Верховний суд задовольнив касаційну скаргу Приватбанку і скасував постанову Північного апеляційного суду, згідно з якою низка положень по кредитних зобов'язаннях п'яти компаній Коломойського були визнані недійсними. Про це йдеться в рішенні Верховного суду, повідомляє Finbalance.
Компанії Коломойського винні Приватбанку 7,5 мільярда — Верховний суд
Рішення суду
Верховний суд залишив у силі постанову Господарського суду Києва від 24 жовтня 2018 року, якою суд відмовляв компанії в позові. Ідеться про позов компанії ТОВ «Тех-Трейд-Інвест» до Приватбанку, ТОВ «Парктур», ТОВ «Скорзонера», ТОВ «ШЕЛТА», ТОВ «Аспект».
За кредитними договорами 2006-2016 років вони винні Приватбанку 7,5 млрд грн.
Верховний суд дійшов до висновку, що Північний апеляційний господарський суд в своєму рішенні не вказував, які саме права компаній були порушені, що не аргументував наявності реальності порушення прав і інтересів і залишив без уваги правові наслідки задоволення позову.
Читайте також: Справа Приватбанку. Суд зажадав у НАБУ звіт Kroll за позовом Коломойського
Також суд встановив, що коли «Тех-Трейд-Інвест» вносив до статутного капіталу іпотечне майно, кредитні договори вже мали умови щодо виплати позичальникам винагороди за користування кредитом. Водночас право власності на це майном вже було обмежено законним способом.
Згідно з постановою суду, ці умови були узгоджені сторонами і компанія була поінформована щодо можливих наслідків.
Читайте також: Справу про скасування націоналізації Приватбанку відновили
Передісторія
- 1 квітня 2019 року суд заарештував активи компаній Скорзонера, Тех-Трейд-Інвест та ін. У межах кримінального провадження про можливе виведення з Приватбанку 19 млрд грн рефінансування.
- За даними держреєстру, одним із засновників Тех-Трейд-Інвест є компанія Скорзонера, кінцевими бенефіціарами якої є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.
- 13 листопада 2019 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов низки компаній, пов'язаних з Коломойським і Боголюбовим, проти Приватбанку і визнав недійсними деякі положення кредитних договорів, згідно з якими ці компанії винні Привату 7,5 млрд грн.
- 16 жовтня Шостий апеляційний адмінсуд Києва поновив справу про скасування націоналізації Приватбанку. Відповідно до системи судових реєстрів слухання призначені на 26 листопада 2020 року.
Коментарі - 8
Про це свідчать дані Єдиного реєстру судових рішень.
У позові йдеться про вимогу до Національного депозитарію перевести акції ПриватБанку на рахунок Боголюбова в ТОВ «Солід Дніпро».
Справа знаходиться в Господарському суді м Київ. Розгляд призначено на 3 грудня 2020 року.
Як відомо, уряд України 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку і влила в його капітал понад 155 млрд гривень. При цьому в 2019 році ПриватБанк перейшов від Міністерства фінансів у власність Кабінету міністрів.
Раніше ПриватБанк також подав позов на 5,5 млрд доларів на Кіпрі проти колишніх власників, а також одного з топ-менеджерів і двох офшорних компаній. Банк вимагає відшкодування збитків від схем, які несуть ознаки шахрайства та відмивання грошей, які, як стверджує банк, були здійснені його колишніми акціонерами. Траншів МВФ не буде.
Российский способ любые человеческие ценности превращать в екскременты - в Украине уже не работает. Пожалуйста, прекратитие спамить.