30 жовтня 2020, 12:07 Читать на русском

Долар поховає не держборг США, а цифрові валюти центробанків — експерт

Запуск цифрових валют світовими центробанками не тільки вирішить низку проблем, які стоять перед ними, а й позбавить світ від необхідності в такій резервній валюті, як долар. Про це прогнозує керуючий активами DoubleLine Capital ($ 140 млрд під управлінням) Білл Кемпбелл, пише Profinance.

Запуск цифрових валют світовими центробанками не тільки вирішить низку проблем, які стоять перед ними, а й позбавить світ від необхідності в такій резервній валюті, як долар.
Фото: finclub.net

Майбутнє за цифровими валютами

Запуск цифрових валют світовими центробанками (Central Bank Digital Currencies, CBDC) дозволить направити потік ліквідності безпосередньо в споживчу економіку в обхід комерційних банків і парламентів, прогнозує Кемпбелл.

Крім того, запуск CBDC дозволить помітно збільшити швидкість обігу грошей. Обидва ці фактори будуть сприяти різкому прискоренню інфляції, про яке світові ЦБ поки не можуть і мріяти.

Експерт вважає, що поява CBDC по суті створить нову валютну систему, яка замінить сучасну Ямайську систему.

Читайте також: У США розкрили деталі роботи над цифровим доларом

«Світові центробанки і Банк міжнародних розрахунків (BIS) планують створити мережу з безлічі транскордонних платіжних систем, в межах якої будуть проводитися прямі двосторонні транзакції в різних валютах», — пише Кемпбелл. — «Подібна система позбавить світ від необхідності використовувати долар США в якості резервної валюти-посередника і тим самим створить загрозу як самому долару, так і його резервному статусу».

Секрет тривалого знаходження долара в самому серці фінансової системи світу полягає в тому, що він є головним засобом платежу в міжнародній системі SWIFT, яка домінує в транскордонних розрахунках, нагадує експерт. Однак домінуюче становище SWIFT знаходиться під загрозою через плани світових ЦБ створити власні цифрові валюти, після чого відпаде необхідність у використанні як SWIFT, так і долара.

«Цифрові валюти дозволять створити більш швидку, дешеву, прозору і інклюзивну систему транскордонних платежів, яка дасть великі переваги громадянам та країнам світу, підтримуючи економічне зростання, міжнародну торгівлю і глобальний розвиток», — йдеться в звіті BIS, на який посилається Кемпбелл.

Він нагадує, що Китай і Росія вже створили власні платіжні системи, конкуруючі з SWIFT, і обидві країни шукають можливості збільшити взаєморозрахунки з торговими партнерами в національних валютах.

Що буде з доларом

Все це може створити серйозні проблеми як для долара, так і для США в цілому.

По-перше, країна імпортує набагато більше, ніж експортує, і для фінансування величезного дефіциту платіжного балансу їй необхідно мотивувати іноземців інвестувати надлишкові заощадження в американські активи і тим самим стабілізувати долар. Якщо іноземці перестануть це робити, то долар подешевшає, якщо тільки США не нормалізують свої баланси.

По-друге, після появи системи CBDC у країн світу відпаде необхідність у накопиченні доларових резервів, і вони зможуть диверсифікувати на користь валют тих країн, з якими торгують і проводять фінансові транзакції.

Читайте також: В Конгресі США задумалися над випуском цифрового долара

І, по-третє, втрата доларом ролі валюти-посередника знизить його значимість в ціноутворенні на ринку сировини і в міжнародних торгових розрахунках. Це помітно скоротить кількість структурних покупців долара (зараз, наприклад, до них можна віднести імпортерів сировини).

80 років незаперечного панування долара зробили США надміру самовпевненими, проте багато країн світу і їх центробанки бачать інше, відв'язатися від долара, робить висновок експерт. Технологія для цього або вже є, або ось-ось з'явиться, і одного разу долар втратить корону резервної валюти.

Цифрова валюта стає популярною

  • 54% центробанків в світі, що беруть участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, в даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
  • 32% поки не вивчали питання.
  • Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.

Раніше «Мінфін» писав, що цифрову єну влітку 2020 року почав тестувати центробанк Японії.

Читайте також: Mastercard запустила платформу для тестування національних криптовалют

НБУ працює над цифровою гривнею

Як писав «Мінфін», Нацбанк України готовий випустити електронні гроші — е-гривню.

