Голова Національного банку Кирило Шевченко вніс зміни в декларацію про свій майновий стан, вказавши зарплату в 477 791 грн на місяць. Дані містяться у відкритому доступі в єдиному держреєстрі декларацій.
Майже пів мільйона. Новий голова НБУ оприлюднив свою зарплату за серпень
Скільки отримує наглядова рада
Згідно з даними держреєстру заробітна плата першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової складає 316 398 грн.
Решта членів правління Нацбанку поки не опублікували свої декларації.
Заробітна плата ексголови НБУ Якова Смолія становила 417 000, судячи з його квітневої декларації.
Читайте також: У червні деякі чиновники НБУ отримали понад 65 тисяч зарплати
Обмеження вже не діє
З квітня по кінець серпня діяли обмеження на розмір зарплати чиновників. Максимальний оклад не перевищував 47 000 грн.
28 серпня Конституційний суд визнав, що обмеження заробітних плат державних службовців і суддів в період карантину є незаконним.
Читайте також: Де і в якій валюті тримає заощадження керівництво НБУ
Зняття обмежень дозволило топчиновникам повернути високі оклади, проте залишок зарплати за попередні місяці їм виплачувати не будуть.
Передісторія
- 29 березня президент заявив, що заробітні плати чиновників і суддів максимально скоротяться в період карантину.
- 10 квітня президент Володимир Зеленський просив депутатів підтримати обмеження зарплат чиновників на період карантину.
Читайте також: Затягнути паски. Зеленський анонсував скорочення зарплат всіх держслужбовців (відео)
- 13 квітня Рада ухвалила зміни до держбюджету, якими на період карантину визначила граничну суму зарплат чиновників і суддів в 10 мінімальних заробітних плат. Мінімальна зарплата зараз встановлена на рівні 4723 гривень.
- У червні у Верховній Раді зареєстрували законопроект, в якому йшлося, що такі обмеження по виплатах будуть діяти не до кінця карантину, а тільки три місяці з його початку.
- 13 липня Зеленський попросив депутатів відкласти розгляд законопроекту, яким пропонувалося прибрати обмеження в зарплаті чиновників, встановлені на період карантину.
Коментарі - 21
сравниваем
https://www.stockworld.com.ua/ru/news/glava-nbu-shievchienko-v-2019-poluchil-v-ukrghazbankie-15-mln-ghrivien-zarplaty
"Шевченко в 2019 получил в Укргазбанке 15 млн гривен зарплаты
Подробней: https://www.stockworld.com.ua/ru/news/glava-nbu-shievchienko-v-2019-poluchil-v-ukrghazbankie-15-mln-ghrivien-zarplaty
#StockWorld"
Я знал реального человека, высококлассного станочника, который получал зарплату больше директора предприятия, на котором работал.
Но в эпоху капитализма такое не возможно.
Но в эпоху капитализма такое не возможно.
Как раз только в эпоху капитализма такое и возможно.
А при совке когда все получали по сетке, что лентяй, что работяга, ещё и по расценкам спущенным сверху - такое априори было невозможно.
Приведите хоть один пример, где квалифицированный работник может заработать больше директора предприятия, на котором работает.
Твоя очередь приводит пример советского предприятия на котором ставка токаря была выше чем ставка директора.
У Шакиры формально есть директор, но «первую скрипку» играет именно она. Поэтому она изначально круче, чем её наёмный директор, и доход её выше.
Да и вообще, сравнивать шоу-бизнес с производственной деятельностью - как минимум не корректно.
Ставка токаря никогда не была выше ставки директора. Это и так ясно.
Но квалифицированный станочник-сдельщик мог за месяц закрыть нарядов не 160 часов (по плану), а например, 240 часов.
А какое это имеет значение? На заводе где токарь-золотые-руки заратабывает к примеру 100000 гривен, а директор лишь 10000 - первую скрипку тоже играет токарь.
Если у вас есть такая информация — поделитесь.
Ну вот ты и опроверг сам себя в части того что только при некапитализме возможен описанный тобой случай.
Но квалифицированный станочник-сдельщик мог за месяц закрыть нарядов не 160 часов (по плану), а например, 240 часов.
Так и при капитализме человек получающих долю от сделанной работы, а не оплату за жопо-часы - тоже может заработать больше директора. Капитализм совершенно никак не ограничивает это, уж точно не больше чем ограничивает социализм.
а многие «наглядовики», только за деньгами тут и появляются.
Вот к примеру Энштейн или Ньютор — они работали? Или Шакира, или Пугачева — они работали?
Физический труд который не приносит пользы трудим — сложно назвать работой.
труд направленный на удовлетворение собственных потребностей - работой не является.
создание ценностей или удовлетворение потребностей других людей, у чиновников найти проблемно... в отличии от ученных и артистов.
Ну так а в чём тогда проблема с «считал что заработал, это от слова работал...»? Человек руководил одной из главнейших огранизаций в стране, от работы которой зависит много что.
Взять к примеру пароход. Самая тяжелая работа наверное у кочегара, она физическая, в плохих условиях. Но оплачивается она гораздо меньше чем работа капитана который лишь некоторое время просто стоит на мостике и смотрит на море.
вы безусловно правы, капитан должен получать больше кочегара.
кста, про капитана..
Президент Украины Владимир Зеленский за год на должности получил 320 тысяч 727 гривен 27 копеек. заработной платы Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/ru/news/zarplata-prezidenta-stalo-izvestno-skolko-poluchil-zelenskiy-za-god-pravleniya-678332.html. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/ru/news/zarplata-prezidenta-stalo-izvestno-skolko-poluchil-zelenskiy-za-god-pravleniya-678332.html
почти в точности как рожкова за месяц...
но давайте возьмем гонтареву, мааркарову, смолия... если судить по прессе, пользы они некому кроме себя не принесли, правда никого так и не посадили и даже не оштрафовали.
о пользе шевченко.. у меня к сожалению тоже большие сомнения...
Доречі мораторій на період карантину виплат більше 47 тис. — це також профанація для «несведущих». Справа в тому, що у фонді з/пл ці коши залишились і їх до кінця року вигребуть преміями (які наразі обмежили до 30%) або надбавками (які майже не обмежені), матеріальними допомогами тощо. Тобто на матеріальний стан переважної кількості держслужбовців пандемія не вплине жодним чином. Ось вам соціально справедлива держава.