Будинок в італійському селі Кастропіньяно в регіоні Молізе продають за 1 євро. Однак розпродаж включає низку умов від мера. Про це повідомляє видання CNN.
Будинок в Італії за 1 євро: в селі оголошений розпродаж (фото)
Що відомо про село
Всього в селі, розташованому в 140 милях на південний схід від Риму, знаходяться близько 100 покинутих будівель, які потрапляють під розпродаж.
Сьогодні в селі зареєстровано близько 900 жителів, більше половини з них — вікової категорії 70+. В епоху Середньовіччя село процвітало, в ньому часто гостювали купці і мандрівники. У першій половині XX століття тут проживало 2,5 тисячі осіб. Однак в наступні десятиліття більшість населення виїхало в багату північну частину країни.
Фото: cnn.com
Читайте також: Будиночок біля моря: чи варто вкладати зараз в курортну нерухомість
Умови продажу
Покупці повинні бути готові до того, що їм доведеться відремонтувати нерухомість за 3 роки з моменту покупки. Крім того, бажаючі купити будинок повинні внести гарантійний внесок. Коли ремонтні роботи будуть закінчені, цей внесок повернуть власникам. А в тому випадку, якщо господар будинку не вкладеться в терміни, йому доведеться забути про гроші, так як вони підуть до бюджету муніципалітету.
«Я не хочу, щоб в моє село вторглася паніка, пов'язана з нерухомістю, або щоб в Кастропіньяно почалися спекуляції або ж божевільна тиснява через розпродажі», — говорить глава села.
Фото: cnn.com
За даними видання, з мером вже зв'язалися десятки зацікавлених людей з Європи з проханням купити будинки. Він же, в свою чергу, сподівається, що завдяки цьому проєкту, село стане безпечнішимі «поверне собі життєрадісність».
Читайте також: Скільки принесе будиночок на Кіпрі
«Мені боляче бачити красу нашого древнього історичного центру, покритого шрамами від руйнування будинків», — коментує Нікола Скапіллаті.
Фото: cnn.com
Коментарі - 18
- по-перше клімат.
По-друге «140 миль до Риму»
Ценны старые здания Львова, Франковска, Черновцов и может еще парочки городов западной Украины. Они не просто хорошо смотрятся, но и представляют из себя весь спектр правильных решений — активние первые этажи, красивые входные группы(в уровень с землей, без ущербных ступенечек с пандусами непонятно зачем), окна(если оригинал), правильно вписаны в контекст города, а не просто стоят где-то в поле будучи соеденены трассой с центром.
БОльшая часть новостороев(95%+) — это гетто в окраинах. Кроме того, подобные структуры являются паразитами города. Там живет много людей, которые используют новоиспеченные ЖК для того, чтобы переночевать. Выйти прогулятся там все равно не захочется, нужно ехать в центр. То есть вместо того, чтобы расширять всеми нравящийся «центр», такие ЖК не создают никакой пользы + наводняют людьми центр. В какой-то момент центра на всех не хватит, но ни до кого этого не доходит. Все принимают подобную архитектурную импотенцию за должное.
Так что реставрация старых зданий в Италии гораздо более ценна. Как и всех зданий досовковой эпохи в Украине(и даже некоторых совковой)