Мінфін - Курси валют України

Встановити
21 грудня 2020, 13:40

Регулятор готує низку змін, що стосуватимуться вимог до капіталу банків

У наступні два роки НБУ впровадить низку новацій, що стосуватимуться вимог до капіталу банків.  Про це йдеться у Звіт про фінансову стабільність

На що впливатимуть новації

Усі вони покликані усунути певні прогалини в регулюванні та гармонізувати українські правила із рекомендаціями Базельського комітету.

Які новації впровадять

  • Із квітня почне діяти коефіцієнт чистого стабільного фондування (NSFR), що спонукатиме банки знизити розриви у строковості активів та зобов’язань.

  • Протягом 2021 року банки повинні підготуватися до впровадження вимог до капіталу на покриття операційного та ринкового ризиків. Це завершить впровадження повної першої основи (Pillar 1) Базельських рекомендацій в українську нормативну базу.

Читайте також: НБУ визначив, які банки проходитимуть стрес-тестування (список)

  • Додатково з наступного року почнеться поступове підвищення ваг ризику для цінних паперів у валюті, емітованих українським урядом. Це усуне невідповідність між капіталізацією банків та обсягами кредитного ризику, який вони взяли на свої баланси.

  • Із січня банки почнуть поетапно коригувати суму основного капіталу на вартість непрофільних активів. Ця норма спонукатиме їх вчасно позбуватися непрофільних активів, утримання яких значно погіршує фінансову стійкість фінустанов, часто робить показники їхньої фінансової звітності недостовірними.

Читайте також: До 2024 року НБУ поетапно впроваджуватиме регуляції для банків. Інфографіка

Нагадаємо

Достатність капіталу банківського сектору значно перевищує мінімальні рівні.

Загалом вплив кризи на капіталізацію банків м’якший, ніж червневі оцінки НБУ на основі експресстрес-тестування. Це пояснюється меншим економічним шоком порівняно з припущеннями стрес-тесту та стійкістю кредитного портфеля.

Читайте також: Ліквідність банківської системи перевищила рівень 170 мільярдів

Банки переважно консервативно здійснювали планування капіталу цього року.

Більшість із тих фінансових установ, що регулярно виплачують дивіденди, затримали рішення про розподіл капіталу між акціонерами до осені. Вони хотіли впевнитися, що виплата прибутків не знизить їхню спроможність протистояти кризовим явищам.

Коментарі - 3

+
+76
Danbalaban
Danbalaban
21 грудня 2020, 13:54
#
Ставки по депозитам пойдут вверх.
+
0
bampi
bampi
22 грудня 2020, 1:42
#
Это не так. https://www.bis.org/bcbs/publ/d295.pdf

На 4-5 странице все достаточно просто расписано. Что касается финансирования, то многие жалуются в Украине, что рынок облигаций убит и нет рынка акций. Скоро этот ФР преобразуется в ФР акций и облигаций банков для пополнения АТ1. Проблема в другом: для оценки тригеров из-за отсутствия торгуемых акций, стоимость финансирования будем выше, чем она должна быть - нет рыночной оценки, плати выше.
+
0
bonv
bonv
21 грудня 2020, 13:57
#
Знову спишуть сотні млрд?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися