Мінфін - Курси валют України

Встановити
10 грудня 2020, 11:21

Кабмін визначив бізнес-модель Укрексімбанку до 2025 року

9 грудня 2020 року на засіданні уряду було схвалено Стратегію розвитку акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» на 2020 – 2024 роки, яка була затверджена наглядовою радою банку. Про це йдеться в повідомленні міністерства фінансів.

9 грудня 2020 року на засіданні уряду було схвалено Стратегію розвитку акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» на 2020 – 2024 роки, яка була затверджена наглядовою радою банку.
Фото: segodnya.ua

Які зміни очікують на банк

Документом передбачено, що Укрексімбанк пройде через комплексну трансформацію, яка ґрунтується на трьох компонентах:

  • бізнес-модель: зосередження на своєму основному бізнесі (експортно-імпортні компанії, державні підприємства) та зниження витрат на обслуговування нецільових клієнтів, потенційно втрачаючи деяких менш прибуткових клієнтів;

  • операційна модель: оптимізація процесів та радикальна цифровізація із зменшенням фізичної присутності;

  • фінансова стійкість: зосередження на покращенні своєї позиції з капіталом та на довгостроковому фінансовому оздоровленні через оптимізацію балансу та покращення витрат та доходів.

Окрім того, передбачається, що до 2024 року активи банку, зважені на ризик, зростуть з 68 млрд грн до 99 млрд грн, тоді як зменшиться валюта балансу за рахунок продажу цінних паперів.

Читайте також: Кабмін ухвалив стратегію розвитку Ощадбанку на 2018-2022 роки

У той же час передбачається, що заборгованість держави та державних підприємств зменшиться з 62 до 53 млрд гривень.

Банк буде прагнути досягти прогнозного чистого прибутку в ~3,0 млрд грн, доходності на капітал ~22% та співвідношення витрат до доходів ~36%.

До 2024 року банк поступово має зменшити кількість своїх відділеннь, нерухомість, чисельність персоналу, потенційно до 25-35 філій (майже вдвічі) та 900-1 300 співробітників (майже втричі).

Читайте також: Укрексімбанк потребує докапіталізації на $ 1 мільярд через великий портфель NPL — Мецгер

Також передбачається, що Укрексімбанк буде працювати над поліпшенням ситуації з капіталом шляхом врегулювання непрацюючих активів.

Нагадаємо

За підсумками січня-жовтня Укрексімбанк є найзбитковішим серед банків (-3,17 млрд грн) і лідером серед державних банків за часткою проблемних активів (NPL).

У вересні уряд вирішив докапіталізувати Укрексімбанк на 7 млрд грн, а Укрексімбанк списав з балансу 16,6 млрд грн непрацюючих кредитів.

Коментарі - 1

+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
10 грудня 2020, 12:12
#
И ни слова о продаже части акций стратегическому инвестору...

А ведь одно время очень  хотели распродать (приватизировать)
все государственные банки...
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися