Через ймовірне подовження часткового локдауну в Німеччині і можливе посилення карантинних обмежень уряд країни планує у грудні виділити приблизно 17 мільярдів євро фінансової допомоги постраждалим підприємствам. Про це повідомляє Deutsche Welle.
17 мільярдів євро за місяць простою: уряд Німеччини планує нову допомогу бізнесу
На що розраховувати бsзнесу
Деталі виділення допомоги наразі невідомі, переговори напередодні наради глав урядів федеральних земель з канцлеркою Ангелою Меркель, де має бути ухвалене остаточне рішення щодо продовження часткового локдауну, тривають.
Раніше видання медіагрупи Funke повідомляли, що німецький бізнес може розраховувати на суму від 15 до 20 мільярдів євро у випадку продовження карантинних обмежень до 20 грудня.
Федеральний уряд вже запланував виділити цього місяця на підтримку підприємств, які постраждали від запроваджених з 2 листопада обмежень, допомогу в розмірі близько 15 мільярдів євро. Вона має компенсувати втрати, зокрема, барам, ресторанам, кінотеатрам, фітнес-клубам, іншим закладам.
Очільники урядів німецьких федеральних земель узгодили проєкт рішення, який передбачає посилення локдауну в країні до свят та послаблення обмежень на період святкування Різдва й Нового року. Рішення мають ухвалити 25 листопада.
Як допомагають бізнесу в Україні
За словами Зеленського, найближчим часом законопроєкти про фінансову підтримку внесуть до Верховної Ради.
Що обіцяє президент
Найближчим часом до парламенту подадуть 5 законопроєктів:
- про одноразову матеріальну допомогу тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через нові карантинні обмеження. Мова йде про ФОПів і найманих працівників. Вони зможуть отримати по 8 тисяч гривень.
- для збереження робочих місць суб'єкти господарювання також отримають одноразову допомогу — 8 тисяч гривень на кожного працівника.
- компенсація виплат по сплаті єдиного державного внеску.
- анулювання податкового боргу для майже 4 мільйонів українців, які заборгували до 3,6 тисяч гривень.
- податкові канікули — підприємці першої групи не платитимуть жодних податків при посиленні карантину.
Читайте також: Можливий локдаун. На підтримку підприємців знадобиться 20 мільярдів
Відновлення весняних програм
- Президент планує відновити програму про матеріальну допомогу ФОПам, у яких є діти до 10 років;
- компенсація по частковому безробіттю;
- кредитні канікули програми 5 — 7 — 9.
Коментарі - 11
Що заробили - те й маємо.
Протести ФОПів знову здіймають дискусію навколо дурниці, яку виголосив Гетьманцев, а потім повторив Зеленський і досі продовжують повторювати місцеві «цивілізовані» люди: «Податки мають сплачувати всі».
Це твердження, напевне, має на увазі, що ті країни, в один ряд з якими ми маємо встати, керуються цим правилом. Можливо, але є одне «але». Податки необхідно витрачати в інтересах платників податків, що ми і бачимо на практиці західних країн. А розкрадання грошей платників податків суворо карається. В країнах, де «всі платять податки», злодії відбувають покарання у в'язницях.
Назвіть мені країну, де «всі платять податки» і чиновники виписують собі премії та компенсації в 30 разів вищі за середню зарплату платників податків. Мені здається, що там навіть за одноразове використання службової машини для особистих потреб подають у відставку... Хіба ні?
Чи десь є така країна, щоб який-небудь контррозвідник задекларував майно на 8 млн доларів, а всі продовжували б покірно «сплачувати податки»? Або чоловік генпрокурора вкрав би 30 000 баксів з бюджету шляхом примітивної афери, а всі платники податків продовжували б спокійно «платити податки»?
Де такі країни існують? Ви на які країни орієнтуєтесь, дозвольте вас запитати? Ну, вочевидь, не на захід від нас вони знаходяться.
Ви несіть нам грошики, як у Німеччині та Швеції, а ми їх витрачатимемо, як у Зімбабве - Павло Себастьянович.
А не всем подряд.
И да, вы забыли, что ЕЦБ ''не банкомат'', там печатают евро в три смены.
Речь всего о каких-то жалких 17 миллиардах.
Там наверно в день столько делают)
Наверно, ЕЦБ придется арендовать мощности НБУ, чтоб печатать столько евро, чтоб оно тоже девальвировало к доллару?)