На тлі пандемії коронавірусу відразу в декількох з числа найбільших економік світу стався бум підприємництва, пише Financial Times з посиланням на офіційну статистику держав.
Пандемія викликала бум стартапів у найбільших економіках
Де фіксувався бум стартапів
Кількість реєстрацій нових компаній в 2020 р значно збільшилася в США, Великобританії, Франції, Німеччини та Японії.
- У США, за даними Бюро перепису населення, кількість заявок на відкриття бізнесу в червні-серпні 2020 р зросла на 82% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
- У Франції, за інформацією Національного інституту статистики, в жовтні було зареєстровано 84 тис. нових підприємств. Це максимум за всю історію і на 20% більше, ніж за той же місяць 2019 р.
- У Німеччині, за даними Федерального статистичного відомства, число нових зареєстрованих компаній було вище торішніх показників у січні, липні, вересні та жовтні.
- В Японії у вересні було зареєстровано 10 тис. нових підприємств — на 14% більше, ніж за той же місяць минулого року.
- У Великобританії, згідно з Національною статистичною службою, в листопаді-грудні кількість зареєстрованих компаній збільшилася на 30% рік до року. З червня річні темпи зростання числа стартапів виражалися двозначними значеннями.
Читайте також: 20 стартапів з українським корінням, які залучили інвестиції у коронакризу
Хто і навіщо йде в підприємці
Багато нових підприємств намагаються реагувати на мінливий споживчий попит, вибираючи сфери логістики, доставки та IT, відзначає FT. Так, у Великобританії, згідно з аналізом Кентського університету, рушійною силою стартап-буму в перші 11 місяців 2020 року стала онлайн-торгівля.
Читайте також: Британський стартап створив дерев'яну платіжну карту. Комісії з платежів підуть на висадку лісів
Фахівець Oxford Economics по США Грегорі Дако в розмові з виданням зазначив, що багато нових компаній в Америці складаються з одного співробітника-засновника. За його словами, це говорить про те, що їх відкривають працівники, які потрапили під скорочення через пандемію.
Такі підприємства навряд чи стануть основним джерелом доходу для їх власників, але допоможуть збільшити заробіток в умовах гіг-економіки, додав головний економіст UBS Wealth Management Пол Донован.
Коментарі - 7