У Міжнародному валютному фонді занепокоєні можливим державним регулюванням цін на газ в Україні, адже це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов’язань. Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в інтерв'ю Радіо НВ.
Марченко: МВФ занепокоєний «ручним керуванням» цін на газ
Він зазначив, що Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе чіткі зобов’язання щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу.
МВФ б"є тривогу
«Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. В них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора в нього, до речі, був дзвінок з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проведені відповідні консультації. Тобто це перманентний процес. Він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане поки що немає підстав», — заявив міністр.
Читайте також: На скільки подорожчає газ в січні 2021 року
За його словами, уряд намагається пояснити представникам МВФ, що неприйняття рішення про зниження цін може мати досить негативні наслідки для економіки країни в цілому. «Тобто тут питання, наскільки ми аргументовано цю позицію будемо доводити», — сказав Марченко.
Уряд пояснює представникам Фонду, що «ми зараз в пожарному порядку вирішуємо проблему, яка виникла», — додав міністр.
Читайте також: 6,99 за кубометр. Кабмін обмежив ціну на газ для населення
Він підкреслив, що остаточного рішення щодо зниження цін наразі немає, проте це може бути зроблено найближчим часом. Також, постійно проводяться консультації, зокрема і з МВФ. Питання тарифів на газ обговорюється з початку тижня.
Передісторія
13 січня Кабінет міністрів вирішив встановити ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр з 1 лютого. Тариф у 6,99 грн/куб буде діяти для всіх побутових споживачів до кінця карантину або опалювального сезону.
Газ для побутових споживачів у 2020 році подорожчав на 56,3%. В грудні ціни на газ зросли в 1,5 раза.
12 січня на нараді в Офісі президента України був сформований механізм, який дозволить знизити вартість транспортування газу для населення. Також напрацьовані способи зниження тарифів на газ.
Коментарі - 39
Україна збереже стабільність лише за умови співпраці з МВФ.
МВФ. Зеленский: Украина как проститутка.
https://www.youtube.com/watch?v=GMXRn-5F8ic
Вот и проявился казачок.
Наблюдая текущие положение дел, я бы с удовольствием выступил за полное 120% внешнее управление страной МВФ и США на 20 лет, и только потом меее-ее-е-едленная передача в течение ещё 20 лет.
Нам мозги нужны…
причём реализованные таким образом, чтобы нельзя было их не соблюдать и продолжать иметь консенсус. Как в блокчейнах :)
А так да, круг обязательно замкнётся рано или поздно, и вы станете свидетелем того, как становитесь свидетелем того, как круг замыкается ;)
А Вы Святой Николай, или Николас? Или Николаускас?
мне пришла мысль, что технология блокчейна для народа, как вы выразились, это и есть ячейки общества, то есть советы на местах.
я просто Николай)
Криптовалютная (т.е. ~денежная) реализация блокчейн — это так, цацки, по сравнению с теми возможностями, которые имеются в наличии.
Но, как всегда, там, где умопомрачительные возможности для роста, настолько же (а иногда и более) умопомрачительные риски и возможности больно-пребольно упасть.
«Правильные» поставщики смогут на бумаге ставить цену хоть 20 грн за куб, продавать населению по 6,99, а разницу ложить себе в карман. Бюджет то он бездонный, из него можно сколько угодно компенсировать — никто не заметит.
Ну и главное — есть поставщики, предлагающие цену около того или ниже — зачем ее регулировать. Кому цена не подходит — меняйте поставщика. Это же рынок. Лучше бы нормальную разъяснительную работу провели о том как сменить поставщика газа.
понятно, что нужно переходить от первого ко второму, но народу нужно «раскачаться».