З 1 січня 2021 року розпочалася щорічна кампанія декларування, котра триватиме до 31 березня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
НАЗК: З 1 січня стартувала нова кампанія з декларування
Декларування передбачено статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» з метою фінансового контролю та унеможливлення проявів корупції. Усі без винятку державні службовці мають подавати декларації про майно та доходи.
Як отримати роз’яснення для заповнення декларації:
- Звернутися до уповноважених підрозділів/осіб із питань запобігання корупції у вашій установі за консультацією. Їхні контакти можливо знайти за посиланням.
- Зателефонуывти до Контакт-центру НАЗК, створеного у 2020 році. Кнтакти можна дфзнатися на сайті Агентства. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.
- Ознайомитися з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у «базі знань» НАЗК.
«Зазначаємо, що через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження НАЗК, ви знову можете подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді в Реєстрі декларацій», — сказано у повідомленні Агентства.
Читайте також: НАЗК назвало топ-10 помилок у заповненні декларації
Криза навколо декларування
-
В кінці жовтня 2020 року Конституційний Суд України визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства, зокрема — скасував електронне декларування та відповідальність за незаконне збагачення.
-
Рішення КСУ означало скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на повну перевірку і моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, придбаних корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування.
-
4 грудня Верховна Рада України відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації, прийнявши новий закон.
-
Ухвалений законопроєкт № 4460-д передбачає обмеження волі на термін до 2 років, якщо задекларовані відомості відрізняються від достовірних на суму понад 4 тисячі прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Коментарі - 5
Какой частью тела это набиралось?)
— Да мне хотя бы на еду.