На кінець 2021 року курс гривні до долара перебуватиме в діапазоні 27,5-28 грн/$. Такий прогноз оприлюднив голова департаменту з корпоративного аналізу ICU Олександр Мартиненко під час онлайн-презентації фінансової аналітики та макроекономічних прогнозів.
Який буде курс гривні у наступному році — прогноз ICU
За прогнозом експерта, на кінець 2020 року курс гривні, швидше за все, наближатиметься до показника у 28 грн/$.
У першому півріччі 2021 року, на думку Мартиненка, курс гривні буде зміцнюватися і він перебуватиме в коридорі 27-27,5 грн/$. В другій половині наступного року відбудеться ослаблення гривні до 27,5-28 грн/$.
Завдяки чому гривня укріпиться
За прогнозом Мартиненка, наступного року відновиться чистий приплив капіталу в країну. «В першу чергу, завдяки поверненню прямих іноземних інвестицій та офіційних запозичень. Також відбудеться зменшення відпливу капіталу у валютні активи», — пояснює експерт.
На його думку, у наступному році платіжний баланс повернеться до профіциту на рівні $3 млрд. «Золотовалютні резерви теж збільшиться на $3 млрд і становитимуть $31 млрд. Завдяки цьому вперше з часів кризи 2008-2009 років резерви у наступному році повинні перевищити 100% за метрикою оцінки достатності міжнародних резервів від МВФ», — зазначив Мартиненко.
Незначне ж ослаблення гривні у другому півріччі 2021 року відбудеться внаслідок дефіциту поточного рахунку, що буде тиснути на курс.
Долар вже падає
Станом на 15 грудня Нацбанк встановив офіційний курс гривні на рівні 27,866 грн/$. Таким чином регулятор підвищив курс гривні на 10 коп.
Читайте також: Долар втратив 12%: що робити
Коментарі - 22
чего не стоит ждать..
гос долг растет каждую неделю, каждая третья гривна из бюджета идет на погашение его, за неделю напечатали 11 лярдов рефинанса, чего тут можно ждать?
Два дня нерезы посоваются и разворот!
Но завтра уплата по овгз, разворот в пятницу не позже!
Прогноз банкіра на 2021 рік будується відразу на низці припущень. От вам і коридор:)))))
По-перше, тривала ситуація з коронакризою і локдаун на початку року будуть стримувати імпорт.
По-друге, на початку року з високою ймовірністю Україна все ж отримає поставлені на паузу транші від МВФ, Світового банку та ЄС.
Крім іншого це відкриє Мінфіну можливість розміщувати євробонди.
До цього слід додати відкриття ринку землі, легалізацію грального бізнесу та активізацію процесу приватизації.
«Світові ринки перенасичені ліквідністю. І вже зараз інвестори активно шукають нові інструменти для вкладень. Україні є що запропонувати в цьому сенсі. Вважаю, що протягом 2021 року портфель гривневих ОВДП нерезидентів встановить новий рекорд», – зазначив він. У кожного своя думка:)))