Кабінет Міністрів розробив і найближчим часом затвердить механізм, який передбачає виплати споживачам, в яких встановлено електроопалення, компенсації за підвищення тарифів на електроенергію. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на позачерговому засіданні Кабміну в понеділок, 18 січня.
Споживачі з електроопаленням незабаром отримають компенсації — Шмигаль
«Підкреслюю: це будуть виплати премії без прив'язки до того, які у людини доходи. Тобто це не субсидія в класичному розумінні — це буде компенсація за підвищення тарифу або монетизація пільг, яка відбудеться з 1 січня», — уточнив прем'єр-міністр.
Як зросли тарифи на електроенергію
Перед самим новим роком Кабмін скасував пільговий тариф, який становив 90 коп./КВт-год на перші 100 кВт. З 1 січня 2021 року споживачі платять фіксовану ціну — 1,68 грн/кВт-год.
Для тих громадян, хто в середньому використовував 80 кВт/год на місяць, ціна зросла майже вдвічі. Якщо до 31 грудня вони платили 72 грн, то з січня п. р.- 134,4 грн.
Якщо квота в 100 кВт/год перевищена, платіжка збільшиться на 78 грн. Після 100 кВт/год різниці в ціні вже не буде.
Підвищення тарифу на електроенергію, на думку аналітиків Експертної платформи НБУ, підвищить загальну інфляцію в 2021 році на 0,39 п. п.
Причому, вага електроенергії в структурі споживчого кошика дещо відрізняється між регіонами України. У Києві цей показник становить 0,78%, у Східному регіоні — 0,731%, у Причорноморському і Поліському регіонах досягає 1,183% і 1,16% відповідно.
Читайте також: Як подорожчання електроенергії позначиться на інфляції
Що ще подорожчає в комунальних платежах
У 2021 році очікується чергова хвиля зростання комунальних тарифів.
«Газ уже подорожчав на 50% і продовжує зростати в ціні. Транспортування газу підскочило на 100−150%», — говорить глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА та Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
Нагадаємо, що вартість газу в Україні прив'язана до котирувань на європейських газових хабах, зокрема голландського TTF, а вони ростуть. Якщо ще на початок грудня тисяча кубометрів газу торгувалася по $ 200, то наприкінці місяця — близько $ 250.
Сьогодні, 18 січня, Кабінет Міністрів установив граничний розмір ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубічний метр. Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні уряду, проте воно обмежене за часом — тільки на період опалювального сезону.
Крім того, з нового року подорожчають холодна вода і каналізація — на 20−25%.
«Залишилися керуючі компанії, які обслуговують житловий фонд, і вивіз сміття. Керуючі в травні піднімуть вартість обслуговування, оскільки вже зараз вони працюють у збиток. Вивіз сміття на цьому тлі подорожчає автоматично. Всього платіжка зросте на 300−500 грн в міжопалювальний сезон. Тобто якщо раніше в місяць плата становила до 1100 грн, то зараз ця цифра може скласти до 1600 грн. В опалювальний сезон зростання в платіжці — 500−700 грн. Якщо раніше за середньостатистичну двокімнатну платили з опаленням до 3500 грн, то тепер будемо платити понад 4000 гривень», — підрахував Олег Попенко.
Читайте також: Чому в 2021 році їжа буде дорогою, а машини — дешевими
Які справи з субсидіями
У схваленому і підписаному президентом законі «Про державний бюджет на 2021 рік» на субсидії передбачено 36,6 млрд грн. Це — на 0,5 млрд грн менше, ніж у минулому році. Таке рішення виправдовується тим, що в 2021 році передбачено підвищення мінімальної зарплати.
Також уряд дозволив отримувати субсидію тим сім'ям, члени яких офіційно працюють за кордоном або перебувають за межами України в період догляду за дитиною до 3-х років.
Читайте також: Подорожчання комуналки і менше грошей на субсидії: що нам приніс 2021 рік
Коментарі - 25
«За іронією долі точнісінько рік тому Зеленський пообіцяв зменшити тарифи вдвічі, натомість їх підвищив. Як справжній господар свого слова, «сам дав — сам забрав». В той же час уряд Зеленського скоротив видатки на субсидії, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів. Порівняно з 2018 роком обсяг субсидій зменшився майже удвічі. Його урізали з 71-го млрд грн до 36 з половиною млрд грн.
Видатки на субсидії можуть падати лише у двох випадках: або при зниженні цін на енергоносії, або при зростанні доходів громадян. У Зеленського все з точністю до навпаки. Доходи громадян він обвалив своєю бездарною економічною політикою, а тарифи — підвищив явно в інтересах відомого газовидобувача і вигодонабувача Коломойського.
Перше, що ми вимагаємо зробити у цій ситуації — збільшити видатки на субсидії та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету вже на першому в цьому році засіданні Верховної Ради.
Замечательный подход! :D
Не знаю. Но главное не это, а то — каким боком цена подключения к теме оплаты услуги по поставке электроэнергии.
Ты захотел себе электроотопление, подключил его и пользуешься. Затраты понесённые на подключение — это твои затраты и никто не обязан тебе их компенсировать.
Ты ещё пожалуйся что покупка автомобиля сильно ударила по карману и потребуй бесплатного проезда в метро как компенсации за это.
Какие-то розовые фантазии.
Ничего подобного в цивилизованных странах нет. Цена газа и электричества величена непостоянная. И гарантровать её надолго поставщик может только если изначально завысит её включит в цену риск подорожание. Но они к такому не пребегают, они просто корректируют цену, а не заключают договор в котором цена зафиксированна на N лет — в этом для них нет никакого профита.
Тоесть ты сейчас агитируешь за то чтобы украинские поставщики электричества и газа сознательно завышали цену заключая контракт на срок N лет. Но ведь у тебя всё равно не хватит денег платить завышунную цену. Ты об этом подумал? А упрекаешь в недумании меня.
====На следующий день когда ты отдал деньги тебе поставщик говорит мы передумали за 8.99 продавать тебе газ, будем по 50 продавать.
Когда в реальной жизни столкнёшься с таким тогда и будешь жаловаться. Сейчас это похоже на детское нытье.
Конечно никого не волнует — это твои затраты на твою хотелку.
А мне кто-то компенсирует за отопление газом, когда летом куб по 2грн а зимой по 8.
И отнес не меньше вашего — в горсовет 1К $ за разрешение на установку автономного отопления и в ТЭЦ 2К $ за разрешение для отключения от домовой сети отопления. И по сей день продолжаю платить ТЭЦу за транзитные стояки.
сделали их вместе, молодцы 73%
а где и когда можно получить компенсацию за подорожавший бензин?
Когда клоунам доверяют власть это очень печально закончится для страны, она просто перестанет существовать.