У Нафтогазі повідомили, чому скасували запланований випуск доларових євробондів. Про це розповів фінансовий директор Петер ван Дріл, передає Інтерфакс-Україна.
У Нафтогазі пояснили, чому скасували випуск євробондів
Як прокоментували рішення
За словами фіндиректора Нафтогазу, серія негативних новин з України останнім часом вплинула на те, що співвідношення між ризиком інвестування в єврооблігації НАК «Нафтогаз України» і прибутковістю не було оптимальним, тому Нафтогаз вирішив відкласти розміщення.
Серед таких негативних новин і інцидентів ван Дріл, зокрема, назвав відставку голови Нацбанку Якова Смолія і звинувачення Державної аудиторської служби на адресу Нафтогазу про витрати на 75,5 млрд грн, які компанія назвала безпідставними.
Читайте також: У Нафтогазі відповіли на звинувачення аудиторів
Він додав, що інвестори також уважно стежать за реформою корпоративного управління і вважають вагомим чинником розвиток відносин України з МВФ.
«Міжнародні інвестори мають вибір, куди інвестувати гроші. Вчора ми побачили, що це середовище не було достатньо привабливою для них», — констатував ван Леонова.
Водночас фіндиректор зазначив, що попит на єврооблігації був значним.
Які облігації збиралися розмістити
Компанія планувала розмістити новий випуск з терміном погашення в лютому 2027 року. Єдиним організатором розміщення було названо Citi.
Орієнтир дохідності доларових єврооблігацій НАК, як повідомлялося, становив 9-9,25%, а остаточний — 8,95%.
Раніше «Нафтогаз України» запропонував держателям євробондів в доларах з погашенням у 2022 році і в євро з погашенням в 2024 році викуп за ціною $1028,75 і 982,5 євро на $1000 і 1000 євро номіналу відповідно (з урахуванням премії за ранню згоду).
Раніше повідомлялося
- Восени 2018 року Нафтогаз уже ухвалював рішення відкласти випуск єврооблігацій, зіславшись на несприятливу ринкову кон'юнктуру.
- Тоді компанія розраховувала позичити в доларах, орієнтир прибутковості випуску становив 10,9%.
- Однак уже в 2019 році Нафтогаз зміг кілька разів вийти на ринок. Спочатку в липні він розмістив трирічні єврооблігації на $ 335 млн під 7,375% і п'ятирічні єврооблігації на 600 млн євро під 7,125% (п'яту частину бондів в євро викупив ЄБРР), а в листопаді — 7-річні євробонди на $ 500 млн із прибутковістю 7,625%.
Коментарі - 12
Да и Украиной такие вкусные конторы не управляются. Всё управление из-за океана, и бабки в основном туда уходят, Мэстным вождям только жалкие крохи перепадают, но и этих крох им с головой хватает. Посему Коболев (мэстный представитель Хозяина) гораздо круче Президента, а захочет - так завтра президента и снимет.
Капитализм -это и есть власть капитала. Аминь!
Нам то он зачем?
Результат - мало того, що клієнти Нафтогазу (всі українці і споживачі українського експорту товарів із відповідною складовою) оплачують досить немалі витрати на операційну діяльність компанії, зарплати топ-менеджерів і наглядової ради, так ще й повинні скинутися на прибуток, який потім іде в бюджет. Такий собі прихований глибоко ще один податок.
Але любителі халяви далі свого носа не бачать. Тому скупий платить двічі.
І оцініть, чи вигідна українцям «халява» у вигляді низьких тарифів і низьких зарплат керівників.
Ці вологі соціалістичні фантазії обходяться дуже дорого.
До речі, в цьому році підземні сховища (ПСГ) заповнені більше ніж на 90%, і такий рівень заповнення багато в чому забезпечили приватні трейдери