Максимальний показник фінансування держборгу банківською системою для нашого ринку — 35% депозитної бази. Про це сказав глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю zn.ua.
Глава НБУ назвав ідеальний ліміт інвестування в ОВДП
Індикатор
"Є загальносвітові індикатори обсягів фінансування держборгу банківською системою в процентах від депозитної бази. Так ось, 35% депозитної бази — це максимальний показник для нашого ринку.
Зараз він у нас становить майже 35%. Ці майже 35% і є відповіддю на питання про те, як я до цього ставлюся", — відповів Шевченко на запитання щодо суперечності між стратегією розвитку держбанків, в якій йдеться про необхідність зменшення частки держоблігації в активах, і очікуваннями Мінфіну, який цю стратегію писав — збільшувати вкладення в ОВДП для фінансування дефіциту бюджету.
Читайте також: Як купити ОВДП і скільки на них можна заробити
Нагадаємо
За даними Нацбанку, депозити резидентів (фізособи, юрособи, державні органи) в банківській системі становили 1,226 трлн грн грн на кінець серпня. Тоді банки володіли ОВДП на 415 млрд грн — це дає частку ОВДП в 33,8% до депозитів.
Станом на ранок 8 жовтня банки володіли ОВДП на 435,5 млрд грн.
Раніше аналітики Райффайзен Банк Аваль повідомили, що бюджетний дефіцит в 270,4 млрд грн, закладений в проекті держбюджету — 2021, може ускладнити залучення коштів, необхідних для управління держборгом. Попит на ОВДП, які уряд планує продати на 550 млрд грн, може виявитися недостатнім.
Як зазначалося, планова емісія ОВДП на 550 млрд грн може зіткнутися з недостатністю попиту на них. Це призведе до того, що НБУ буде змушений викуповувати ОВДП на вторинному ринку. У свою чергу, це означає додаткову емісію гривні через фондовий канал.
Коментарі - 4
«Ставлю доллар,» говорит Эрни, «что, если Вы даете мне два доллара, я верну Вам три доллара.»
Берт, немного подумав, соглашается и дает Эрни два доллара.
Эрни говорит, «черт! я проиграл» дает Берту один доллар и оставляет себе другой.
Эрни начинает работать на бирже, а Берт становится алкоголиком.
И поэтому на Минфине всё чаще рекламируют
для физлиц вложения именно в ОВГЗ...
— Ну?
— Что, ну? Там половина страниц вырвана!
— Ну и что? Пятьсот тысяч — тоже хорошие деньги:)))