Туреччина заради залучення золота з заощаджень громадян в фінансову систему країни вирішила змінити правила його розміщення в банках. Про це повідомляє Bloomberg.
Туреччина придумала спосіб переконати населення віднести золото «з-під матраців» до банків
«Під матрацами» у населення вкрай великі запаси — близько 40% ВПП країни, пише агентство. Країна не вперше намагається переконати населення розмістити золото в банках, але поки що спроби були скоріше невдалими: за останні 10 років в банки принесли близько 100 тонн золота з 5000 тонн, які залишаються у людей, стверджує Bloomberg.
Що змінили
Казначейство Туреччини та Стамбульський золотопромисловий завод внесли дві ключові зміни в поточні положення про золото.
По-перше, людям дозволять забирати розміщене в банках золото саме в вигляді металу, стверджує гендиректор заводу Айсен Есен. Зараз банки видають його еквівалент грошима за поточною вартістю.
Читайте також: Українці скуповують золото. Скільки дадуть заробити наші банки
Крім того, залучати золото у населення дозволять обмеженому колу ювелірів, які стануть посередниками між людьми і банками. У ювелірів в Туреччині більш значне охоплення населення, ніж у банків: вони часто проводять «дні золота», коли люди приносять свої прикраси для оцінки експертами, вказує Bloomberg.
Туреччина — один з найбільших покупців золота в світі, люди використовують метал як захист від інфляції, а також в якості подарунків — наприклад, на весіллях. Крім того, золото використовують, щоб оплачувати оренду на Великому базарі в Стамбулі, одному з найстаріших критих ринків у світі, пише Bloomberg.
Читайте також: Міфи і реальність: Інвестиції в золото в 2020 році (відео)
Що з запасами
Запаси золота Туреччини збільшилися в цьому році, оскільки попит на золото збільшився через здешевлення грошей — турецької ліри. У серпні торговий дефіцит Туреччини виявився максимальним за два роки: імпорт золота виріс в п'ять разів, пише Bloomberg. Він не уточнює, в порівнянні з яким періодом поставки золота показали таке зростання.
«Не дивлячись на періодичні підйоми і падіння, ми бачимо, що вкладники постійно купують золото. Ми зосередилися на номінованих в золоті продажах, щоб залучити у фінансову систему заощадження, які зараз поза нею, так звані заощадження під матрацом», — пояснив Bloomberg міністр фінансів країни Берат Албраяк.
Читайте також: Як купити золото в банку
Коментарі - 19
За оцінками експертів, близько $80 мільярдів в Україні лежить «під матрацами». Ці гроші не працюють, а до того ж знецінюються. Теж думають як у населення валюту витягнути:)
https://nv.ua/ukr/biz/experts/kudi-vklasti-zaoshchadzhennya-i-yak-ociniti-riziki-svojih-investiciy-poradi-eksperta-ostanni-novini-50111497.html
Настоящими деньгами - банки хотябы кредитовать могут , повышая экономическую активность в стране , развивая новые проекты и т.п. А на что годится желтяк ? Какая разница лежит он в моем шкафу или в сейфе банка ? Да никакой.
ну отнес я в банк килограмм золота - чем это поможет банку кредиты выдавать ? они золотом не выдаются. значит нужно мое золото продать - и дать кому-то кредит деньгами. При этом к моменту возврата - золото может подорожать. и тогда банк сработает в минус. Вопрос - зачем этот дополнительный риск ?