Заступник генпрокурора повідомив про підозру колишньому голові Державної податкової служби Сергію Верланову у зловживанні владою та службовим становищем, через яке бюджет недоотримав понад 2 мільярди гривень. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.
Ексголові податкової оголосили підозру через оборудки на 2 мільярди
У чому звинувачують
Відповідно до повідомлення, досудове розслідування встановило, що колишній голова Державної прикордонної служби незаконно скасував податкове повідомлення-рішення на суму 2 мільярди 246 мільйонів гривень.
«На підставі ухваленого документа Офіс великих платників податків ДПС України було донараховано рентну плату за користування надрами одному з найбільших металургійних комбінатів країни», – йдеться у тексті повідомлення.
Підозру оголошено за ч. 2 ст. 364 КК України.
Реакція Верланова
Верланов прокоментував рішення прокурорів у фейсбуці, назвавши звинувачення безпідставним, а підозру – «політично вмотивованою». За його словами, він дізнався про оголошення підозри з новин.
«На жаль, в Офісі генпрокурора не дослухались до голосу здорового глузду і підписали завідомо необґрунтовану та політично вмотивовану підозру, яка пов’язана зі справою „АрселорМіттал“, – написав він.
Експосадовець, пообіцяв захищати себе та реформи, заради яких прийшов на державну службу.
Читайте також: «Вони втратили довіру людей». Міністр фінансів про звільнення Нефьодова і Верланова
Передісторія
24 квітня 2020 рокууряд звільнив голову Державної податкової служби Сергія Верланова. Згодом він заявив, що через звільнення подав позов проти Кабінету міністрів та Державної податкової служби.
7 травня 2020 року СБУ провела обшуки у Верланова. Джерела в СБУ повідомили, що його підозрюють у „кришуванні“ великих конвертцентрів, які, за версією слідства, здійснювали махінації з ПДВ.
Пізніше у СБУ додали, що до оборудки також причетні керівники територіальних управлінь ДПС. Як з’ясували співробітники спецслужби, протягом 2019-2020 років чиновники у змові з організаторами транзитно-конвертаційних груп створили схему із незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість.
Правоохоронці також встановили факти несанкціонованого втручання у роботу електронних баз даних податкової. Окрім обшуків у Сергія Верланова, правоохоронці провели понад 100 обшуків у різних регіонах в інших фігурантів справи.
Коментарі - 4
Новые люди, коррупцию подолано.
«Ці руки нічого не крали»