Кількість іноземних працівників у Польщі продовжує зростати. Як і раніше — велика частина з них — українці. Про це повідомляє Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal з посиланням на офіційні дані Управління соціального страхування Польщі (ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych).
Українські заробітчани повертаються до Польщі
Офіційне працевлаштування
Станом на кінець 2020 року було зареєстровано 725 тис офіційно працюючих в Польщі іноземців. Це на 36 тисяч більше, ніж на кінець вересня 2020 року, або на 55 тисяч більше, ніж в передпандемійний лютий 2020 року.
Читайте також: Оренда житла у Польщі: скільки можна заробити
Локдаун змусив громадян багатьох країн повернутися до своїх країн і з березня по червень кількість застрахованих осіб в ZUS з непольським громадянством впало на 10%. Коли польський уряд відкрив кордони для іноземних працівників, кількість застрахованих іноземців знову почала збільшуватися.
Найбільші групи застрахованих в ZUS — це громадяни України — 532,5 тис., Білорусі — 50,6 тис., Грузії — 12,9 тис.
Як зазначили у Gremi Personal, наведені ZUS цифри не повною мірою відображають реальну кількість працюючих іноземців в Польщі. Насправді їх кількість значно більше.
Так як частина іноземців працюють на підставі короткострокових договір на виконання певного виду роботи (umówу o dzieło), на які не поширюється соціальне страхування.
Читайте також: Як відкрити рахунок у польському банку і скільки це коштує
Коментарі - 13
Читал когда-то исследование, что голод в аграрных странах гораздо более вероятен, чем в промышленных:
https://businessviews.com.ua/ru/economy/id/pochemu-v-agrarnyh-stranah-ljudi-golodajut-i-chem-opasna-dlja-ekonomiki-strany-stavka-iskljuchitelno-na-selskoe-hozjajstvo-476/
И на Минфине недавно статейка проскакивала:
https://minfin.com.ua/2021/01/12/57722738/
«Ценники на многие продукты питания в Украине еще в прошлом году приблизились к европейскому уровню, а на некоторые — даже превысили его. Тем не менее, в этом году еда продолжит дорожать.»
Пожалуй, это все, что нужно знать об «аграрной сверхдержаве Украине».
Рецепт для украинца: учить английский язык, приобретать востребованный за рубежом навык и выводить активы на Interactive Brokers.