Торги п'ятниці піднесли сюрприз на кінець сесії у вигляді стрибка котирувань. Хоча він певною мірою став наслідком завтрашнього робочого дня.
Долар різко виріс до кінця дня: чому завтра можливі нові стрибки курсу
Справа в тому, що після досить спокійного ходу торгів протягом усієї сесії — в останні дві години спекулянти робили певні спроби розгойдати курс. І це їм вдалося.
Відтепер, використовуючи фактор робочої суботи в Україні, у спекулянтів з'являється чудова можливість погратися завтра з курсом в будь-який потрібний їм бік. І це з урахуванням, що ЄС і США не працюють і всі угоди по валюті проходитимуть на умовах поставки долара і євро ТОМом.
Ймовірніше — спроби спровокувати валютні ралі завтра продовжаться.
НБУ у хід торгів сьогодні не втручався, мабуть, вважаючи спекулятивні атаки на гривню в останні декілька годин сесії несуттєвими.
Хід торгів:
В першу годину сесії попит був нижчий за пропозицію і долар з ранкових 28,05/28,07 гривень подешевшав до 28,025/28,045 на 11-ту годину. Потім до обіду зі змінним успіхом долар то дещо зростав за рахунок збільшення попиту, то просідав, коли на торги виходили великі продавці. Тож, він знаходився у межах вузького коридору 28,035−28,05/28,055 -28,07 до самого обіду.
Після 14-ї години тиск на гривню поступово посилювався за рахунок дій спекулянтів у форматі гри «на підвищення». І якщо на 15:00 котирування ще перебували у межах 28,06/28,08 гривень або трохи вище, то вже на кінець сесії спекулянти загнали курс до позначки 28,12/28,14 гривень за долар.
Головні події 15 січня на міжбанку:
- Зростання курсу долара з ранкових 28,05/28,07 до 28,12/28,14 гривень на кінець сесії — багато в чому за рахунок спекулятивного розгойдування курсу о другій половині дня.
- Нацбанк не виходив на ринок.
- Довідковий курс НБУ на 12:00 зафіксовано на рівні 28,044 гривень, а офіційний на 16 січня 2021 року (робочу суботу) встановлено на позначці 28,0524 гривні за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 29
18 января нерабочий день в США — День Мартина Лютера Кинга, платежи в USD в этот день не проводятся
В 1971 году президент Ричард Никсон закрыл «золотое окно», фактически открыв новый мировой валютный порядок, основанный исключительно на полной вере в Соединенные Штаты и в доверии к ним. Через несколько лет последовал инфляционный кризис. В ответ Федеральная резервная система предприняла болезненный шаг, подняв процентные ставки, чтобы защитить свои падающие облигации Федерального резерва и сдержать рост цен.
Перенесемся в год 2020-й. ФРС взяла на себя новые политические полномочия, которые являются прекурсором новой денежно-кредитной системы. Но хозяева денежного обращения думают не о возвращении к здоровым деньгам. Скорее, они планируют еще большие долги, рост инфляции и выбор победителей и проигравших в экономике.
за много лет долговые проценты привели к полному контролю кредиторов над всем миром.
если хотите реальной независимости, то никогда не влазьте в долги
а если хотите власти над кем-то, то дайте ему в долг не забывая оформить это документально
Все кто бросается подобными заявлениями, как правило лица заинтересованные и объективности в словах нет и близко
Также есть задачи крупных банков и компаний, и мы все помним как под сливы УкрГаза или того же Нафтогаза поднимали курс.