Національний банк погіршив прогноз зведеного рахунку платіжного балансу в 2020 році з профіциту на рівні 4,4% ВВП (в липневому прогнозі) до профіциту в 2,9% ВВП. Про це повідомило правління НБУ під час монетарного брифінгу.
Поточний рахунок платіжного балансу до кінця року буде зведено з профіцитом 2,9% — НБУ
Що прогнозують
«Поточний рахунок платіжного балансу в 2020 році буде зведено з профіцитом близько 3% ВВП, проте в подальші роки він знову повернеться до дефіциту», — йдеться в огляді НБУ.
Згідно з прогнозами регулятора у 2021 році дефіцит поточного рахунку платіжного балансу складе 2,3% (в липневому прогнозі 2,8%), у 2022 році — розшириться до 5,1% (4,5%).
Читайте також: Платіжний баланс зведено з профіцитом $ 370 мільйонів — НБУ
Нацбанк пояснив, що повернення до дефіциту в наступні роки зумовить відновлення економіки. Розшириться споживчий та інвестиційний імпорт, а також пожвавиться світова економіка, що вплине на подорожчання енергоносіїв.
«На додачу до цього Україна буде отримувати менші доходи від транзиту газу як в цьому, так і в наступному році», — вказав Нацбанк.
Читайте також: Платіжний баланс п'ятий рік поспіль зведено в «плюс»
Як вплинула коронакриза
У Нацбанку відзначили, що коронакриза значно здешевила енергоносії. Крім того, знизився попит українців на імпортні товари й подорожі за кордон, а також попит бізнесу на інвестиційну продукцію.
Разом з тим зовнішня кон'юнктура для основних товарів українського експорту була сприятливою. У результаті темпи падіння експорту за підсумками цього року будуть значно нижче за імпорт, що зумовить формування профіциту поточного рахунку, кажуть у Нацбанку.
Раніше повідомлялося
- Профіцит поточного рахунку платіжного балансу в серпні 2020 року дорівнював $370 млн (в серпні минулого року дефіцит становив $881 млн).
Коментарі - 7
Может нужно поменьше заниматься «делёжкой шкуры не убитого медведя» ?
Лучше больше времени и внимания уделяйте СТАБИЛЬНОСТИ национальной денежной единицы,а не составлению НИКОГДА НЕ СБЫВАЮЩИХСЯ прогнозов.