Кожна сьома гривня доходів держбюджету йде на обслуговування державного боргу. Це фактично означає, що кожен українець у 2020 році витратив на ці цілі по 3 тис грн. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляється на сайті відомства.
Кожен українець у 2020 році віддав 3 тисячі на обслуговування держборгу
Тенденції
Голова Рахункової палати зауважив, що в державному бюджеті на 2020 рік на погашення держборгу спочатку було передбачено 346 млрд грн. За фактом станом на 1 грудня вже витрачено 357,4 млрд грн. І ця сума до кінця року зросте.
Пацкан уточнив, що назвав цифри станом на початок грудня, а повний аналіз бюджета-2020 буде наступного року, оскільки великі платежі йдуть до кінця року.
«Найбільша наша проблема — це запозичення. Це третина держбюджету», — зазначив очільник Рахункової палати.
«Із позитиву — загальний обсяг доходів до держбюджету за січень-листопад дійсно зріс.
Перевиконання плану — на 3,3 млрд грн.
Менше оптимізму щодо видатків. У січні — листопаді видатки на 101 млрд грн менші від плану.
Недовиконання плану — це Державна митна служба. Але хочу нагадати, що у квітні показники бюджету були скориговані. Доходи, наприклад, були зменшені на 116 млрд грн", — підкреслив Валерій Пацкан.
Нагадаємо
- За січень — листопад 2020 року держбюджет виконано із дефіцитом 117,2 млрд грн, у тому числі загальний фонд — із дефіцитом у сумі 130,7 млрд грн при розписі загального фонду цього періоду у сумі 236,9 млрд гривень.
Читайте також: Залишки на валютних рахунках НБУ становлять 14 мільярдів — Рахункова палата
Коментарі - 24
«Председатель Счетной палаты отметил, что в государственном бюджете на 2020 год на погашение госдолга сначала было предусмотрено 346 млрд грн. По факту на 1 декабря 2020 года уже потрачено 357,4 млрд грн. И эта сумма к концу года возрастет.»
Цифры не сходятся с численностью населения страны…
41,9 млн (Госстат) то получаем 8,52 тыс грн.
37,3 млн (Дубилет мл) то получаем 9,57 тыс грн.
А если брать только трудоспособное население, то ~20 тыс грн.
уходят на оплату долгов, хоть в виде погашения хоть в виде обслуживания…
Обслуговування боргу — видатки зі сплати відсотків (доходу), комісій, штрафів та здійснення інших платежів, пов’язаних із виконанням боргових зобов’язань, та видатки з управління державним боргом. (Законодавство)
Воно і логічно. Якщо держава взяла $ 100 в борг, а потім $ 100 віддала, то в ідеальних умовах простому платнику податків від цього нічого не змінилося (ми ж вважаємо, що сценарій, коли ці гроші розікрали, а потім компенсували коштом платників податків, не повинен відбуватися). А ось все, що сплачено понад ці $ 100, то вже наші гроші, які ми заплатили в бюджет.
Ну и зря вы вводите идеальные условия в реальную украинскую действительность -это вам не школьная алгебра, а высшая математика по «деребану» бюджетных средств.
Ведь мы обсуждаем Украину и её бюджет…
Если в бюджет страны поступили заёмные средства даже под небольшие проценты, то в будущие периоды стране необходимо из поступлений в бюджет вернуть не только суммы по обслуживанию долга, но и сам долг.
Единственно что спасает в этой ситуации, так это сроки возврата основной суммы долга и виртуозное умение власти делать новые долги, чтобы погашать старые…
Только от этого долги не уменьшаются, а увеличиваются и не только сами долги, но и суммы, необходимые для их обслуживания…
Украине приходиться зарабатывать доллары США для обслуживания валютных кредитов и возврата валютных долгов…