Доходи Пенсійного фонду України за січень-листопад 2020 року становили 416,9 млрд гривень, витрати — 435,3 млрд гривень. Дефіцит коштів фонд досяг 18,4 млрд гривень. Про це йдеться в повідомленні пресслужби відомства.
Дефіцит Пенсійного фонду перевищив 18 мільярдів
У загальних доходах ПФУ кошти державного бюджету становили 165,9 млрд гривень.
Ще 251 млрд — це власні кошти. Зокрема, вони були отримані з державного бюджету за деякі категорії застрахованих осіб і покриття недоотриманої суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску.
Читайте також: «Дірка» в 173 мільярда. Кабмін затвердив бюджет Пенсійного фонду
Які зміни спостерігалися протягом року
Найбільшими з початку року доходи ПФУ були у квітні, видатки – теж у квітні, а дефіцит – у травні.
Найменшими з початку року доходи ПФУ обліковувалися у січні, видатки та дефіцит – у лютому.
Березень – єдиний місяць з початку року, коли ПФ був бездефіцитним.
Читайте також: Пенсійний фонд недоотримає близько 17,7 мільярда надходжень від ЄСВ
Чи є зростання доходів і видатків порівняно з 2019 роком
Доходи Пенсійного фонду за січень – вересень 2020 року на 18,9 млрд грн (або на 5,9%) перевищили відповідний показник за 9 місяців минулого року (338,2 млрд грн проти 319,3 млрд грн).
Проте у поточному році зросли і видатки ПФУ, і його дефіцит.
План з надходження коштів від сплати єдиного соціального внеску за січень – вересень 2020 року недовиконано на 8,5% (або 16,9 млрд грн). План становив 198,4 млрд грн, а фактичні надходження – 181,5 млрд грн.
Що очікувати далі
Дефіцит бюджету Пенсійного фонду покривається за рахунок коштів держбюджету. ПФУ отримує позички від Держказначейства та має заборгованість перед єдиним казначейським рахунком.
У вересні на засіданні комітету Верховної Ради з питань соціальної політики представники Держказначейства вже попереджали про можливе виникнення проблем зі своєчасною виплатою пенсій.
Нагадаємо
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на початку жовтня визнав, що у зв'язку з демографічними тенденціями та старінням нації Україна може зіткнутися з ситуацією, коли через 15 років держава не зможе платити пенсії.
- У вересні стало відомо, що у 2021 року пенсії в Україні підвищуватимуть в п'ять етапів.
- Також у вересні Кабмін ухвалив постанову, що передбачає введення з 1 липня 2021 року доплат до пенсії (по 400 грн на місяць) для осіб у віці від 75 до 80 років.
- Загальна кількість зайнятого населення в Україні станом на кінець першого півріччя 2020 року дорівнювала 15,4 млн осіб, а кількість пенсіонерів у країні – 11,2 млн осіб.
Коментарі - 15
вас это пугает ?
в 2013 году непонятные люди с автоматами разгоняли студентов на площади в столице страны.
Когда подняли вопрос «кто это и кто их послал» - оказалось что это непонятная «черная рота беркута» , юридически не существующая , а послал ее толи Попов - мер города (но он сказал что не посылал) , толи Сивкович (заместитель главы РНБО) . при том , что никто из них по функционалу никакого отношения к подобным вещам не имеет.
Руководство МВД сказало что «впервые слышит о таком».
Уже тогда было понятно что государства нет - есть какеи-то непонятные люди со своими интересами и частными армиями.
Кто виноват, автомат или стреляющий? Пешехода сбивают. По вашей логике автомобиль виноват или тот, кто зарулем? Может пешеход виноват или может тот, кто его с тротуара столкнул (провокатор)?
Если в машине (государстве) что то сломалось и нет другой машины. Целесообразней починить эту машину а не выбрасывать и идти пешком (скатываться к анархии). А чтобы машина могла ехать (выполнять свои функции), то надо ее заправлять топливо (платить налоги). Если водитель неадекватный, то надо менять водителя.
учитывая что все имущество Ахметова стоит меньше :)