Місія Міжнародного валютного фонду, як очікує міністр фінансів Сергій Марченко, прибуде в Україну до зими. Про це він розповів в ефірі програми Свобода слова на каналі ICTV, пише Ліга.
Міністр фінансів заспокоїв: Місія МВФ прибуде восени
Чутки
За його словами, повідомлення про призупинення співпраці або про те, що «хтось не приїжджає» — це «чутки», у місії є «кілька питань до України, в тому числі до нового бюджету».
Читайте також: Марченко сподівається отримати транш від МВФ. Заплановано ще два до кінця року
Коли очікують
«Ми найближчим часом проговоримо ці питання. Є всі підстави вважати, що в жовтні, можливо, в листопаді, в Україні буде місія Фонду. У нас нормальні переговори. Ми з ними постійно спілкуємося. Я не бачу ніяких підстав вважати, що у нас десь є проблема співпраці. У нас є певні комунікації, вони завжди непрості», — запевнив Марченко.
Читайте також: Марченко пояснив, чому місія МВФ не поспішає до України
Передісторія
- 11 червня 2020 року МВФ оприлюднив текст меморандуму з українським урядом, а 12 червня Україна отримала перший транш на $2,1 млрд за новою 18-місячною програмою stand-by ($ 5 млрд).
- Марченко чекає до кінця року отримання інших запланованих траншів.
Читайте також: Bank of America допускає затримку траншу МВФ
- Пізніше в МВФ відмовилися коментувати прогрес України щодо виконання умов цієї програми.
- Аналітики вважають, що прогрес з МВФ залежить від ситуації з впливом влади на НАБУ і САП.
- Раніше Україна надіслала лист директорові-розпоряднику МВФ Георгієвій: просить відновити співпрацю в онлайн-режимі.
Коментарі - 9
Очільник Уряду повідомив, що було направлено лист на адресу директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої із зверненням щодо початку роботи в онлайн-режимі місії в Україні, повідомили у пресслужбі.
Прем’єр-міністр також запросив Альфреда Каммера відвідати Україну, після завершення обмежувальних заходів у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, зазначено у повідомленні.
Нагадаємо, у МВФ раніше заявляли, що підтримка України залежить від незалежності антикорупційних органів.
Спочатку реформи а потім гроші.
«Бачимо прагнення влади допомагати крупним фінансово-промисловим групам. Турборежим у перші місяці закрутив гайки малому й середньому бізнесу законами про фіскалізацію. Лібертаріанства не помітно. Є стратегія зменшення економічної свободи», - каже Шеремета.
Передбачаю швидку заміну другому уряду Зеленського.
«Перший уряд будь-якого президента - Кучми, Ющенка, Порошенка, Трампа, Макрона - був набагато сильніший за наступні. Зараз летимо в стіну пандемії, тож можемо говорити вже про перспективу третього уряду Зеленського. Думаю, буде ще слабший, навіть за другий». Докерувалися:)_