Міністр фінансів Сергій Марченко допускає перегляд держбюджету-2021 за умови відсутності співпраці з МВФ, при цьому збереження такої співпраці залишається ключовим сценарієм для Мінфіну. Про це він сказав в ефірі Радіо НВ, передає «Інтерфакс-Україна».
Мінфін може переглянути бюджет-2021 у разі відсутності співпраці з МВФ
Що кажуть у міністерстві
«Коли ми готували проєкт держбюджету, у нас передбачалося співробітництво з МВФ. Без такої співпраці стане питання перегляду бюджету», — підкреслив він.
«Я не виключаю різних сценаріїв. Ми будемо пропонувати, звісно, ключовий сценарій — співпраця з МВФ. Але ми готові до будь-яких ситуацій», — додав міністр.
Читайте також: Україна узгодила з МВФ держбюджет-2021 — Мінфін
Марченко додав, що у 2021 році сума погашення держборгу складе 468 млрд грн, близько 370 млрд грн з яких — внутрішні боргові зобов'язання, сума обслуговування складе близько 159 млрд грн.
«На сьогодні у нас досить на ЄКР, щоб розплатитися з боргами. Але нам для цього потрібна співпраця з МВФ», — пояснив він.
Нагадаємо
Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
Читайте також: Україна очікує отримати транш від МВФ в лютому-березні — Шмигаль
Україна планувала до кінця року отримати ще два транші від Міжнародного валютного фонду по $ 700 млн. У Мінфіні прогнозують, що кошти надійдуть уже в наступному році.
9 грудня Європейська комісія виплатила Україні 600 млн євро в рамках програми макрофінансової допомоги для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу. Це дало Україні можливість вийти на зовнішній ринок запозичень: 11 грудня Мінфін здійснив додатковий випуск єврооблігацій на суму $ 600 млн під 6,2%.
12 червня Україна отримала $ 2,1 млрд першого траншу від МВФ.
Коментарі - 11
Никто офиц-но не откажется, впереди рынок земли и игор.бизнес. Важно еще как статистика с пандемией далее будет
«Стан зовнішніх ринків зараз активно поліпшується. Зокрема, зростають ціни на ті групи товарів, які експортує Україна: метали і сільськогосподарська продукція. Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку буде створювати тиск на іноземні валюти і буде сприяти зміцненню гривні «, — говориться в повідомленні.
Устенко запевняє, що зараз створюються підстави для зміцнення національної валюти.
«Приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитного ресурсу. Це можна простежити зі зростання міжнародних резервів України, які нині найбільші за останні 10 років. Уже в новому році Міністерство фінансів залучило на двох аукціонах з розміщення ОВДП понад 17 млрд гривень. Частина з них була номінована у валюті. Це означає, що частина покупців для придбання ОВДП заводили в країну валюту і конвертували її в гривню», — сказано в повідомленні.
Гривна, готуйсь, на старт!:)))