У 2018 році Нацбанк уже проводив пілотний проект і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Тестування базувалося на технології блокчейн та інфраструктурі платіжної системи «Простір».

В обіг було випущено обмежений обсяг електронної гривні – трохи більше 5000 грн. Вся емісія е-гривні увійшла в обіг готівки поза банками.

Коментарі - 38

+
+40
Артур М.
Артур М.
30 жовтня 2020, 12:17
#
Ніхто долар не похоронить, бо сам цей експерт тримає свої грошики в доларах. А ще в США є файні ракети і багато чого іншого :).
+
0
AnnaGerman
AnnaGerman
30 жовтня 2020, 14:56
#
Похоронное бюро , которое будет хоронить доллар, будет рассылать прайс-лист на ритуальные услуги  с ценами в долларах США .
+
0
xerraxe
xerraxe
30 жовтня 2020, 15:10
#
Егеж, той самий інтернет, де ті цифрові валюти існують та будуть існувати
+
0
Юра Пролкин
Юра Пролкин
30 жовтня 2020, 15:14
#
Токо эти ракеты не про нас. Про нас как бы обесценить доллар у нас на руках. С этого и живут.
+
0
Артур М.
Артур М.
1 листопада 2020, 10:19
#
Ракети в тому розумінні, що країна, яка захоче обвалити долар, швидше пропаде з карти землі, аніж долар щось відчує. 
Долар росте відносно євро, росте відносно гривні, чим вам погано ? Часом канадець, австралієць ростуть більше, але це вже екзотика і зовсім інший ризик.
+
+93
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
30 жовтня 2020, 12:22
#
Сон рябої кобили... якщо я торгую з Китаєм, Ямайкою, Чадом та Гондурасом мені не потрібно тримати їхні валюти ні зараз, ні потім після випуску цифри в цих країнах. Чому долар, євро, єна є резервними валютами? Тому що вони стабільні, стабільніші за юань, гривню, фубля... система і далі працюватиме за тими самими принцтпами, що у мене є лям баксів, коли я вирішу купити машину в Китаї я піду і переведу їм бабло, і тут два варіанти, або вони мені продадуть його за бакси, або я конвертну собі юанів на покупку. Хоча думаю, що буде і перший варіант, адже я клієнт, а клієнта треба цьомати, а не ставити перепони. А от в чому експерт правий, то це в зменшенні ролі свіфта, але не тому, що є китайський чи російськи, а тому, що для CBDC не потрібен ніякий. Ну і цифровий бакс також вийде... і резерви нікуди не дінуться, тому що вони є і вони будуть потрібні в майбутньому, адже формуються вони не тому, що гроші важко потратити через наявні процедури, а тому, що нормальні люди все під ноль не витрачають. Держави також.
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
30 жовтня 2020, 12:27
#
Ну і ціни треба до чогось привязувати, не буде ж на біржах стояти котирування в усіх двох сотнях світових валют... амерські біржі котирують в баксі, тому і китайці і чукчі вимушені будуть тримати кошти в баксах, бо на ньюйоркській біржі за тугрики не відпускатимуть... ну а хто хоче торгувати на центральній біржі Уганди, той матиме резерви в їх валюті. Але де найбільші біржі? Вірно, в США, Великобританії і Китаї... тому ці валюти житимуть так, як і зараз. Зміниться лиш дорога грошей з одного гаманця в інший, свіфт та банки випадуть, але не долар, та інші валюти. Звісно, будуть зміни курсів, перебалансування, але якщо долару суджено піти в небуття, то явно не через CBDC.
+
+23
Maleficarum
Maleficarum
30 жовтня 2020, 12:34
#
Ну  эксперт  нарисовал картину  в  которой  США  останутся  вне  прогресса  в  плане  введения  цифровой  валюты  Хотя все  понимают  что  сие  не  так..    Будет  и  цифровой  доллар- как  противовес  иным  цифровым  валютам...  И  да  не  забываем  что  «прогрессировать»  будет  и  мировое  «хакерство»  С  вводом   цифровых  валют  масштабы  сего  явления  вырастут  в разы..  Ещё  в  итоге  непонятным  будет каковы  масштабы  воровства  придёться  узреть  Миру..
+
+13
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
30 жовтня 2020, 13:02
#
Але масштаби крадіжки фізичних грошей впадуть також в рази.
+
+15
ototo
ototo
30 жовтня 2020, 15:21
#
Верно, это аналог наличных. Поэтому хватит уже пугать хакерами, даркнетами, мошенниками, террористами. Логики НОЛЬ!
+
0
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 12:36
#
Бакс останется, 
Курс изменится)
+
+13
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 12:44
#
Снизится роль не только бакса,а и банков.
Что не может не радовать)
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
30 жовтня 2020, 13:08
#
Якщо роли бакса знизиться, то має вирости роль чогось іншого... і тут є кілька варіантів... якщо можна продавати напряму, тоді що заважає АТБ продавати за бакси? Закон... правильно, але закони пишуться і переписуються. Може так статися, що появиться універсальний засіб, привязаний до найзатребуваніших товарів... але то навряд чи буде біткоїн чи інша булька, привязана лиш до сили вітру. Може, щось по прикладу Лібри, яка опиралася на ліквідні активи... але точно не юань, або фубель. Нема причини міняти капіталістичне шило на комуністично-диктаторське мило.
+
0
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 13:28
#
Если у меня есть цифровой юань и евро, зачем мне доллар, свифт, Приватбанк, гривна чтобы купить что-то на Алиэкспресс или заказать тумбочку в Италии?
