інша сума, втричі більша:
Медіанна зарплата програміста в Україні становить $2500 на місяць (після оподаткування), згідно з даними зимового опитування. Це на $200 більше, ніж в опитуванні за червень