Як втрачають на подвійній конвертації валюти та переплачують за сервіс
За останній місяць 2020 року читачі «Мінфіну» залишили на сайті 277 скарг на роботу банків. Фінустанови успішно вирішили більше третини з них — 95 заявок. Які банки найактивніше реагували на відгуки клієнтів і як це вплинуло на Народний рейтинг, читайте у свіжому огляді «Мінфіну».
Головне за тиждень: народний рейтинг банків, прибутковість ОВДП і депозитів, податки і ціни
Що таке дохідність ОВДП і як її порахувати
У ЗМІ періодично з'являється інформація про те, що дохідність українських ОВДП зростає чи падає. Але що таке ця дохідність, як вона формується, як пов'язана з ціною облігації та як її рахувати, для багатьох залишається загадкою. «Мінфін» розповідає, як це працює.
Депозити подорожчають, але ближче до літа
На гривневих депозитах терміном на 12 місяців все ще можна заробити 12,5% річних. Вклади в доларі або євро принесуть річний дохід 3,05%. Скільки зараз обіцяють вкладникам великі банки з депозитним портфелем понад 1 млрд грн, читайте в новому депозитному огляді «Мінфіну».
ЄСВ та єдиний податок-2021: розрахунки для ФОПів
Бюджет-2021 передбачає поетапне підвищення соціальних стандартів — мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Це означає, що цього року збільшаться розміри податків і соцвнесків для ФОПів. Ухвалені минулого року законодавчі новації змінять ще й правила сплати ЄСВ та єдиного податку. Як цього року платити податки приватникам, розбирався «Мінфін».
Тайську нерухомість продають з 50% знижкою: купувати зараз чи ще почекати
Локдаун сильно знизив інтерес до тайської нерухомості, яка раніше користувалася підвищеним попитом в інвесторів. За скільки зараз можна купити квадратні метри у Таїланді і чи варто в них вкладатися, «Мінфіну» розповіла власник агентства з нерухомості «Білий слон» Верона Конрад.
Кого перевірить податкова у цьому році. Перелік груп
Державна податкова служба оприлюднила перелік перевірок на 2021 рік. Наразі до візиту податківців слід готуватися 6 288 компаніям. Загальна кількість перевірок не змінилася з минулого року.
Чому у 2021 році їжа буде дорогою, а машини — дешевими
У 2021 році споживчі ціни в Україні почнуть зростати швидше. До бюджету-2021 закладено інфляцію близько 7%, тоді як за 11 місяців 2020 року цей показник становив 5%.
Коментарі