У грудні 2020 року ситуація на валютному ринку сприяла посиленню курсу гривні. Водночас рекордні бюджетні виплати наприкінці року можуть змінити ситуацію. Про це йдеться у «Звіті про фінансову стабільність» за грудень 2020 року Національного банку України.
Рекордні виплати з бюджету можуть вплинути на курс гривні — НБУ
Про що йдеться у звіті
У ІV кварталі на ринку спостерігалося збалансування попиту та пропозиції. У результаті НБУ більше ніж місяць (з 6 листопада до 9 грудня) не здійснював валютні інтервенції, що є рекордним періодом з часу запровадження плаваючого курсоутворення.
За даними НБУ, у середині грудня, завдяки поверненню нерезидентів, спостерігалася чиста пропозиція валюти.
Читайте також: Нацбанк за тиждень викупив на міжбанку $299,6 мільйона
«Проте в останні тижні року збільшилася вірогідність рекордних бюджетних видатків, що може спричинити короткостроковий девальваційний тиск», — йдеться в огляді.
Витрати дербюджету
Традиційно високий обсяг витрат з держаного бюджету наприкінці року може посилювати інфляційний та девальваційний тиск. Це ж стосується бюджетних витрат наступного року.
Передісторія
В період з 7 по 11 грудня регулятор купив на міжбанку $79 млн.
Перед цим чотири тижні поспіль (в період з 9 листопада по 4 грудня) Нацбанк не здійснював валютні інтервенції (тобто не продавав і не купував валюту).
18 грудня до закриття міжбанку долар додав по 25 копійок в купівлі і продажу. Євро набрало ще більше — 28 копійок в купівлі і 29 копійок в продажу.
Дивіться також: Долар та євро падає: чи очікувати сюрпризів до Нового року
Коментарі - 13
Как бы именно это обесценит з/п и сбережения простых граждан Украины.
И обогатит людей вроде Шевченко.
У которых все сбережения - в валютных еврооблигациях.
По сути, нужно каждый раз перевыборы делать пока не достигнет явка 50% или сливать всю власть всех абсолютно, так как доверия к власти у населения нет.