У вівторок, 1 вересня — на валютному ринку основними мотиваторами для всіх учасників торгів будуть:
Євро вище 33: що буде з курсом долара та євро сьогодні
1) Фактор першого дня місяця. Компанії будуть підводити підсумки минулого звітного періоду та остаточно визначатися зі своїми планами на новий місяць. Мовою дилерів це називається «клієнти підраховують результати» і зазвичай подібна ситуація призводить до низьких обсягів торгів 1-го числа. Не стане винятком і цей раз. За розрахунками «Мінфіну» статистика операцій сьогодні не перевищить $ 130-170 млн при укладанні до 440-540 угод. Перші годину-півтори активність клієнтів буде на мінімумі і лише після 11 години на торги вийдуть основні гравці. Пік торгів прийдеться на період з 12 до 13 годин, а після обіду - ринок швидко почне знижувати свої обороти та після 15:00 на міжбанку вже залишаться лише спекулянти;
2) Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Цього разу після консультацій з первинними дилерами - чиновники не стануть розміщувати облігації на 700 днів та запропонують до продажу тільки гривневі ОВДП на 238 і на 392 дні. Останній аукціон пройшов малорезультативно і з урахуванням початку місяця пікових виплат зовнішніх та внутрішніх боргів - мінфінівцям доведеться активніше продавати нові облігації. Робити вони це можуть лише дещо піднявши по ним прибутковість, чого і чекають від них інвестори. Основними покупцями сьогоднішніх паперів будуть держбанки і великі місцеві фінустанови. Особливої активності від нерезидентів з купівлі цих ОВДП - ми не очікуємо, але ресурсний і опосередковано валютний ринки будуть реагувати на те, що відбувається на аукціоні сьогодні і завтра - в період розрахунку за проданими Мінфіном паперами;
3) Господарська діяльність компаній і дії нерезидентів. Вчора завершився період основних відшкодувань ПДВ експортерам і зараз вони будуть витрачати в першу чергу гривню, отриману від Держказначейства. Це зменшить їхнє бажання продавати валютну виручку і зробить менш поступливими по курсу продажу валюти. Поки клієнти не витратять гривню від цих відшкодувань - це буде працювати на зниження обсягів пропозиції валюти на торгах і спрацює проти нацвалюти. У той же самий час починається традиційний період купівлі валюти «дочками» іноземних компаній під вивід дивідендів і крім цього нерезиденти в найближчі дні отримають гривню від погашень попередніх випусків ОВДП. Частина з них вважатиме за краще фіксувати свій прибуток у валюті і зростання попиту спрацює проти гривні на міжбанку.
У тактиці Нацбанку змін не буде - при ситуативному надлишку пропозиції долара на торгах ми побачимо НБУ з інтервенцією по його викупу, а при нестачі валюти на торгах - регулятор намагатиметься не витрачати резерви і надасть учасникам ринку самим знаходити компроміс по курсу.
При виході нерезидентів з покупкою валюти - спекулянти намагатимуться максимально активно розгойдувати ринок протягом дня, але не будуть забувати і про роботу у форматі «в дві сторони».
На готівковому ринку обмінники продовжать працювати у форматі «з обороту», орієнтуватися на котирування міжбанку, крос-курс долар / євро на міжнародному ринку і на реальний попит і пропозицію з боку населення в своєму регіоні.
З огляду на вчорашні стрибки котирувань євро на міжнародному ринку більшість обмінників розширить спред по євровалюті. Спред по долару буде перебувати у межах 15-20 копійок і по євро - в межах до 20- 35 копійок. При істотних змінах котирувань пари євро / долар на зовнішніх ринках і опосередковано на нашому міжбанку щодо гривні - власники обмінників знову будуть часто змінювати цінники по євровалюті протягом дня.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» на 1 вересня будуть знаходитися у межах: долар - коридор 27,45- 27,70 гривень, євро - коридор 32,60-33,25 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах: долар - коридор покупок і продажів 27,25 - 27,75 гривень, євро - коридор 32,35 - 33,25 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,25-27,48 і продаж 27,60-27,75 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,45 -27,55 гривень та продаж 27,57 -27,65.
Слухайте прогнози від «Минфину» на «Просто радіо»
Партнер прогнозу курсу — Прокредит Банк, німецький онлайн-банк |
Хочете знати про валюту більше? Слідкуйте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 33
Всех с днем знаний, начала полит.батла, клоунады в ВР, повышения минималки и возможно новые заявления по покращенню життя, хотя отнесения в красные зоны и возможность Киева туда попасть пугает.
