Україна у рейтингу IMD World Talent Ranking 2020 (індекс конкурентоспроможності талантів) посіла 42-е місце із 63-х, пише IMD World Competitiveness Center.
Україна посіла 42-е місце в індексі конкурентоспроможності талантів — рейтинг
Наразі Україна знаходиться між Чилі (41-е місце) і Таїландом (43-е місце). До речі, минулого року Україна займала 44-у позицію.
Хто лідирує у рейтингу
Незмінним лідером четвертий рік поспіль визнано Швейцарію, яка стала найкращим місцем у світі для залучення та навчання кваліфікованих фахівців.
Укладачі IMD World Talent Ranking 2020 відзначили у Швейцарії високоякісну систему освіти та здатність залучати іноземних фахівців з високим рівнем життя й стабільними зарплатами.
За нею у рейтингу IMD World Talent Ranking 2020 йдуть Данія, Люксембург, Ісландія та Швеція. До першої десятки також увійшли Австрія, Норвегія, Канада, Сінгапур і Нідерланди.
«Данія досягла гарних результатів, зробивши наголос на рівні можливості для всього суспільства, а Люксембург прискорив зростання коштом стійких інвестицій», – зазначається у рейтингу.
США посіли 15-е місце, після Німеччини (11-е), Австралії (13-е) та Гонконгу (14-е). При цьому вони випередили Ірландію (18-е), Тайвань (20-е) і Великобританію (23-е).
До останньої десятки рейтингу увійшли Росія, Болгарія, Мексика, Румунія, Колумбія, Бразилія, Венесуела, Словаччина, а Індія та Монголія посіли останні місця.
Читайте також: Кращі міста для життя в 2020 році, за версією Resonance Consultancy (рейтинг)
Про рейтинг
Як зазначає CNBC, мета щорічного рейтингу IMD, який проводиться вже сьомий рік – надати уявлення про кадрові резерви провідних економік, і як результат – уявлення про їх глобальну конкурентоспроможність. При цьому укладачі використовують правдиві дані та дослідження ринків.
Читайте також: Серед інноваційних країн Україна на 45-му місці — рейтинг
Економіка оцінюється за трьома ключовими критеріями: «Інвестиції та розвиток» (те, як країна заохочує місцеві таланти), «Привабливість» (наскільки ефективно економіка утримує внутрішні таланти та залучає міжнародні) і «Готовність» (якість наявних навичок і компетенцій).
Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 13
А Китай лише на 2 щабелі вище за нас.
Виходить країни хвальоного БРІКС не є найкращим для молодих талантів.
Совпадєніє? ;)
Дійсно, трудові мігранти переказують до України по 11 млрд доларів на рік. Це чимала частина всієї валюти, що надходить до країни, – часом більше, ніж приносить експорт зерна. Але якщо подивитися на питання глобальніше, виявиться, що вигоди країні це не приносить.
Григорій Зайд економічний експерт, інвестор (Ізраїль)
Я б оцінив це як дуже негативне явище. Тому що людський ресурс – один з найважливіших для будь-якої економіки. І в економіці України він використовується не тією мірою, якою міг би. Адже при використанні людського ресурсу створюється продукт, зарплата в складі цього продукту – тільки невелика частина. Саме ця частина – теж частково – направляється до України людиною, яка працює за кордоном. Це найнеефективніше використання трудового ресурсу, яке тільки може бути. Гірше може бути тільки якщо людина поїде і взагалі нічого не відправить.
Це дуже небезпечна тенденція, вважає експерт. У найгіршому випадку така динаміка може навіть призвести до краху держави. Адже хто розвиватиме країну, якщо їдуть зазвичай найосвіченіші та найенергійніші люди?
Местный эксперт, приехавший в Израиль из стран бывшего соцлагеря.
«хто розвиватиме країну, якщо їдуть зазвичай найосвіченіші та найенергійніші люди?»
Те, кто останется — больше некому…
чи вс*атий люксембург на третьому місці!??? Всі ж ми знаємо, які люксембуржці «талановиті» люди!! ХАХАХАХ!!! талановиті хіба що по офшорам, викачуванні і крадіжці грошей з інших країн. Як і Швейцарія!