У столиці налічується 232 ризикових об’єкта будівництва, що становить 53,3% від загальної кількості будинків, що зводяться. Про це йдеться в даних аналітичного дослідження компанії Monitor.Estate.
У Києві налічується 232 ризикові новобудови (дослідження)
Ситуація на ринку
Без оформлення дозвільних документів ДАБІ —113 новобудов (25,9% від загальної кількості новобудов), ще 180 (41,3%) будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки. 20 об’єктів (4,5%) зводиться без необхідних ліцензій на виконання будівельних робіт.
Де найбільше ризикових новобудов
Найбільша кількість ризикових новобудов зосереджена в Деснянському районі — основна проблема нецільове використання землі.
Потім Голосіївський і Шевченківський, найменш проблемний Оболонський район. Поясненням цього може бути відсутність активної нової забудови відносно інших районів.
Читайте також: Кабмін готує законопроєкт про реконструкцію застарілого житлового фонду
Причини
«Якщо порівняти з даними початку року, то збільшилась кількість об’єктів і відповідно зросла кількість ризикових на кілька відсотків. Це пов’язано з анонсуванням в 2020 році нових комплексів, які вже розпочали активний продаж квартир без належних дозвільних документів, а девелопери діючих новобудов не поспішають доотримувати необхідні документи", — пояснив співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть.
За його словами, земля з правильним цільовим призначенням закінчується і забудовники шукають підходящі ділянки для забудови, не дивлячись на її цільове та функціональне призначення.
Читайте також: Будівництво житла в Києві скоротилося майже в 6 разів
Всього до процесу будівництва залучено 712 компаній: замовник будівництва, проектувальник об’єкту, підрядна організація та девелопер, під брендом якого новобудова рекламується.
З них: 96 зареєстровані за адресами масової реєстрації – це 13,48% від всіх компаній, 178 компаній мають податковий борг – 25%. Також зафіксовано сотні кримінальних справ, в яких фігурують 389 компаній.
Методика проведення дослідження
В дослідженні проаналізовано 435 об'єктів будівництва, що зводились з 2016 року та/або зводиться сьогодні.
Критерії ризиковості визначено за такими параметрами: відсутність ліцензій на виконання будівельних робіт, зведення на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки, будівництво без повного пакету дозвільних документів.
Крім того, проаналізовано компанії, що залучені до процесу будівництва.
Нагадаємо
У лютому 2020 року з 409 об’єктів будівництва, що зводяться у столиці ризикових новобудов було 214.
Коментарі - 14
Навіть та ж Аркада до певного часу мала залізобетонні документи. Навіть по Озерам. Всім би такі. А потім активісти, Київрада петляє довгий час, потім відзиває документи. Потім Аркада виграє суд. Зміни в критеріях НБУ до банків. Аркада змінює проект. Ніби Київрада погоджується. Увесь цей час процес стоїть. Ну і достоялись до того, що всім стали кісткою в горлі. А решта без документів продовжує будувати і все ок.
І в якийсь момент почали страхували себе — виводили гроші, нерухомість банку. Потім рішення НБУ і через тиждень вже гроші фонд гарантування виплачує.
А ЖК без ДПТ, без документів в цей час все це отримують постфактум.
«409 объектов строительства, возводимых в столице рисковых новостроек было 214»
Явно до активістів Аркада була в числі не ризикованих. І що б юрист вам сказав — «Аркада — ну здається все нормально, документи є (є підозра що піраміда — але не в документах)», а по умовних Нивки парк немає прийнятого ДПТ — це ризиковано. Тільки на Нивках за той час вже збудували багато будинків.
Юристи гарно працюють постфактум. По наявним документам. А от як воно буде насправді — вони вам не скажуть. І всі ризики ви берете на себе(або не берете).
Що вам Юрист скаже по Буд? Хто реальний власник? Хто вирішує питання для них? За 5 років ніхто не знає.
https://nv.ua/ukr/biz/experts/yak-povernuti-groshi-yakshcho-zabudovnik-bankrot-bank-arkada-novini-ukrajini-50111763.html
Ось відео — покрокова інструкція як перевіряти окрему квартиру/будинок: https://www.youtube.com/watch?v=HqIWOPDI594&ab_channel=Finance.ua