Если китайцы будут продавать за юани, итальянцы - за евро.
Но думаю, что будут, ибо себестоимость в юанях и евро и не нужен посредник в виде доллара, свифта, гривны и нескольких банков)
+
0
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 13:39
#
Мастеркарт и иже с ними)
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
30 жовтня 2020, 13:48
#
А я ж про що? Нафіга мені той юань, якщо я живу в ЛосАнджелесі? Нафіга мені той юань, якщо я хочу купити акції Тесли, чи навіть Аліекспресу, який торгується в НьюЙорку за долари... тобто, нічого не зміниться, потрібні будуть всі валюти для прямих розрахунків. Але і для резерву кожен собі обере валюту, або кілька, або акції, або фонди, або... те, саме що і зараз, тільки без банків, без мастеркард, без посередників...
+
0
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 13:59
#
Если Вы с Лос Анжелеса и ничё не покупаете в Китае, то юаня Вам таки не надо))
Но роль юаня возрастёт и сильно. Особенно, если Китай выпустит цифру намного раньше за США и ЕС, потому как импорт с Китая огромнейший. 
Я не за Китай и против США. Просто всё к тому идёт. И скорее всего в обозримом будущем так и будет.
Ибо не зря автор об этом пишет. США надо поспешить с цифрой, но они там в масле вечно плавают и не зашевелятся, пока не прижмёт)
+
0
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 14:29
#
Да и убрать посредника в виде США из своих расчётов, Китай ох, как хочет. Да и не один Китай)
+
0
yarg
yarg
30 жовтня 2020, 16:13
#
Так пусть уберет , какие проблемы ? 
Но Китай не хочет получать например рубли от россии в обмен на свою продукцию , о чем та просит уже лет 15. Им нужна только настоящая валюта - доллары.
+
0
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 18:41
#
Китаю главное больше продавать)
А за рубли могут купить немного нефти)
+
0
yarg
yarg
30 жовтня 2020, 22:38
#
Так и россия не дура - она за нефть доллары хочет , а не свои фантики , которых и сама нарисовать может :)
+
0
Daos
Daos
31 жовтня 2020, 9:04
#
В россии давно уже тема дедолларизации назрела)
Они бы рады отказаться, но пока не могут. Как и Чайна.
Но может так всё закрутиться, что ключевым словом будет слово ПОКА. Автор об этом и пишет.
+
0
yarg
yarg
31 жовтня 2020, 9:45
#
Они эту тему обсасывали лет 15 назад.
А потом поняли что продавать ресурсы за рубли глупо. аим продавать айфончики и машинки за рубли — тоже никто не хочет. Так эта идея и умерла.
«пока не могут» именно потому что сами же и не хотят. Хотят этого — пропа*** из телевизора, которые хотят «пендосов уесть», типа Соловья. Но и он зарплату в евро хочет, ане в рублях — и вилла у него в Италии, а не в Вологде.
+
0
Daos
Daos
31 жовтня 2020, 10:02
#
Ну вот - евро это уже не доллар))
Айфончики в Китае делают, машинки в Германии и Японии)
Главную роль в этом будет играть не россия. Хотя если начнётся российская нефть продаваться НЕ за доллар, китайский хлам - не за доллар, как европейские товары уже давно, то и баксу поплохеет. Он не умрёт... Нет. Но...
+
0
yarg
yarg
31 жовтня 2020, 15:29
#
Без разницы , что евро  , что доллар. 
машинки делают не в германии и японии , а в США , Испании и куче прочих Румыний. Те , которые вы называете «немецкие».  А те , которые «японские» - в Бразилиях и Мексиках. 
Миру нужен один эквивалент - и пока это доллар. И пеерйти на куча национальных фантиков - слишком дорогая забава.
+
0
smertnuy
smertnuy
30 жовтня 2020, 12:49
#
И тут киберполиция начала нервно курить и понимать, что она бессильная))) Как защитить НБУ? тут гвардейцев с автоматами не поставишь! Что вы о курсе - на хакерские курсы идти нужно!
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
30 жовтня 2020, 13:03
#
Наша кіберполіція тут нідочого. Доларові гаманці охоронятимуть інші бійці.
+
+31
yarg
yarg
30 жовтня 2020, 14:01
#
Ну посмотрим кто круче - хакер , укравший цифровую валюту и не выдающий пароль , или паяльник у него в заднице :)))
+
0
Daos
Daos
30 жовтня 2020, 14:19
#
Гы-гы))
+
0
smertnuy
smertnuy
30 жовтня 2020, 14:22
#
Лайк))
+
0
ototo
ototo
30 жовтня 2020, 15:24
#
Рано вы связали хакер и паяльник. Сначала надо хакера вычислить.
+
+15
yarg
yarg
30 жовтня 2020, 16:11
#
А это типа проблема ? 
ну и да - после введения всеобщего декларирования имущества хакер  ,укравший пару миллионов биткоинов сможет максимум шаурму на них купить - любая другая трата средств сразу вызовет вопросы «откуда» ? 
+
+15
ototo
ototo
30 жовтня 2020, 19:08
#
Вы не понимаете, в грядущем Дивном Мире крипта уже будет платежным средством. Т.е. не надо ничего декларировать, не надо выводить в фиат. Просто плати анонимно. Но до вашего брата этот тезис будет с трудом доходить… Последние новости о Paypal читали? Они добавят криптовалюты для оплаты. Это только начало широкого принятия. Там наверху давно уже все распланировано, как сносить старую систему и строить поверх цифровую на руинах старой. Даже название придумали — Великая финансовая перезагрузка (The Great Financial Reset)

