Міністерство інфраструктури 22 вересня запускає пілотний проект по впровадженню єдиного електронного квитка для різних видів транспорту SmartTicket. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій на форумі Infrastructure Digital Day в Києві.
Від маршруток до літаків. В Україні запустили SmartTicket
«Сьогодні ми офіційно даємо старт пілотному проєкту єдиного цифрового квитка SmartTicket. Він дозволить не ходити по різних місцях, щоб купити квитки, автобусні, залізничні квитки, а все отримати в одному місці в кілька кліків», — підкреслив Криклій.
Єдиний інтерфейс
Єдиний квиток повинен включати всі маршрути на різних видах транспорту. При цьому система обчислює всі стикування і надасть найбільш вигідну пропозицію. Додатково за бажанням можна буде вибрати проміжні пункти, бажану дату прибуття.
Нововведення — система Smart Ticket знайде квиток навіть за годину до відправлення. І нарешті можна буде онлайн купити квиток на електричку.
«Квитки можна придбати на транспортному порталі електронних послуг e-transport.gov.ua і на SmartTicket.gov.ua», — повідомив Криклій в своєму телеграм-каналі.
Читайте також: Від маршруток до літаків. Міністер повідомив, коли повноцінно запрацює SmartTicket
З ким реалізовуватимуть пілот
Єдиний електронний квиток SmartTicket у листопаді буде доступний для компаній SkyUp і Gunsel Lines, а також приміських поїздів Укрзалізниці.
На першому етапі цей квиток буде доступний для поїздів внутрішнього сполучення далекого прямування і міського е-квитка в Києві.
До проєкту може приєднуватися будь-яка компанія, що продає квитки в форматі онлайн.
У грудні планується розпочати співпрацю з Bolt.
Крім того, орієнтовно протягом місяця до Smart Ticket підключать весь муніципальний транспорт Києва.
В яких містах працюватиме
Зараз один проїзний на всі види громадського транспорту діє в таких містах, як Київ, Харків і Дніпро. Криклій запевнив, що до кінця року послуга буде можлива в усьому столичному транспорті, в Харкові, Маріуполі та Львівській області.
Ціна квитка
Вартість єдиного квитка дорівнюватиме вартості окремих квитків, але Міністерство доопрацьовує так звану економічну складову сервісу.
Планується програма лояльності — знижки, накопичення відстаней тощо.
Як повернути квиток?
Наразі повернення квитка поки обмежене часовими рамками і сумою. Однак єдиний квиток гарантує повернення 100% вартості. Для цього на сайті SmartTicket.gov.ua є розділ «Повернення квитків», де потрібно буде заповнити форму.
Хронологія запуску SmartTicket
- Влада столиці планувала повний перехід транспорту на е-квиток з 1 листопада 2019 року, однак перенесла цей термін на 1 квітня 2020 року.
- 2 червня 2020 року Міністерство інфраструктури знову анонсувало запуск єдиного електронного квитка для метро і залізниці в Києві.
- Планувалося, що з 1 липня Київ остаточно перейде на електронний квиток. Повідомлялося, що розрахуватися за проїзд у громадському транспорті можна буде виключно безготівковим способом. Також у столиці з липня планували частково змінити правила пільгового проїзду в міському громадському транспорті.
- 1 липня 2020 року мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про відстрочку повного переходу на єдиний електронний квиток у громадському транспорті столиці до кінця року.
- 29 липня 2020 року Кабмін схвалив запуск єдиного електронного квитка на різні види транспорту.
Читайте також: Мобільні оператори запустили 4G ще на 7 станціях метро
Коментарі - 8
Только даже в Киеве по нему проехать - нельзя. Тикет настолько смарт что просто не дает возможности владельцу пользоваться таким убогим транспортом.
Единый электронный билет SmartTicket в ноябре будет доступен для компаний SkyUp и Gunsel Lines, а также пригородных поездов Укрзализныци.
Запустили, ага
В Харькове — не действует. И это неединый проездой, это единый только для метро, троллейбуса и трамвая способ оплаты с заранее приобретенной и пополненной с помощью наличных картой. То что можно было изначально сделать с помощью обычных бесконтактных платежей предлагаемых Мастеркардом, Визой, а так же Гугл Пей, Эпл Пей и вот теперь Ми Пей. Нет, надо было впендурить своё ни с чем не совместимое решение для попила коммунального бабла и стабильного дохода на комиссиях.
— не працює.
Навіть в аеропорт Бориспіль з Києва не може знайти квиток