25 вересня 2020, 18:30 Читать на русском

Відмивання коштів: Банківський нагляд ЄС закликає до єдиного набору правил боротьби

В Європейському Союзі хочуть створити єдині правила, які зобов'язують держави-члени ефективніше боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Про це повідомляє Reuters.

В Європейському Союзі хочуть створити єдині правила, які зобов'язують держави-члени ефективніше боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
Фото: www.dw.com

Для чого потрібні єдині правила

Європейська служба банківського нагляду (European Banking Authority — EBA) заявила, що прийняття єдиних норм на законодавчому рівні усуне прогалини і різницю підходів до застосування існуючих правил по боротьбі з відмиванням грошей (AML) та фінансуванням тероризму (TF).

Читайте також: Нові правила фінмоніторингу: За що банки будуть блокувати рахунки і «стучати» на клієнтів

Єдине регулювання ЄС, що має безпосередню обов'язкову силу, зупинить практику локальної інтерпретації норм, яка шкодить протидії фінансовим злочинам, фінансуванню тероризму та відмивання грошей.

На сьогодні держави ЄС можуть інтерпретувати правила по-різному, оскільки ці норми перенесені в 27 зведень національних законів.

Таке обов'язкове регулювання означатиме, що співпраця та обмін інформацією на єдиному ринку ЄС «більше не виняток, а правило», — заявили в EBA.

У відомстві також зазначили, що єдині норми уможливлять «ефективну і дієву» роботу майбутнього наглядового органу на рівні ЄС по боротьбі з відмиванням грошей і протидії фінансуванню тероризму.

Читайте також: В Європі побачили прогрес України в боротьбі з відмиванням грошей

Коментарі

Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама