У сьогоднішньому випуску «Прямо по курсу» обговоримо: прогноз курсу та фактори, які впливають на курс; розмову президента України і глави МВФ; новини про вакцину і як це впливає на світову економіку.
Прогноз курсу долара та євро: до чого готуватися (відео)
Головні питання
-
В останні дні гривня ослабла. Однак НБУ не виходив на міжбанк з валютними інтервенціями вже два тижні. У регулятора немає можливості підтримати гривню, або ж Нацбанк просто не бачить в цьому необхідності і не проти ослаблення національної валюти?
-
Минулого тижня Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою МВФ Крісталіною Георгієвою. З дипломатичних заяв обох сторін можна зробити висновок, що чергового траншу в цьому році ми не отримаємо. Чи згодні ви з таким висновком?
-
Важлива політична подія-заява про призначення колишнього міністра фінансів Оксани Маркарової послом України в США. Це останній шанс врятувати відносини з кредиторами або як слід трактувати ці кадрові зміни?
-
Все більше з'являється інформації від різних фармацевтичних компаній про готовність вакцини від коронавірусу. США, Німеччина і Британія заявили, що почнуть програму вакцинації вже в грудні. Як вакцинація вплине на світову економіку та ринки? Які з'являються перспективи у інвесторів?
-
Прогноз курсу валют на наступний тиждень.
Коментарі - 18
- Вы верите в доллар по 28,25 до 02 декабря?
- Евро также маловероятно 33,25, точнее не верю.
- кроскурс 1,1770 шутка?
Спасибо за отзыв.
1) не забываем — речь идет о коридоре, по налу, например даже на момент моего ответа Вам тот же Приват ставит в приват 24 28,20/28,57. Есть такие «умельцы» и среди других госбанков. Кроме этого, что касается межбанка, то есть определенные предпосылки к тому, что одна крупная госструктура в начале декабря должна ну очень много продавать, чтобы закрыть текущие гривневые траты (а прогноз я ведь делаю до 2 декабря) и поэтому не могу это не учитывать. Так что и коридор приходится ставить с учетом этих нюансов .
2) евро/доллар 1,1770 — не факт, что после новой негативной статистики по коронавирусу в большинстве стран ЕС и разговоров о новом локдауне при параллельном заявлении американцев о начале вакцинации уже в ближайшее время — мы не увидим подвижки в сторону ослабления евро в тех пределах, что я указал. Не забываем, что еще буквально с 23 по 24 ноября евро ситуативно проседал до 1,18. Сейчас ЕС совершенно невыгодно дополнительное укрепление евро (в торговле, сфере обслуживания, туризме, сфере развлечений в странах Евросоюза — полная ....) Поэтому не думаю, что ЕЦБ сейчас готов к серьезному укреплению евро. Отсюда и такой уровень нижней границы коридора по евро/доллар.
3) 33,25 гривен за евро как раз и ставил при уровне 28,25 доллар и 1,177 евро как минимальный вариант.
Вы помните как одна гос.структура через один гос.банк сливала и это в бюджетную неделю? Помните? Отката не было, а рост в тот день остался 15 коп.
Эта инфа по рынку сливается, найдутся думаю покупатели.
Головна причина – американська Федеральна резервна система (аналог центробанків європейських країн) проводить політику "дешевого долара, опускаючи ставку рефінансування (відсоток річних, під який комбанки можуть позичити долари у ФРС).
Робиться це для того, щоб зробити американські товари дешевшими за європейські і збільшити їх збут, ожививши тим самим економіку, це дозволить легше пережити кризу. В цьому плані Європейський центральний банк поки запізнюється.
Це і призводить до того, що євро зростає по відношенню до долара.
Є й інша причина – доларів надруковано надто багато, від цього вони стають більш «легкими» стосовно інших валют.
Так США розраховуються із зовнішніми боргами, використовуючи статус долара як головної світової резервної валюти. В результаті держборг США сягнув 27 трлн доларів, перевищивши ВВП країни.
Це означає зростання цін для України на весь європейський імпорт – паливо, автомобілі, побутову техніку, одяг, взуття, продукти тощо, бо розрахунок проводиться в євро.
Подорожчають також квитки і туристичні поїздки. Навіть якщо платити в доларах, то доларів буде потрібно більше, адже їх курс перераховується в євро.
Вот насколько ж верное решение брать в квартальный налог!
В декабря захожу при любом курсе!
Дату нам укажет нефтегаз.
Январьские дивиденды обеспечат всеми долгожданные 30.
Далее плавно вернемся к 28.3, возможно к 28.
С января вывод дивидендов за год и крупные овгз нерезам мин 12млрд что поднимет курс к 29.3.
Уровень 29.3 указан в нескольких источниках. Я же просто вижу что сопротивление 28.7 будет пробито не раньше 20 января.