Кабінет міністрів заклав до проекту державного бюджету на 2021 рік дефіцит на рівні 6% від ВВП для реагування на кризу. Це зроблено для того, щоб не підвищувати податки. Про це під час засідання уряду сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Шмигаль розвіяв міфи щодо непідйомного дефіциту та «мінімалки»
Дефіцит бюджету
За словами Шмигаля, існують деякі міфи про проект бюджету, що потребують роз’яснення. Один із них — непідйомний дефіцит.
«Через пандемію майже кожна країна у світі збільшила дефіцити своїх бюджетів. Це було зроблено для того, аби не підвищувати податки і збільшити видатки на медицину та підтримати людей і бізнес», — сказав він.
За його словами бюджетний дефіцит на наступний рік на 1,5% менший, ніж у поточному році.
Читайте також: Шмигаль: Очікуваний дефіцит бюджету України — набагато менший, ніж в європейських країнах
«Міністерство фінансів ретельно прорахувало шляхи залучення фінансування для покриття такого рівня дефіциту», — сказав він.
Підвищення «мінімалки»
Другий міф, за словами прем’єр-міністра, — це невиправдане підвищення мінімальної зарплати, яка з 1 січня буде встановлена на рівні 6 тис. грн, а з 1 липня становитиме 6,5 тис. грн.
«Критикують за те, що це невиправдане рішення. Не згоден. Таке підвищення точно сприяє збільшенню попиту, а значить і зростанню економіки», — підкреслив очільник Уряду.
Читайте також: Стало відомо, який дефіцит Мінфін заклав у проєкт держбюджету
Головні цифри проєкту бюджету
- ВВП – 4,5 трлн грн. Зростання ВВП очікується на рівні 4,6%;
- Доходи плануються на рівні – 1,071 трлн грн (+92,3 млрд грн до плану 2020 року);
- Видатки – 1,350 трлн грн;
- Середньомісячна зарплата – 13,6 тис грн;
- Споживча інфляція – 7,3%;
- Державний борг до ВВП – 64,6%.
Читайте також: У Мінфіні попередньо назвали розмір дефіциту держбюджету-2021
Нагадаємо
- Кабмін заклав у проєкт держбюджету на 2021 рік 270,35 мільярдів граничного обсягу дефіциту.
- Зростання мінімальної зарплати до 6 тис. грн заплановане з 1 січня 2021 року та з 1 липня – до 6,5 тис. грн (+41,4 млрд грн).
Коментарі - 11
А слабо 20к минималку? вот тогда заживем, вот тогда как выростим на 40% за 5 лет и выполним программу Гончарука! только Шмыга забывает, что экономика выростит номинально при росте минималки, а по факту пучок петрушки будет стоить 10 евро
в общем административная утопия, именно тут в формировании доходов надо рыночный подход, а не там где убрали гос регулирование
Но при этом повышение минималки автоматически поднимает налоги — например ЕСВ всем ЕН ФОПам… И все остальные сборы и налоги указанные от минималки ;)