Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що введення урядом повного локдауну в Україні з 8 по 24 січня 2021 року — правильний крок. Про це він заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.
Гетманцев «за» повний локдаун із зупинкою транспорту
Половинчасті рішення не ефективні
«Я прихильник повного локдауну з зупинкою транспорту. Адже будь-які половинчасті обмеження не дають користі, на яку ми розраховуємо», — сказав Гетманцев.
У той же час він додав, що жорсткі обмеження в інших країнах негативно позначаються на малому бізнесі. Хоча заходи, які вживають інші країни, набагато суворіші, ніж в Україні.
«Ніхто у світі не знає, як діяти, ніхто не знає чітких алгоритмів. От Велика Британія знову вводить повний локдаун. Ізраїль вводить повний локдаун. Тобто багато країн пройшли через повні локдауни. Наш уряд вирішив зробити компромісні заходи, ввівши з 8 січня локдаун, не припинивши роботу транспорту. Він намагається знайти певний компроміс… Розумієте, якщо ми зможемо врятувати одне життя українця ціною 0,5% ВВП, ми повинні це зробити, навіть не замислюючись», — подкреслив Гетманцев.
Читайте також: Як ФОПу отримати «8 тисяч Зеленського» та інші послаблення
Що передбачає січневий локдаун
9 грудня уряд визначився із датою введення жорстких карантинних обмежень. Передбачається, що вони діятимуть з 8 по 24 січня.
В цей період буде заборонено:
- відвідування закладів освіти, крім дошкільної;
- роботу кафе, барів, ресторанів, закладів розваг, ТРЦ, крім купівлі товарів першої необхідності;
- роботу салонів краси, закладів культури, фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних;
- проведення культурних масових заходів;
- роботу продовольчих та непродовольчих ринків;
- прийом відвідувачів до кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50% місць.
Читайте також: Українці бояться бідності більше, ніж хвороби — опитування
Як вплине на економіку
Національний банк прогнозує втрати економіки України на рівні 0,2 п.п. ВВП в зв'язку з введенням локдауна з 8 по 24 січня 2021 року.
В свою чергу, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що падіння валового внутрішнього продукту(ВВП) України в першому кварталі 2021 року становитиме близько 3%. Надалі ситуація покращиться.
Коментарі - 25
Це універсальне правило для всіх демократій світу. Співвідношення громадян/народу в суспільстві повністю корелює зі співвідношенням громадян/народу в парламенті та органах виконавчої влади.
Потому Гетьманцев за жесткие ограничения не смотря на полное отсутствие каких-либо положительных результатов от скоро уже годового карантина.
— доктор, когда пандемия кончится?
— я не знаю, политикой не интересуюсь…
А пять процентов ВВП за 1 жизнь? А десять процентов? А весь ВВП за 1 жизнь? Интересно, как бы сложилась жизнь этого украинца в вакууме если бы его предъявили общественности, которую информировали, что этого человека спасли ценой 0,5% ВВП. В целом, эмоционирование для толпы. А в голове, конечно, расклад другой. Вот в том числе почему политику называют грязным делом — потому что политики вместо того, чтобы говорить честно несут чушь непрекрасную.
Так она и с работающими кафешками не вымрет. Зачем тогда кафешки приносятся в жертву?
Мы на карантине разной степени жесткости уже 9 гребаных месяцев. Почему до сих пор карантин не дал хоть какой-нибудь результат? Наверное потому что он и не мог дать результат, нет?
Это не рубильник «есть карантин — нет ковида, нет карантина — есть ковид».
Вы анализированли тренды заболеваемости, заполненности больниц, и их корреляцию с карантинными мерами, что заявляете про «не дал хоть какой-нибудь результат»?
А так Ваш вопрос «почему» выглядит как если бы Вас спросить «Почему Вы не перестали пить горькую по утрам?»
Никаких результатов украинский карантин не дал. Впрочем как и британский, и израильский.
Вы анализированли тренды заболеваемости
Слежу за статистикой смертности. А Вы?
Поправочка: небольшое пополнение бюджета за счёт штрафов — единственное достижение перечисленных карантинов.
В принципе, я понимаю, о чём Вы. Мне бы тоже хотелось, чтобы мы платили как можно меньше жизнями, и как можно больше деньгами. Увы, денег у нас не оч.много.
Но карантинные меры дают свой эффект. Повторюсь, это не «рубильник».
Карантин выходного дня у нас был аж в ноябре, весь декабрь не было никаких особых ограничений — скажи мне почему же упал уровень смертности? Да, понятно что от дня к дню может быть разброс, но ведь если карантин помогает то за к концу декабря без карантина должно было быть не меньше 20.
Повторюсь, это не «рубильник».
Если это не рубильник — зачем он тогда вообще нужен?