И так первый день, с сентября многие иностр.банки были настроены выводить дивиденды и не только бизнес, это создаст доп.спрос на валюту. Межд.батл евро доллар также удивляет, Евро легко перескочил 33 и далее хочет взять 33.50. Рост курса на руку бюджету, от куда брать деньги на минималку и увеличение дыры — курс спасает. Но бизнесу где взять деньги на минималку — вопрос открытый.
Спекулей воодушевляет начало осени, полит.борьба, выборы и тд. Потому загон на повышение, курс 27.80 могут догнать быстро.
Доллар попытка закрепиться 27.60+
ЕВРО попытка закрепить 33.05+
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/149637/
в серпні зафіксований рекордний для поточного року експорт — 4,22 млрд $, що майже досягає минулорічних показників за серпень — 4,29 млрд $.
А імпорт скоротився до 4,48 млрд $ (в липні був 4,53 млрд $, а в серпні 2019 р. — 5,05 млрд $).
Експорт з України за серпень зернових та зернобобових 4,536 млн. т.; Експорт разом (зерно + борошно) 4,556 млн. т.
Профіцит поточного рахунку платіжного балансу в липні становив 360 млн дол. США (у липні минулого року дефіцит становив 1.0 млрд дол. США). За уточн. даними у січні – липні 2020 року профіцит поточного рахунку сягнув 7.025 млрд дол. США (січні – червні 2020 року був 6,665 млрд $).
Як добре живемо, та ще й покращення!
А взять тот же подсолнечник - так масла мы продаем гораздо больше чем семечки.
Що палимо?
Наприклад, є квота на мед, так його переважно в цистернах експортують і квота вичерпується в декілька днів, за які його переробники не встигають той мед навіть по баночках розфасувати. Фасують наш мед, зокрема, поляки, піднімаючи ціну в рази.
В русском варианте оно звучит так: «Последний аукцион прошел малорезультативно и с учетом начала месяца пиковых выплат внешних и внутренних долгов — минфиновцам придется более активно продавать новые облигации». То есть имеется ввиду не "начало" (первые дни сентября), а весь (!!!) месяц пиковых платежей по внешним и внутренним долгам. Аналогично и в украинской версии текста.
Надеюсь Вы статистикой владеете и знаете, что в сентябре остались самые крупные погашения внешних долгов по 2020 году, а также большие суммы гривневых ОВГЗ. Затем — уже таких внешних выплат до конца года не будет, а гривневые (кроме нерезидентского портфеля) скорее всего повторно опять выкупят госбанки. Так что, сентябрь действительно пиковый месяц по выплатам для Украины в этом году.
Читайте, пожалуйста, внимательно перед тем, как написать комментарий, не разобравшись в сути излагаемого. Надеюсь, у Вас хватит сил пережить свою неправоту в этом вопросе и в следующий раз Вы хайпа на ровном месте делать не будете. Хорошего Вам вечера! С уважением, Алексей Козырев.
Мою реплику опусом не назовёшь из-за её краткости, а вот Вашу статью можно. Читатель не должен гадать, что Вы имели ввиду. Кроме того, я не считаю, что сентябрь есть «месяцем пиковых выплат внутренних долгов».
Хотелось бы вам пожелать поработать над стилистикой статей, избегать сленга, типа «хайп», тем более, если его в моей реплике нет, и главное — углубить анализ, сообщая, например, о важных экономических данных, которые могут влиять на курс: при публикации стат. данных и прогнозов о торг. и платёжном балансе, динамике экспорта и импорта, и цен на основные эксп. и имп. товары.
Спасибо за Вашу работу.
А Вам за Ваши комментарии, но решать как и что я буду писать — я буду сам. Спасибо за понимание. Не забывайте о том, что большинство читателей не читает статьи со стационарных компов и ноутов. а делают это с телефонов. И большое количество цифр, графиков и т.п. (о чем Вы говорите) — тяжелы им для восприятия с телефона. Это тоже нужно учитывать. Более того, основная часть аудитории не особо хочет профессионального языка в статьяъ, а как раз просит объяснять им ситуацию простым языком с небольшим числом профессиональных терминов. Мне это тоже приходится учитывать в те моменты, когда я пишу статьи для Минфина или делаю еженедельные обзоры и прогнозы по валюте на Ютуб-канале. Вы это как-то тоже не учли в своих комментариях. Надеюсь, теперь это учтете. В целом, спасибо за комментарии — они помогают нам стать лучше. Удачного дня!