Кабмін постановою №1115 від 16.11.2020 доручив Міністерству фінансів створити ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» для впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом та рефінансування іпотечних кредитів. Про це повідомлено на Урядовому порталі.
Кабмін доручив створити нову державну компанію для запуску пільгової іпотеки
Що передбачає рішення уряду
ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» створюється з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. Компанія повинна надавати послуги фінансового лізингу по об`єктах нерухомості, видачі кредитів фінустановам для фінансування іпотеки фізичним особам.
Читайте також: Скільки реально коштує «дешева іпотека під 10%»
Постановою також затверджено Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для поповнення статутного капіталу цього акціонерного товариства.
У рамках цих механізмів Кабінет Міністрів готує дві програми пільгової іпотеки зі ставками від 5% до 7% річних на термін від 60 до 240 місяців. При цьому перший внесок повинен становити не менше 20%, а площа житла, що купується за такою програмою, не повинна перевищувати 52 кв. м на людину.
За словами міністра фінансів Сергія Марченка, на першому етапі передбачається надати 12,5 тис. іпотечних кредитів і придбати 18,8 тис. квартир у фінансовий лізинг.
Нагадаємо
На початку вересня Верховна Рада внесла зміни в закон «Про державний бюджет на 2020 рік», якими Мінфіну надано право здійснювати за рішенням Кабміну додатковий випуск облігацій внутрішньої державної позики для докапіталізації згаданого акціонерного товариства.
100% акцій у компанії належать державі в особі Мінфіну.
Закон №873-IX передбачає також впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.
Нова ст. 161 закону про держбюджет-2020 надала Мінфіну право за рішенням Кабміну випускати облігації внутрішньої державної позики понад установлений раніше обсяг.
Інвестиції у технологічні компанії NASDAQ100 з Фондом перспективних технологій «Отаман»:
11,85% (USD), 16,62% (UAH)
Далі в обмін на випущені облігації купуються акції додаткової емісії акціонерного товариства, яке створено для впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. У цьому випадку граничний обсяг державного боргу, встановлений законом про держбюджет-2020 року, відповідним чином коригується.
Також Мінфін збільшує відповідні показники фінансування державного бюджету понад обсяги, встановлені додатком №2 до Закону про держбюджет-2020, на обсяг випущених облігацій внутрішньої державної позики.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 5
Нет, не слышали.
Будет отличная возможность для распила бюджетных денег застройщиками.
И пару десятков должностей в руководстве очередного гос.предприятия.
С окладами в 150 000-300 000 грн.
В месяц естественно.
А вы, идиоты, подавайте нулевую декларацию.
И платите новый налог на ''роскошную'' недвижимость имени Гетманцева.
Чтоб обеспечить содержание предприятия, описанного выше.