Повторю свой тезис. Анонимные частные деньги УЖЕ ПРИШЛИ. Стоп кран поздно дергать)
+
0
yarg
yarg
30 жовтня 2020, 22:41
#
Платить за что ? покупка любого имущества дороже шаурмы в дивном новом мире будет сопровождатся вопросом «откуда бабло» и отражением покупки в декларации. 
то же самое - при регистрации недвижимости , автомобилей и т.п. 

анонимные деньги уже были - 100 лет назад. и что с того ? повторяю - интересны не деньги , а блага , которые за них приобретаются , а их контролировать проще чем деньги.
+
0
ototo
ototo
31 жовтня 2020, 16:33
#
Да все то же что и при оплате наличными. Не понятно о каком масштабе сумм идет речь и о каких статусах покупателей. Серьезные суммы уже через офшоры проводят, ничего не поменяется. Как были схемы ухода от налогов и отмывки доходов так и все и останется. А с приходом криптографии — шифроваться станет еще легче.

Напомнило статью столетней давности о том, что паровозы будут пугать коров и те не будут давать молока и куры не будут нестись)
+
0
yarg
yarg
31 жовтня 2020, 17:33
#
Мир меняется. И контроль сместится с денег на активы. Только и всего.
+
0
smertnuy
smertnuy
30 жовтня 2020, 15:41
#
+
0
Артур М.
Артур М.
30 жовтня 2020, 16:51
#
Хлопці, весь світ тримає свої гроші в доларах, ви перші, хто буде робити все, щоб долар навіть не кашляв. США вирішують свої проблеми дуже швидко і дієво, країна, що захоче знищити долар, швидше зникне з карти землі, аніж долар щось відчує.
Жоден с*аний біткоїн ніколи не посуне долар без волі на те США, це все байки фантазерів і мрійників.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама