За час функціонування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) гарантована сума збільшилася з 500 грн у 1998 році до нинішніх 200 тис. грн. Про це зазначається в офіційній заяві Фонду гарантування щодо підвищення гарантованої суми вкладів.
З моменту створення ФГВФО гарантовану суму було підвищено у 400 разів
Перебіг подій
Фонд гарантування вкладів планомірно, упродовж багатьох років, працює над питанням підвищення гарантованої суми відшкодування вкладів. Право рішення стосовно підвищення гарантованої суми законом надано Адміністративній раді Фонду. При цьому цей процес залежить виключно від економічних і фінансових чинників, а не від рішень судів будь-якого рівня.
Рішення про підвищення гарантованої суми ухвалювалось 11 разів.
Про необхідність чергового підвищення гарантованої суми Фонд гарантування говорить упродовж щонайменше останніх двох років, оскільки це є одним із найважливіших кроків для зміцнення довіри до банківської системи і нарощення ресурсної бази для кредитування економіки.
Крім того, підвищення гарантованої суми закладено у Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року, яку ще у січні поточного року підписали Фонд гарантування вкладів та всі фінансові регулятори.
Водночас відповідно до міжнародних принципів ключовою умовою підвищення гарантованої суми є фінансова спроможність Фонду гарантування вкладів. Для цього необхідно реструктуризувати борг Фонду перед державою.
Питання реструктуризації цього боргу неодноразово порушувалось на різних рівнях, і у вересні цього року з ініціативи Фонду гарантування Рада з фінансової стабільності ухвалила рішення про переведення заборгованості в умовні зобов’язання, що погашатимуться переважно за рахунок коштів, стягнутих з колишніх власників та пов’язаних осіб банків. Для імплементації цих рішень мають бути внесені відповідні зміни до законодавства.
Рішення Ради з фінансової стабільності дозволить спрямувати на погашення боргу кошти, що надходитимуть від стягнення шкоди, завданої екс-власниками банків. Кошти, що надходитимуть за рахунок регулярних зборів від діючих банків, підуть на накопичення ресурсів, необхідних для підвищення гарантованої суми, що є важливим кроком для посилення захисту вкладників.
Нагадаємо
У 2014-2016 роках для здійснення гарантованих виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд гарантування вкладів звернувся за позикою до НБУ і Міністерства фінансів. Тоді Фонду було надано 80 млрд грн під ринкові 10-14% річних. На сьогодні Фонд гарантування вкладів повністю погасив борг перед НБУ на суму 25,6 млрд грн, з яких 5,5 млрд грн – сплачені відсотки, розрахувався з Міністерством фінансів на 15,7 млрд грн, з яких близько 6,2 млрд грн – сплачені відсотки, а також достроково повернув Мінфіну 2 млрд грн. При цьому, залишок боргових зобов’язань зараз перевищує 113 млрд грн, з яких 65,7 млрд грн – нараховані відсотки.
В інших країнах
За світовими тенденціями державні гарантії мають поширюватись на 90% за кількістю вкладів і на 60% за сумою вкладів у банківській системі. Якщо перший показник в Україні становить 98,1%, то другий – лише 40%, тому Фонд ставить перед собою завдання на першому етапі підвищити гарантії до 600 тис. грн, що дозволить досягнути покриття 65% від суми вкладів.
Гарантована сума, наприклад, у країнах ЄС на сьогодні становить €100 тыс.
Рухаючись за європейськими стандартами, Фонд гарантування вкладів ставить перед собою завдання поетапно досягти цього показника.
Довідково
Відповідно до чинного Закону про систему гарантування вкладів рішення про підвищення гарантованої суми вкладів ухвалює Адміністративна Рада Фонду гарантування вкладів – колегіальний орган, до якого входять представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національного банку України.
Коментарі - 30
засідань
Конституційного Суду України
3 листопада 2020 року, вівторок.
Початок о 10.00
Пленарні засідання Великої палати Конституційного Суду України:
1. Продовження розгляду справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“ (закрита частина пленарного засідання).
2. Продовження розгляду справи за конституційним поданням 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремого положення абзацу четвертого преамбули Конституції України (закрита частина пленарного засідання).
3. Продовження розгляду справи за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“ (закрита частина пленарного засідання).
Как вариант, завтра могут признать ЗУ «О ФГВФЛ» - неконституционным,
а вы всё переживаете о сумме лимита Фонда...
Как знать, может есть смысл уже сегодня забирать деньги из стрёмных банков и не ждать завтрашнего дня...
А с Эксимом, Ощадом, Приватом, ПУМБом и ещё двумя десятками укрбанков
ничего не случиться даже при ликвидации ФГВФЛ…
у Ощада меньше, но… собственник этих трёх госбанков
не допустит их ликвидации и всегда сможет
докапитализировать госбанки на необходимую сумму…
А вот смогут или захотят докапитализировать частники свои банки — это ещё вопрос…
Например, владельцы банка «Аркада» не смогли или не захотели
влить в банк дополнительный капитал и ему пришлось закладывать
здание головного офиса банка при взятии коммерческого кредита…
— комусь вигідно підвищувати градус соціальної напруги
«2 листопада стало відомо, що Конституційний суд о 12 годині цього дня проведе екстренне засідання щодо розтлумачення двох статей Конституції щодо статусу землі»
На завтра сначала, для разминки, рассмотрят конституционность ЗУ „Про забезпечення функціонування української мови як державної“, ну а потом и до ЗУ „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“ руки дойдут.
Им надо успеть выполнить «свою» миссию, пока их не разогнали…
Значит чтобы стать героем — надо сначала обрушить государственные институты в стране,
ну а затем героическими усилиями всего народа вытягивать её из дерьма…
Кстати, о риторике Зеленского — она очень сильно отличается от его реальных действий…
Воодушевлённо и с выражением прочитать ранее написанный текст — это может любой шоумен
и даже обычный пресс-секретарь с соответствующими навыками…
- тут у мене досі відкрите питання, наскільки Зе актор в ролі президента.
Зе до президентства мав успішний бізнес і народну любов. Який у нього був мотив іти в політику?
Я, як і раніше вважаю, що Зе пішов не за грошима, а за ще більшою популярністю. Це його головний мотив. І на цей гачок його піймав Беня.
Але пролітична реальність для Зе виявилася дещо іншою. І ось зараз він постане перед вибором - прогнутися під олігархів, піти проти народу чи піти проти олігархів, але отримати народну любов, оплески і можливо увійти в історію народним героєм.
Для мене відкрите питання — наскільки він прогнувся і чи здатний на власну гру, якщо його будуть змушувати робити те, що викличе гостре невдоволення народу.
«чи здатний на власну гру»
«Власна гра» Зеленского частично противоречит национальным интересам Украины и постепенно подрывает её суверенитет.
Даже его игра на рояле не так вредна, как его некоторые действия и тем более бездействие.
Власна гра Зе пішла би на користь країні, хоча б тому, що це ослабило би владу олігархів.
Первое и основное…
Президент должен действовать в рамках Конституции и законов Украины,
особенно при общении с олигархами…
А вот «власну гру» пусть показывает на примере освобождения Донбасса
от бандформирований и российских оккупационных войск…
Там ему не только карты в руки…
Вважаю це власною позицією Зе, він хоче перезавантажити КСУ. І тут йому варто допомогти.
Як це не дивно звучить, але найкращим союзником для Зе зараз може бути Порошенко.
«Зе, він хоче перезавантажити КСУ. І тут йому варто допомогти.»
Ну да, помочь...
Когда в ноябре 2018 ВРУ объявила о введении военного положения в некоторых областях на один месяц - визги об узурпации власти президентом Порошенко слышны до сих пор.
Зеленский хочет разогнать всех судей КСУ и назначить новых
по ранее установленным квотам:
- от президента Зеленского - 6 судей
- от партий в ВРУ - 6 судей (сколько из них будет от «СН» догадайтесь сами)
- от съезда судей - 6 человек
Как по мне - это и есть настоящая узурпация власти, когда вместо парламентско-президентской республики у нас де факто президентско-парламентская да ещё и с попытками исполнительной власти подмять под себя НАБУ, САП а теперь ещё и КСУ...
«Як це не дивно звучить»
Как не удивительно звучит, но Зеленский первый начал наступление на независимость КСУ, когда подсылал Богдана пролоббировать свои рейтинговые интересы а затем и сам выступил в КСУ по вопросу досрочного роспуска ВРУ. До Зеленского ни один президент не позволял себе такой наглости в отношении КСУ.
Также напомню, что Зеленский целый год не подавал проект ЗУ «О референдуме», хотя обещал сделать это сразу же после инаугурации...
Ну а теперь его надо выручать из той халепы, в которую он завёл всю страну...
- в цьому мені здається велика проблема українців, які через старі образи не можуть об'єднатися проти зовнішнього ворога і тому в сварках гинуть разом.
Якщо Зе захоче повстати проти олігархів, то чи зможе він спертися на проєвропейський електорат, який в більшості за Порошенка? Чи зможуть 25% підтримати реально проєвропейські ініціативи Зе, якщо такі будуть?
«Якщо Зе захоче повстати проти олігархів,»
Ну так кто ему мешал восставать против олигархов с первого дня вступления на пост президента страны, а не идти у них на поводу и делить между ними сферы влияния…
Полтора года прогибался дальше некуда, а теперь его избиратели в количестве 13,5 млн человек проявляют полную импотенцию и не могут обойтись без помощи каких-то 4,5 млн человек, голосовавших за другого кандидата…
Пока Зеленский со своей шоблой не снимут все обвинения с Андрея Антоненко (Riffmaster), Юлии Кузьменко, Яны Дугарь а также не извинятся публично и не выплатят материальные компенсации за содержание под стражей по надуманному обвинению в убийстве Шеремета — нет смысла вообще обсуждать тему помощи Зеленскому в чём-либо, кроме написания заявления об отставке с поста президента Украины…
Могу ручку с золотым пером подарить, если до конца 2020 года он этой ручкой напишет заявление об отставке и прочитает его публично с трибуны Верховной Рады Украины в качестве поздравления украинцам с наступающим новым 2021 годом…
- я ж про це й кажу.
Якщо завтра Путін нападе і Зе буде пробувати відбиватися, то ображена частина українців йому не допоможе.
«Якщо завтра Путін нападе і Зе буде пробувати відбиватися»
Для этого при пятом президенте была почти с нуля создана боеспособная армия, национальная гвардия, полиция и СБУ — вот пусть все эти получатели бюджетных зарплат и выполняют свой профессиональный долг по защите страны от внутреннего и внешнего врага, в том числе и предполагаемой агрессии со стороны РФ под чутким руководством верховного главнокомандующего и многочисленных генералов Министерства Обороны страны.
Как вариант, для защиты страны от Путина можно из украинского генералитета сформировать пару взвозов, выдать им табельное оружие (пистолеты с одной дополнительной обоймой) и отправить на передовую на «ноль».
Броники, каски и прочее барахло пусть добывают в бою, снимая с убитых врагов…
К сведению, февраль 2020 года — в воинской части 2418 Государственной пограничной службы Украины на Львовщине сжигали «избыточное» имущество — рюкзаки, карематы, обувь и др.
Источник: https://censor.net/ru/v3174580
Возникает вопрос — зачем им хоть чем-то помогать, собирая по гривне со всей страны,
если часть этой помощи просто уничтожают путём сжигания.
«він хоче перезавантажити КСУ»
Я бы предложил Зеленскому «перезавантажити» президентскую вертикаль и добровольно уйти в отставку.
Пусть ВРУ назначает внеочередные президентские выборы и уже новый президент будет решать проблемы, созданные Зеленским...
«Вважаєте зараз гарна нагода переобрати президента?»
А думаете ещё один год его президентства что-то принципиально изменит в лучшую сторону в векторе движения страны ко дну, направление которого строго выдерживается Зеленским.
«Наступник точно буде кращим?»
Всё зависит от запросов общества - кого выберете, тот и будет президентом.
Если же вы считаете, что кроме шоумена Зеленского в стране с сорока миллионным населением нет больше ни одного достойного гражданина на пост президента - ну тогда Зеленский ваш пожизненный президент. Ну а когда он состарится, его сын будут способен занять пост президента страны вместо отца (калька с белорусского варианта).
«Чи ви так далеко не заглядали?»
Будущее твориться нами здесь и сейчас и наше будущее зависит от сегодняшних наших действий или бездействия...
Нет смысла предсказывать будущее не понимая, какое конкретно решение примет Зеленский в настоящем - у него нет чёткой политической программы, нет реально прописанных краткосрочных и долгосрочных целей развития страны, его больше волнуют сиюминутные вопросы рейтинга и популярности его псевдо-партии...
- є шанс, що Зе почне брикатися проти олігархів.
Зараз криза, тому краще не міняти коней, хай весь негатив піде на Зе.
Перевибори в даному випадку гірший варіант, бо це буде означати поглиблення кризи.
«є шанс, що Зе почне брикатися проти олігархів»
Полтора года сдавал Украину, а тут вдруг прозрение наступило…
Зеленский уже давно и публично осуждает олигархов, коррупционеров и предателей — т.е. в вашей терминологии «брыкается».
И с таким же успехом и также давно покрывает Коломойского, даёт ему карт-бланш на неформальное руководство энергетическим сектором страны, а уж судебным и парламентским сектором Беня и сам может порулить.
Никогда не задумывались о провале операции по захвату вагнеровцев.
Зеленский требовал её отложить под предлогом выглядеть миротворцем в глазах Путина, а вот кто из присутствующих в кабинете президента «слил» информацию российским спецслужбам — может надо не забывать и об этой проблеме, а не оправдывать всё кризисом.
С таким подходом Зеленский вам устроит очередной кризис перед очередными выборами и предложит отменить выборы — ведь кризис и коней на переправе не меняют…
Отвечу кратко — кризисы будут всегда — маленькие или большие, а президент страны — это не лошадь, как и судьи КСУ, хотя судей КСУ можно менять в кризис а президента — нельзя…
Кстати, начало кризиса переноситься на завтра…