У 2021 році українські державні органи припинять вимагати будь-які паперові довідки або витяги. Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час виступу на Diia Summit 5 жовтня.
Зеленський анонсував в Україні з 2021 року режим paperless
Режим paperless
Зеленський заявив, що завдяки продуктам проєкту з цифровізації «Дія» у 2021 році Україна почне входити в режим paperless, коли всі послуги будуть цифровими, без паперів.
Президент нагадав, що онлайн уже можна отримувати дозволи від забудовника, реєструвати ФОП «за 15 хвилин»реєструвати дитину у e-малятко, користуватися цифровими правами й цифровим паспортом, з яким можна подорожувати чи відкрити банківський рахунок он-лайн.
Читайте також: Верифікація за два кліка: Клієнтам Приватбанку доступна послуга в «Дії»
За його словами, «це — лише десята частина наших великих планів», бо «100% послуг будуть онлайн, а бюрократія та корупція стануть нетиповим явищем».
«Від мене є невеличкий спойлер: 2021 рік стане початком входження країни у режим paperless. Тобто ніяких більше паперів. Це стосується всіх державних органів. Жодна державна установа не зможе вимагати від українців жодних довідок, витягів чи інших нескінченних папірців, необхідних для отримання тих чи інших державних послуг.
Ми розуміємо, що створення цифрової держави — це складний, важливий шлях. Він супроводжується спротивом системи, застарілим законодавством, скепсисом, іноді невірою. Але це проходили усі сміливі революційні проєкти світу.
Читайте також: Мінцифри підключило портал «Дія» до держреєстру. Що це значить
Рік тому „держава у смартфоні“ була лише нашою мрією. Сьогодні, коли мобільним додатком „Дія“ користуються 5 мільйонів громадян України, це вже точно початок нової реальності. Реальності, де Україна буде цифровою сучасною комфортною для людей. Цей рух уже не зупинити. Цей шлях уже незворотній. Вірю в це, робимо це».
Передісторія
-
У кінці вересня 2019 року Мінцифра презентувала бренд «Держави в смартфоні», яку розробили спільно з креативними агентствами, а також додаток і сайт «Дія».
-
Раніше міністр Михайло Федоров анонсував старт надання держпослуг з використанням системи ідентифікації громадянина Smart-ID в грудні 2019 року або січні 2020 року.
Читайте також: Паспорт у смартфоні і скільки українців вже користуються ID-картою
-
6 лютого 2020 року Міністерство цифрової трансформації сьогодні, 6 лютого, презентувало мобільний додаток «Дія». До 2024 року за його допомогою можна буде отримати будь-яку держпослугу, не виходячи з дому.
Коментарі - 12
Чтобы идентифицировать удаленно — надо иметь что-то большее чем просто Дию на смартфоне клиента. Всё это завязано на закон о финмониторинге и кучу подзаконным актов выпущенных для имплементацию его норм. Приватбанку и в *** не *** раз в два года верифицировать клиентов. Но такие требования закона, который писался, как и много в нашей стране, бюрократами не имеющими знаний в сфере которую они регулируют. Удивительно что Монобанку пока сходит с рук отсутсвие верификации.
Хотелось бы привести пример: Стали в очередь в детский сад, очередь 46, через 2 недели - 45... По слухам, когда дойдет очередь - берешь папку с бумагами и идешь сдаваться в сад, при себе иметь около 2,5К грн для добровольно-принудительного пожертвования. После этого, к трем годам можно отдавать. Если вдруг до этого периода место жительство поменяется - прийдется с этими же бумагами и n суммой денег идти к другой директрисе.