Мінфін - Курси валют України

Встановити
25 листопада 2020, 16:42

Скасування інвестпрограми Кіпра підвищило попит на португальську нерухомість удвічі

Попит на нерухомість у Португалії зріс практично вдвічі після закриття паспортної програми Кіпру з 1 листопада 2020 року, повідомляє в пресрелізі компанія Golden Brown Group.

Скасування інвестпрограми Кіпра підвищило попит на португальську нерухомість удвічі
Фото: pixabay.com

Фактори фокуса

Сьогодні Португалія є єдиною країною, де можна отримати паспорт через 5 років з мінімальними вимогами до заявника — як щодо проживання в країні, так і знання мови. Крім того, для цього не потрібно відмовлятися від основного громадянства, як в Іспанії.

Ще одним фактором, що поквапив активність іноземних покупців, стала поява інформації про можливі зміни умов інвестиційної програми. Планується, що з 2021 року не можна буде купити нерухомість для отримання «золотої візи» в Лісабоні і Порту. У зв'язку з цим, вважають аналітики міжнародної компанії Golden Brown Group, попит перерозподілиться на інші португальські міста.

«Звичайно, альтернатив Кіпру по співвідношенню ціни та якості зараз немає. Мальта, яка була популярна в іноземних інвесторів, посилює умови видачі паспортів та їх вартість. Тому Португалія зараз є єдиним адекватним напрямком для іноземних інвесторів у нерухомість, що бажають отримати другий паспорт у доступній для огляду перспективі», — зазначила генеральний директор Golden Brown Group Тетяна Бурлаковська.

Читайте також: Кіпр припинив видачу «золотих паспортів»

Що користується попитом

За даними аналітиків, найбільшим попитом в іноземних покупців користуються об'єкти в бюджетних межах 350-500 тис. євро, які розташовані ближче до центру міста і можуть приносити дохід від здачі в оренду — як на короткий, так і на тривалий термін.

Крім того, на думку експертів міжнародної компанії Henley & Partners, Португалія завжди була улюбленим місцем для розміреного життя європейських пенсіонерів. І не тільки через м'який клімат, а й через можливість 10 років не сплачувати прибутковий податок лише за умови проживання в країні понад 6 місяців протягом року. Такий спеціальний податковий режим Non-Habitual Resident діяв з 2009 року, і понад 30 000 осіб встигли ним скористатися.

Читайте також: Мальта змінила умови видачі «золотих паспортів»

У вересні 2020 року пропозиція Соціалістичної партії Португалії знайшла підтримку парламенту і набула чинності. Тепер іноземні пенсіонери, які проживають у Португалії, будуть зобов'язані платити 10% податок зі своїх зарубіжних пенсійних доходів. Але навіть за таких обставин країна пропонує досить комфортні умови — податки, клімат, рівень життя. Так що 10% не зупинять тих, хто цінує комфорт і вміє насолоджуватися життям.

Заробіток на онлайн-МФО до 20% річних у гривні

Коментарі - 5

+
+56
bonv
bonv
25 листопада 2020, 16:54
#
І знову бока Соціалістичної партії.. Куди не прийдуть всюди проблеми..
+
0
Roman42
Roman42
25 листопада 2020, 17:19
#
Везде хотят наших пенсионеров. И хотят обеспечить их комфортную старость. И только социалистическая партия против этого.
А если серьезно — то опять инвестиция в приятную старость, а пока беспрецедентная аренда…Да, Порту и Лиссабон со своими 200к и 500к населения уже лучше маленьких испанских курортных городков (статья об этом).
Но все равно это не самые выгодные инвестиции в Европе. Да и «поспешите, а то скоро прикроют лавочку» не сильно воодушевляет. Ведь прикрыть могут по-разному, а выйти с курортной недвижимости всегда сложнее, чем в нее войти.
+
0
bonv
bonv
25 листопада 2020, 16:55
#
Закони одних країн -  йдуть на користь інших..
+
+30
bonv
bonv
25 листопада 2020, 16:56
#
– Але пам’ятай, Попелюшка, рівно о 22 годині твоє плаття перетвориться на лахміття…
– А хіба не опівночі, хрещена?
– Вибач, нові обмеження, все до 22:00 тільки працює..
+
0
est1
est1
6 грудня 2020, 15:08
#
АААААААААААА, посилання на *.ru на умовах реклами.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися